Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Głośnik iPhone 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 06 maja 2015 - 21:54

Hej, kupiłem dziewczynie używanego iPhone 5. Wszystko działa ok, poza jedną rzeczą - głośnik jest dość cicho i trzeszczy... Miałem kiedyś coś takiego w 4S, jak zostawiłem go w łazience - prawdopodobnie duża wilgotność spowodowała owe trzeszczenie, ale po max kilku godzinach wszystko wróciło do normy. Tutaj podobnie - wszystko działało ok, a od kilku godzin głośnik trzeszczy przy wysokiej głośności, i ogólnie jest znacznie bardziej cichy w porównaniu z głośnikiem działającym normalnie. Jak to naprawić? Wyłączałem i włączałem telefon, czyściłem głośnik małą szczoteczką, przywracałem ustawienia fabryczne - nic nie pomogło, chociaż wydaje mi się że głośnik działa teraz troszkę lepiej - lecz wciąż są z nim problemy. Istnieje szansa, że to minie?

 

A, i jeszcze jedno. Na telefonie jest najnowszy iOS (8.3). Wszystko działa płynnie, wszelkie funkcje telefonu również działają tak jak powinny. Problem jest przy oficjalnym kliencie do maila - żaden z moich maili z o2.pl po prostu nie działa, telefon nie chce pobrać nawet starych wiadomości. Ze skrzynkami spod innych domen nie m takiego problemu. To błąd systemu, czy po prostu mam pecha?

 



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2015 - 21:59

Napisz który głośnik, bo przecież są dwa. Słuchawka czy ten do dzwonków i muzyki? Głośnik prawdopodobnie ma zabrudzoną siateczką albo był zawilgocony.

Odnośnie maila to podejrzewam, że coś jest źle wpisane podczas konfiguracji skrzynki.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 06 maja 2015 - 22:14

Chodzi o główny głośnik telefonu, ten znajdujący sie obok wejścia lightning. Co do maila - przy konfigurowaniu telefonu skopiowałem dzisiejsze archiwum z poprzedniego iphone, nic nie zmieniałem, wiec ustawienia powinny być ok - na 4s z iOS 7.1.2 maile działają elegancko.

#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2015 - 22:25

Głośnik jak już pisałem jest pewnie uszkodzny albo ta jego siateczka zabrudzona. Nie da się tego z zewnątrz wyczyścić.

W ustawieniach maila sprawdź czy masz podane hasło, bo podczas przenoszenia archiwizacji one się domyślnie nie kopiują. Albo najlepiej usuń te niedziałające skrzynki i dodaj je jeszcze raz wpisując wszystkie dane tak jak w drugim iPhonie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 06 maja 2015 - 22:39

Problem z mailem rozwiązany, dzieki. Zostaje sprawa głośnika... Zobaczę rano czy będzie ok - jeśli to wina wilgoci, to czy przedmuchanie kratki głośnika suszarką (oczywiście z bezpiecznej odległości, na minimalnym ustawieniu) będzie złym pomysłem?

#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 maja 2015 - 23:06

Nie będzie złym pomysłem ale nic nie da. Jeśli głośnik gra cicho to zazwyczaj jest to wina brudu. Tam pod tą siateczką jest materiał, który chroni głośnik przed zanieczyszczeniami. Jeśli ktoś to gdzieś wrzucił albo zwyczajnie ciągle użytkował telefon w brudzie to ten materiał jest zapchany i nie przepuszcza dźwięku. Trzeba rozebrać telefon i najlepiej wymienić cały mesh, a jak nie to choć wyczyścić i przedmuchać od środka. Oczywiście może to być też wina uszkodzonego głośnika ale trzeba zaczać od sprawdzenia tej siateczki. Patrzac od środka powinna być przejrzysta.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#7 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 07 maja 2015 - 17:55

Głośnik gra dokładnie tak, jak gdybym przysłonił palcem połowę otworu na dole telefonu. Niedługo przyjdą mi narzędzia do otworzenia iPhone'a, spróbuję  przeczyścić to miejsce i ewentualnie wymienić gąbkę - jeśli nie pomoże, to będę rozglądał się za serwisem który wymieni mi cały głośnik.



#8 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2015 - 20:12

Jak już go rozbierzesz i przy okazji niczego nie uszkodzisz to serwis nie będzie Ci potrzebny, bo jeśli to wina głośnika to przecież sam też zamontujesz nowy.

Jeśli zabierasz się za to sam to uważaj przy wyjmowaniu ekranu, nie pomieszaj ani jednej śrubki, bo w krytycznym przypadku jeśli wkręcisz je źle to telefon już sie nie włączy. Nie wyginaj taśmy od LCD, a tam na dole przy wykręcaniu głośnika nie uszkodź tasiemek od jacka itd.  Głośnika na razie nie kupuj tylko wyczyść siateczkę i czymś delikatnie przedmuchaj od środka. 


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 07 maja 2015 - 20:48

sredni pomysł samemu to robic - to ze 3/4 telefonu trzeba rozkrecic - wolałbym dac serwisowi 100 czy 150 i nie martwic sie czy uwale płyte...
ehh... janusze biznesu


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#10 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 08 maja 2015 - 14:49

Byłem w serwisie - pan jest przekonany że to buzzer (?) i zaleca zmianę całego głośnika. Cena niska, bo 85zł, więc nie ędę się za to zabierał sam bo boję się że coś zepsuję :)

Mimo wszystko dzięki za pomoc.



#11 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 08 maja 2015 - 18:20

pan sie zna na iphonach czy bedzie robił to pierwszy raz tak jak ty??


  • Giallorosso lubi to

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#12 Rafał Dycha

Rafał Dycha
  • 9 postów

Napisano 09 maja 2015 - 11:28

To znany serwis telefonów w moim mieście, istnieje od ponad 8 lat. Naprawiają też iPhone, więc sądzę że się zna.



#13 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 09 maja 2015 - 11:42

to dobrze ze maja pojecie co robia


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#14 tomy_w

tomy_w
  • 1 postów

Napisano 25 marca 2017 - 18:46

Witam. Mam problem z głośnością w Iphone 5. Wszystko jest ok i dzwonki normalnie dzwonią jak głośność jest na pół. Po podgłośnieniu nie słychać w pierwszej kolejności głównego dzwonka Iphone(preludium) i potem jak podgłaśniam to już zostają tylko jakieś(Iluminacja i iskierka). To samo dzieje się przy słuchaniu muzyki na głośniku do połowy głośności jest ok a potem znika. Na słuchawkach i głośniku rozmów jest wszystko ok, mogę słuchać na pełnej głośności. Proszę o poomoc.

 

Jeszcze przy okazji. Przy montażu ekranu zgubiłem taki mały plastik(podkładkę czarną) pomiędzy śrubką głośnika rozmów a obudową. Nie wiem jak to się nazywa i do czego służy i czy jest to niezbędne do funkcjonowania telefonu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych