Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przekopiować kontakty z konta Google do iCloud i nimi zarządzać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 abdul190

abdul190
  • 127 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 14 lutego 2015 - 21:26

Witam.

 

Ostatnio nabyłem iPhone 5S z iOS 8.1.3 i jest to dla mnie nowość, bo ostatniego iOS jakiego używałem to 4.1.2 i 6.1.3 także troszkę się pozmieniało :)

 

Otóż. Do tej pory 4 lata używałem Androida. Wszystkie kontakty mam na koncie Google. Do iOS dodałem konto google i w kontaktach mogę zazanczyć tylko google i widać ładnie. Na koncie iCloud mam niezły bałagan Jakieś kontakty sprzed 5 lat, których nie potrzebuję. I muszę z tym zrobić jakiś porządek. Dlatego nasuwają się pytania:

- Czym dobrze zarządzać kontaktami iCloud bez użycia iPhone'a? Pobrałem iCloud dla Windows, ale bieda tam z ustawieniami czy w ogóle czymkolwiek
- Jak w najprostszy sposób przkopiować kontakty z Google do iCloud? Za czasów iOS 4 i 6 używałem bodajże outlook'a do tego. Ale teraz nie mam zielonego pojęcia jak i czym to zrobić.

 

 

Proszę o wyrozumiałość i pomoc w tym temacie :)

 

 

Pozdrawiam.


Komputer: PC i5-7400/GTX 1060 6gb G1/16Gb/4tb+250gb nvm-e/W10 | Telefon: iPhone 11 Pro
Player: P20 Pro / 11 Pro + SHB5850 | Tablet: Nexus 7 II LTE 32Gb


#2 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 14 lutego 2015 - 21:46

Wyeksportuj bieżące kontakty z konta Google z poziomu WWW w formacie *.vcf, a następnie zaimportuj je również przez WWW do iCloud.

Proste i skuteczne.


  • abdul190 lubi to
Jestem jaki jestem :)

#3 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 14 lutego 2015 - 23:31

IMO lepiej nadal je trzymać w google. Zarówno ios jak i osx je bez problemu syncują, a pozostawienie je w google daje możliwość podpięcia ich np równocześnie pod androida, thunderbirda, windows itp co obsługuje vcard. Konto icloud jest jednak zbyt hermetyczne jak na kontakty.


  • abdul190 lubi to

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych