Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Mac-przesiadka z windowsa i dobra oferta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 30 września 2015 - 20:00

Witajcie.

 

Jestem użytkownikiem już dosyć leciwego laptopa. Na komputerze głównie przeglądam internet, robię dokumenty, okazjonalnie gram - choć to, od biedy. 

Czego potrzebuję od laptopa?

 

- dobrej baterii, czyli min. 5 godzin pracy

- niezawodności, braku głupich errorów itd.

- dobrego ekranu, jednakże jeśli nie, to przeboleję 

- nienagannej wydajności/płynności systemu, choć to nie jest priorytetem, ma działać i tyle

- rozmiar min. 13", max. 15"

 

 

Co chciałbym aby komputer posiadał?

 

Procesor - i5, bo to już taki standard.

Karta graficzna - może być zintegrowana, aczkolwiek dobrze jeśliby trzymała poziom.

Pamięć ram - 4gb byłyby na styk, kusi 8gb, ale w sumie nie robię na tym komputerze nie wiadomo jakich procesów.  

Dysk twardy - celowałbym w ssd, pojemność 128gb lub 256gb, większego nie potrzebuję, bo posiadam talerzowy 1tb

 

Mój budżet to 4000zł max. 5000zł, natomiast jeżeli chodzi o naciągnięcie budżetu do 5000zł musi to być już albo nówka. Lecz wiadomo, chcę wydać jak najmniej, a Airy zaczynają się od 3000zł. Celuję w używki - nie odczuwam potrzeby kupowania nowego komputera.

Widzę, że na allegro można spokojnie wyrwać nówki roczniki 2015 poniżej 5000zł - oczywiście mowa o Retina Macbook Pro 13". 

 

 

Teraz pytanie. Bardzo podoba mi się Macbook Pro 13" 2015. Niesamowicie przyciąga mnie jego ekran, aczkolwiek nie chcę, żeby brzmiało to jak typowe pytanie "Air czy Pro", natomiast czy do moich tak lekkich zastosowań jest sens kupowania Pro za 5000zł za sam ekran (na tym mi zależy w Pro)?

 

Jeżeli chodzi o Air to 13". Nie potrzebuję nie wiadomo jakiej wydajności, a Air powinien w zupełności wystarczyć. Tylko jest jeden problem - ekran. Oglądając i bawiąc się w sklepie Retiną, ekran Aira wygląda znacznie gorzej.

 

Dodatkowo - całe życie siedzę w Windowsie i nie mówię, że mi przeszkadza, aczkolwiek już lekko mnie znudził. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję.  :)

 

PS. Rozumiem, że na forum mogą być takie wątki, lecz zazwyczaj każdy jest inny, każdy potrzebuje czegoś innego, a więc uszanujcie moją decyzję o założeniu nowego.  :wub: 



#2 Bart9

Bart9
  • 1 postów

Napisano 30 września 2015 - 20:27

Cześć, otóż mam kilka obaw bo raczej szukałem czegoś z Windowsem na uczelnie(informatyka i ekonometria), ale spotkałem się z bardzo dobrą ofertą, otóż za 2990zł mam możliwość zakupu takiego modelu:

Apple Macbook Pro 13 i5-3210M 4GB 500GB OS X 10.8 md101pl

 

I pytanie czy warto? Model jest powystawowy/pokazowy ze sklepu, no ale normalnie dostaje fakturkę i pełną gwarancje a cena jest bardzo przyjemna.

 

Prócz tego czy warto, to jak to wygląda z np. programowaniem w C++, językiem PHP- mam zamiar zacząć się uczyć, a nie wiem czy Mac jest do tego przystosowany.

Po prostu nie mam zielonego pojęcia o komputerach od Apple, stąd pytam, dzięki za odpowiedź. 

Pozdrawiam



#3 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 30 września 2015 - 20:45

Cena przystępna bo to model z 2012 roku z wolnym dyskiem, ale chyba można go za małe pieniądze wymienić na SSD. Co do php to jak najbardziej, ja pisze kod na MacBook Air z 2012 roku w edytorze Coda 2. Coda 2 to według mnie najlepszy program do kodowania stron www i nie żaden inny - wadą jest cena 99 USD.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych