Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy kupić Macbooka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeziu

Jeziu
  • 2 postów

Napisano 06 października 2015 - 12:38

Witam,
Wydaje mi się że to dobre forum i dobry dział aby zadać kilka pytań przed kupnem MacBooka, które przedstawiam poniżej:
1. MacBook będzie zakupiony głownie pod kątem studiów i a co za tym idzie pracy - programowania. Nie ukrywam że jestem także graczem, tak tak wiem że sprzęt z nadgryzionym jabłkiem do gry się nie nadaje jednak przy windowsie (kiedyś się dało emulować system przez bootcamp, dawno już z OSX nie korzystałem więc liczę na oświecenie ;) ) powinno być nieźle, widziałem gameplaye Wiedźmina 3 w uwaga 1080p z teksturami HIGH, czyli jednak nie jest tak źle. O pieniądzach nie rozmawiamy bo mam sporo do dyspozycji (w 10 000 raczej MacBook się zmieści) i zaznaczam że zamierzam kupić nowego bo nie chcę wydać kupy pieniędzy na wadliwy sprzęt. Podsumowując czy MacBook podoła moim wymaganiom(szkoła, praca, gry)
2. Czy uważacie że takie rzeczy jak klawiatura Apple czy Magic Mouse są niezbędne?
Dzięki z góry za poświęcony czas,
Jeziu

#2 GeekMedia

GeekMedia
  • 39 postów

Napisano 06 października 2015 - 13:02

Jako użytkownik MacBook Pro Retina 13" (2015), odpowiem tak:

- do gier to masz Steam, Origin itp sam tam posiadam dość sporą bibliotekę , grać się da , wiadomo nie we wszystkie tytuły na full detalach ale WOT,WOW,Cities Skylines itp chodzą bardzo fajnie ... chodź jak chcę sobie naprawdę w coś pograć to gram na swoim Imac Retina 27"

- Wiedźmin 3 na MBPr 15" i7 jeszcze jakoś chodzi na średnich ale na MBPr 13 i5 to kaszanka :/ ... na Imac Retina chodzi jak złoto ;)

- pamiętaj że MBPr ma zintegrowane karty graficzne , model 13" Intel Iris 6100 a 15" Intel Iris Pro - więc nie oczekuj cudów, chyba , że inwestujesz w MBPr 15" z R9 to już pograsz na nim :)

- do pracy jak najbardziej, tutaj chyba z największym naciskiem na Praca ...

 

 

- a po co klawiatura osobna ? standardowa to mistrzostwo świata :)

- MagicMouse fajna rzecz ale irytująca , używam ze wględu na gesty ale czasami mam ochotę ją wywalić przez okno ( zbyt czuły gładzik w myszce )


czasem tego gameplay nie widziałeś ?    to jest test z zewnętrzną kartą grafiki podpiętą na złączę PCIe zewnętrzne poprzez przystawkę AKiTiO Thunder2 ( podłaczaną przez ThunderBolt 2 )

 


Użytkownik GeekMedia edytował ten post 06 października 2015 - 13:02

Iphone 6 64 / Iphone 6S Plus 128 / MBPr 13" 2015 / MBA 13" 2015 / iMac 27" Retina 2015 / Ipad Air / Ipod Classic


#3 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 06 października 2015 - 13:04

Żaden Macbook nie nadaje się do gier, o wieśku 3 lepiej od razu zapomnieć ;).

Do reszty zadań sprawdzi się.



#4 GeekMedia

GeekMedia
  • 39 postów

Napisano 06 października 2015 - 13:10

Żaden Macbook nie nadaje się do gier, o wieśku 3 lepiej od razu zapomnieć ;).

Do reszty zadań sprawdzi się.

 

To dziwne , że gry takie jak Tomb Raider , WoW, WOT, Cities Skylines, Tropico 5 itp chodzą płynnie na średnich  :)

MBPr 15" z R9 na full uciagnie większość gier ...

No chyba, że dla Ciebie granie to znaczy rozdzielczość ULTRA w 4K :)


Iphone 6 64 / Iphone 6S Plus 128 / MBPr 13" 2015 / MBA 13" 2015 / iMac 27" Retina 2015 / Ipad Air / Ipod Classic


#5 Mycroft

Mycroft
  • 57 postów

Napisano 06 października 2015 - 13:50

Kupować laptop za 11000 po to by pograć w wiedzmina? Przecież to głupota. Autor napisał, że będzie na nim programował i grał, do tego 2 się nada, do programowania wystarczy mu nawet retina 13' za połowę ceny tej retiny z dedykiem. Jak chcesz sobie pograć to kup jakiś laptop dla graczy.



#6 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 06 października 2015 - 14:09

W tej kasie weź sobie coś małego i mobilnego i PC do grania albo konsolę. Jeśli koniecznie granie mobilne to raczej celuj w coś z lepszym chłodzeniem, np. Alienware.



#7 Jeziu

Jeziu
  • 2 postów

Napisano 06 października 2015 - 15:29

Tylko właśnie tu jest problem że chciałbym maca bo uwielbiam OS X, uwielbiam design MacBooków, zresztą do pracy jest genialny jednak lubię sobie pograć w najnowsze tytuły :( jestem rozdarty i dlatego napisałem ten temat ;)

Użytkownik Jeziu edytował ten post 06 października 2015 - 15:30


#8 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 06 października 2015 - 16:11

To zrób sobie Hackintosha. Natomiast jeśli naprawdę chcesz grać to po co ci Macbook ?



#9 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 06 października 2015 - 18:19

Tylko właśnie tu jest problem że chciałbym maca bo uwielbiam OS X, uwielbiam design MacBooków, zresztą do pracy jest genialny jednak lubię sobie pograć w najnowsze tytuły :( jestem rozdarty i dlatego napisałem ten temat ;)

MacBook da radę przy niedzielnych graczach, ale o najnowszych tytułach zapomnij. To nie jest sprzęt typowo pod gry. Owszem w Simsy i parę indyków zagrasz, ale to tyle. Podzespoły uciągną nawet i wiedźmina, ale to jakbyś kupił złotą mikrofalę do podgrzewania zupy. Za 10 tysięcy dasz radę złożyć dobrego Clevo, który uciągnie wiedźmina na średnich-wysokich, ale na cuda nie licz. Tu trzeba wydać majątek aby mieć wydajność porównywalną do PC.



#10 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 06 października 2015 - 20:52

Jeśli już bardzo chcesz kupić MacBooka i jednocześnie grać w najnowsze tytuły... to weź mniejszego (o ile zaakceptujesz 13") i dokup konsolę. Granie na Macu mija się z celem. Pomijając już podzespoły i małą liczbę gier to nawet, jeśli one są oficjalnie wydane to ich jakość często jest tragiczna. Na swojej 13" próbowałam odpalić kilka tytułów i najlepiej działa Diablo III oraz fanowska przeróbka Skyrima. Z resztą prędzej czy później były jakieś problemy.



#11 DonFG

DonFG
  • 22 postów

Napisano 07 października 2015 - 06:28

To dziwne , że gry takie jak Tomb Raider , WoW, WOT, Cities Skylines, Tropico 5 itp chodzą płynnie na średnich  :)

MBPr 15" z R9 na full uciagnie większość gier ...

No chyba, że dla Ciebie granie to znaczy rozdzielczość ULTRA w 4K :)

Nie przesadzaj. Mobilne układy to tylko ułamek wydajności ich desktopowych odpowiedników. Co dla Ciebie znaczy płynnie ? Dla mnie to 60 klatek i brak spadków poniżej 50.

Takie gry, jak podałeś (oprócz TR) pójdą na każdym kartoflu ;).

Grafikę też szkoda psuć na najniższych ustawieniach. Zobacz także dostępność gier na OSX. Ta platforma do tego się nie nadaje i koniec. Lepiej zakupić konsolę lub używaną stacjonarkę w tej cenie.



#12 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 07 października 2015 - 21:01

MacBook da radę przy niedzielnych graczach, ale o najnowszych tytułach zapomnij. To nie jest sprzęt typowo pod gry. Owszem w Simsy i parę indyków zagrasz, ale to tyle. Podzespoły uciągną nawet i wiedźmina, ale to jakbyś kupił złotą mikrofalę do podgrzewania zupy. Za 10 tysięcy dasz radę złożyć dobrego Clevo, który uciągnie wiedźmina na średnich-wysokich, ale na cuda nie licz. Tu trzeba wydać majątek aby mieć wydajność porównywalną do PC.

A skąd ty to wiesz skoro nic nie posiadasz? Na forach wozisz się z macbookiem 12", a teraz wyjeżdżasz z jakimś Clevo, a przecież nie umiałeś spojrzeć na tą "Wingrozę -_-  -_- " Rzekomo teraz zastanawiasz się sam nad tym sprzętem? Baa! Ciekawe rzeczy wypisujesz na tych forach, Benchmark, mpc, onet (bitc* please) - srsly będziesz pytać o Maca na zapytaj.pl? Codziennie zakładasz tematy i prosisz o pomoc w wyborze, a chcesz doradzać innym? Omg. 


  • Marceli99-6b378dd9d9 lubi to

#13 imn

imn
  • 333 postów

Napisano 07 października 2015 - 21:49

Macbook Air + konsola + monitor i będzie zadowolony. Mobilność i komfort w domu.


Użytkownik imn edytował ten post 07 października 2015 - 21:50

 Macbook Pro Retina 13 

 iPhone X 


#14 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 12 października 2015 - 16:41

Chce synowi sprawic taki sprzecior,  polecacie ?? widze pozytywne opinie,ale czy na pewno sie oplaca za taka cene ?

Który konkretnie? Opłaca się, ale zależy do czego.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych