Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja Windows'a na Mac'u. Proszę was o pomoc


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matiman105

Matiman105
  • 2 postów

Napisano 19 czerwca 2014 - 10:20

Z tego powodu, że jestem nowy na tym forum, chciałbym się wam przedstawić. Witam, jestem Mateusz. Zajmuję się trochę komputerami ale z reguły to zazwyczaj Windows/Linux. Otóż mam taki problem. Siostra przywiozła z UK Maca. Mac OS X v. 10.6.8 (Proc 2.16 GHz, Ram 2G GB 667 MHz DDR2) (jest chyba z przed 2007 roku) Prosiła mnie o zainstalowanie na tym Mac'u Windowsa. Interesuje mnie wgranie windows'a jako dodatkowego systemu lub po prostu sam Windows na Mac'u (z naciskiem na to 2 opcje jeśli się da), żadnych wirtualnych maszyn itd. Czytałem o Boot Camp'ie, Ale mam taki problem. Odpalam Asystenta Boot Camp'a (klikam pobierz oprogramowanie obsługi systemu Windowsa dla tego Mac'a) "Tego dysku startowego nie można podzielić na partycje, ani przywrócić do jednej partycji..." Otóż partycje na tym dysku mam tylko jedną, która próbowałem naprawic/podzielić itd w narzędziach dyskowych. Włączone mam kronikowanie na tym dysku/partycji, mimo to niektóre opcje mam zablokowane. Wiem że chodziło o to żebym chyba zaktualizował system do najnowszego. Niestety nie mogę tego zrobić Dlatego że Mac jest wyprodukowany przed 2007 roku, jak połączyłem się z kontem na App Store i próbowałem zaktualizować to komunikat "nie można zainstalować ... na twoim Mac'u" mimo że wymagania systemowe spełnia. Czyli chyba system jest niewspierany już i nie można go aktualizować? Moje pytania : - Da się zainstalować system Windows przez Boot Camp'a w tym przypadku? - Da się zainstalować system Windows (czysty - bez OS) na Mac'u używając np. GParted?

#2 Pokalian

Pokalian
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2014 - 10:34

http://derekhat.com/...thout-bootcamp/
Myślę, że przy 7 też proces instalacji będzie podobny. Grunt, żebyś miał dostęp do recovery, możesz mieć wbudowane lub z płyty, a przy nowszym OS X z sieci Ci się odtworzy.

BTW. Windows sux.

#3 Matiman105

Matiman105
  • 2 postów

Napisano 19 czerwca 2014 - 11:31

ok dziękuje :) a jakbym chciał zainstalować windows'a xp?

#4 Pokalian

Pokalian
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2014 - 11:35

Wyglądało by to tak samo, w recovery(CMD+R czy tam OPTION+R) sformatować dysk, a potem już z płytki/pendrive z boot menu -> Przycisk C przy włączaniu :D

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2014 - 16:30

Ej, naprawdę? Jest cały dział 'windows na macu', na apple.com są instrukcje, a Ty zakładasz wątek a) tutaj; B) z takim tytułem?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych