Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po raz kolejny stwierdzam, że iOS to wyjątkowe g... jakiego próżno szukać u konkurencji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:04

A więc króko: iPhone'a z iOS(wcześniej iPhoneOS) mam 3 lata i po raz kolejne okazuje się, że to nieprzeciętny crap. Ogólnie trzyma 3-4 dni na 3G(czyli zupełnie odwrotnie do tego co pisze się na forum) a mimo to, po raz kolejny zjadł całą baterię w kilka godzin, wyłączył się i oczywiście nie uruchomił budzika. Nie jest to więc ewidentnie wina baterii czy softu - bo sytuacja zdarza się drugi raz w ciągu ponad 3 msc od instalacji softu. Czy można na takim nieprzeciętnym chłamie(telefon służbowy) polegać? Nie jest to żal, a koniec cierpliwości do tego chińsko/hinduskiego programistycznego gówna i ciekawość opinii innych.

#2 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 07:09

Dość szybko odpiszę, że czasami np. nie mogę przesunąć Locka jak ktoś dzwoni itp. Ale mi budzik działa i to nawet 3 co 10 minut :D

#3 Rayman

Rayman
  • 217 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 12 października 2011 - 07:10

Coś w tym jest, prawdę mówiąc nigdy nie zdarzyło mi się na telefonie innego producenta aby nie zadzwonił budzik, lub zadzwonił godzinę później jak to miało niedawno miejsce. Niezaprzeczalny jednak jest fakt że cała reszta po prostu działa :) PS. No też czasami nie moge odebrać rozmowy, ale tylko przez dwie, trzy sekundy, potem się udaje.

#4 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 07:14

Ja mam chyba jakiś wyjątkowy soft bo budzik działa ;) @krakers Widać, że pisałeś to w emocjach. Od razu napisze, że mam iP2G 3.1.3 Whited00r spróbuj to wgrać bo tu działa budzik. tak jak napisałem wcześniej mam tak,że ktoś dzwoni ja przesuwam Lock a tu on "Staje" na samym końcu i wisi ja już słyszę "Hallo,Hallo" w słuchawce a jak ja coś powiem to nie słychać patrze na ekran a tu dalej wisi. Muszę czekać aż ten ktoś się rozłączy i wtedy działać od nowa.

#5 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2011 - 07:16

Też mam iphone trzy lata i nigdy mi się to nie zdarzyło, a z budzika korzystam codziennie. Fakt, że mam 3G i może bardziej jakoś niezawodny.

#6 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:16

Z odebraniem rozmowy to jest czasami osobna sprawa. Człowiek kombinuje jak głupi żeby odebrać telefon(uprzedzam wypowiedzi wszelkich mundrych, że JB nie posiadam)...

#7 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 07:20

@krakers a na poprzednim iP4 też miałeś takie "jaja" ?

#8 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:24

Ja mam chyba jakiś wyjątkowy soft bo budzik działa ;)

@krakers Widać, że pisałeś to w emocjach. Od razu napisze, że mam iP2G 3.1.3 Whited00r spróbuj to wgrać bo tu działa budzik.
tak jak napisałem wcześniej mam tak,że ktoś dzwoni ja przesuwam Lock a tu on "Staje" na samym końcu i wisi ja już słyszę "Hallo,Hallo" w słuchawce a jak ja coś powiem to nie słychać patrze na ekran a tu dalej wisi. Muszę czekać aż ten ktoś się rozłączy i wtedy działać od nowa.

Akurat wgrywam zawsze goły soft, bez kopii zapasowej i ściągam kontakty via Exchange. Nie jest to ewidentnie wina ustawień, kopii, etc.

Też mam iphone trzy lata i nigdy mi się to nie zdarzyło, a z budzika korzystam codziennie. Fakt, że mam 3G i może bardziej jakoś niezawodny.

To nie wina hardware'u tylko softu. To samo jak wyłączysz roaming danych - raz na 10 ładowań zagrzeje się jak cholera i padnie po kilku godz. W życiu na to bym nie wpadł, ale z MA dowiedziałem się tego.

---------- Wpis dodano o 08:24 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:23 ----------

@krakers a na poprzednim iP4 też miałeś takie "jaja" ?

Na Oryginalnym iPhonie, 3G i 4(3GS nigdy nie posiadałem).

#9 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 07:27

Jak miałem 3.1.2 to nie miałem takich rzeczy i dziwiłem się czemu na forum jest pełno tematów, że im nie działa budzik (pamięta ktoś ? ).
Acha.. jeszcze ajfon strasznie mi się grzeję i nie tylko podczas ładowania ale także podczas normalnej pracy.

---------- Wpis dodano o 08:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:26 ----------

Akurat wgrywam zawsze goły soft, bez kopii zapasowej i ściągam kontakty via Exchange. Nie jest to ewidentnie wina ustawień, kopii, etc.


To nie wina hardware'u tylko softu. To samo jak wyłączysz roaming danych - raz na 10 ładowań zagrzeje się jak cholera i padnie po kilku godz. W życiu na to bym nie wpadł, ale z MA dowiedziałem się tego.

---------- Wpis dodano o 08:24 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:23 ----------


Na Oryginalnym iPhonie, 3G i 4(3GS nigdy nie posiadałem).


Czytałem twój temat o sprzedaży iP 4 Black i czy na tamtym iPhonie miałeś te same objawy ?

#10 miki

miki
  • 327 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 października 2011 - 07:35

posiadam iphone od 2007 roku i budzik ani jeden raz mnie nie zawiódł, najpierw w 1gen teraz na 4

#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 października 2011 - 07:35

Ja korzystam z iphona od 2008r i nigdy z żadnym nie miałem takich problemów.

#12 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:36

Tak, zarówno na białym jak i czarnym i wciąż jestem pewien, że to wina softu. Tu nie chodzi o budzik czy baterię. Mi bateria z włączonym non stop 3G i Wi-Fi trzyma do 4 dni i tym wynikiem jestem wręcz zachwycony. Problem w tym, że bateria po naładowaniu do 100% i odłączeniu potrafi paść w 3-5h i jak wiadomo iPhone z iOS jest chyba jedynym urządzeniem na rynku(z innym takim przez kilkanaście lat się nie spotkałem), w którym po rozładowaniu budzika nie uruchomi. Nokia nawet za 100zł jak się rozładuje to budzik i tak uruchomi. I nie chodzi tutaj tylko o budzik, ale również o maila, którego muszę mieć i kalendarz wraz z przypomnieniami.

#13 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 07:37

Polecam zestaw telefon z baterią która trzyma 2 tygodnie + iPod Touch 4G ;-) Wyjdzie taniej i praktyczniej ;-)

#14 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 12 października 2011 - 07:39

Problem z suwakiem podczas dzwonienia tez mialem.. problem w tym ze zaden system nie jest idealny, przerzucisz sie na inny system i tez bedzie miał jakies błędy. Mnie najbardziej irytuje fakt ze technologia poszła daleko do przodu a nie potrafia zrobic baterii ktory by trzymala i trzymala..

#15 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:39

Polecam zestaw telefon z baterią która trzyma 2 tygodnie + iPod Touch 4G ;-)

Wyjdzie taniej i praktyczniej ;-)

Dlatego mam BB, na którym mam budzik, ale nie o to zdecydowanie chodzi!

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 07:41

Dlatego mam BB, na którym mam budzik, ale nie o to zdecydowanie chodzi!

A o co?

#17 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 07:43

Żeby to działało i można było na tym polegać. Nie każdy ma dwa telefony.

#18 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 12 października 2011 - 07:45

Ostra frustracja w tytule, zrozumiałe gdy ważna rzecz zostaje zawalona przez coś takiego. Ale odpowiadając w stylu tematu - masz koleś spierdolony telefon, i tyle, nie chodzi tu o soft. Gdyby była to przypadłość softu to każdy tu by płakał że mu się takie cuda zdażają. 3 lata z iOS więc wiesz że 3g i pare innych rzeczy (np. lokalizacje) należy wyłączać gdy się nie używa a przy krytycznych sytuacjach na noc do kontaktu. Telefon sam z siebie się nie rozładuje, chyba, że jest zepsuty albo źle skonfigurowany. iOS nic do tego nie ma. Używam od stycznia 2009 i rewelacji w stylu samoczynnego rozładowania się telefonu nie miałem (o ile nie robiłem JB).

#19 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 października 2011 - 07:46

Nie polecam Androida jeszcze większe g... ;) Problem z Suwakiem tam jest co 10 odblokowań. (przynajmniej u mnie )

#20 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 07:47

Żeby to działało i można było na tym polegać. Nie każdy ma dwa telefony.

Wgrywałeś iOS5?

#21 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 08:19

Ostra frustracja w tytule, zrozumiałe gdy ważna rzecz zostaje zawalona przez coś takiego. Ale odpowiadając w stylu tematu - masz koleś spierdolony telefon, i tyle, nie chodzi tu o soft. Gdyby była to przypadłość softu to każdy tu by płakał że mu się takie cuda zdażają. 3 lata z iOS więc wiesz że 3g i pare innych rzeczy (np. lokalizacje) należy wyłączać gdy się nie używa a przy krytycznych sytuacjach na noc do kontaktu. Telefon sam z siebie się nie rozładuje, chyba, że jest zepsuty albo źle skonfigurowany. iOS nic do tego nie ma.
Używam od stycznia 2009 i rewelacji w stylu samoczynnego rozładowania się telefonu nie miałem (o ile nie robiłem JB).

Słabo strzelasz... U mnie akurat jest dziś Public Holiday i zupełnie niczego nie zawaliłem. Ot obudziłem się 10 min później niż chciałem. I nie, z moim telefonem jest wszystko ok i nie ja jedyny mam ten problem, bo nie ja jedyny mam iPhone'a w firmie... Z resztą jest to mój 4 iPhone i czwarty raz występuje ten sam problem. Nie "pieję" bo mi się budzik nie włączył bo rozmawiałem z kilkoma osobami i nie jestem jedynym. Telefon wraz z usługami mam skonfigurowany tak jak potrzebuję i albo coś działa, albo nie. A jak nie działa to powinno się to poprawić, albo usunąć z softu. A nie - bateria przez 10 ładowań działa 4 dni, a po 11 ładowaniu 4 godziny przy takim samym użyciu i gorącym telefonie. Doskonale rozumiem, że jakiś proces może się zawiesić i powodować niepotrzebne obciążenie, a zarazem obciążać baterię skracając jej czas czuwania, ale w normalnym systemie ubicie procesu, bądź ewentualnie restart systemu problem rozwiązuje. W iOS nie rozwiązuje. Doskonale wiem co jest przyczyną większości problemów i zdecydowanie nie tak powinno to wyglądać.

Wgrywałeś iOS5?

Zaczynałem od softu 2.x.x i zaczęło się to definitywnie od wersji 3.0 i 5.0 w niczym nie pomoże raczej. Poza tym 5.0 dopiero dzisiaj. Trudno by było instalować betę i narzekać, że nie działa poprawnie....

#22 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 09:23

A mi się problemy działy gdy miałem JB. Przestałem korzystać z JB i bateria dłużej trzyma i problemy sobie znikły.

#23 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 09:32

A mi się problemy działy gdy miałem JB. Przestałem korzystać z JB i bateria dłużej trzyma i problemy sobie znikły.

Większość moich problemów minęła jak nauczyłem się czytać. Miałem wtedy 4 czy 5 lat... http://myapple.pl/ip...tml#post1706850

#24 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2011 - 10:09

Sprzedaj! Kup jakiś super produkt konkurencji.

#25 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 12 października 2011 - 10:21

Naucz się czytać, a póki tego nie opanujesz nie zabieraj głosu, ok? Dla Twojej wiadomości napisałem wcześniej, że to telefon służbowy. Nie wiem jakie macie tam u siebie reguły na dziale mięsnym w biedronce, ale u nas nie sprzedaje się telefonów firmowych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych