Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Format i instalacja od nowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Keenzoo

Keenzoo
  • 5 postów

Napisano 02 lipca 2011 - 21:32

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zostałem szczęśliwym posiadaczem macbooka pro 13". Proszę o informację jak mogę zrobić format dysku i zainstalować nowy "czysty" system. W chwili obecnej posiadam system : Mac OS X 10.6.8 (wersja jądra systemu - Darwin 10.8.0). Kiedy próbuje zainstalować system bezpośrednio z poziomu systemu to pojawia się komunikat : "Na tym komputerze nie można zainstalować systemu MAC OS X Snow Leopard". Przeczytałem, że mam wrzucić płytkę i uruchomić kompa z wciśniętym "C", ale nie pojawia mi się żadne menu, chwile czyta płytę po czym pojawia się ikona zakazu i nic więcej. Proszę o pomoc. Dziękuje bardzo

#2 kapen

kapen
  • 48 postów
  • SkądVancouver

Napisano 03 lipca 2011 - 01:02

Temat wałkowany już wiele razy... Do instalacji musisz mieć oryginalny nośnik dodawany wraz z MacBookiem, nie wiemy też jaki masz dokładny model maca ale na starszych macbookach, macach mini itd. wystarczy również Retail 10.6.3

#3 qazone

qazone
  • 16 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 03 lipca 2011 - 01:07

No z płytki najlepiej, ew z pendrive'a. Z poziomu systemu instalować system to ciężko będzie xD hmmm a to przypadkiem nie alt się wciska i wybierasz napęd startowy ? Tak jest w moim powerbooku. Sprawdź no może bo może o to chodzi i daj znać jak postępy

#4 kapen

kapen
  • 48 postów
  • SkądVancouver

Napisano 03 lipca 2011 - 01:22

Wciśniecie i przytrzymanie alt/opcja podczas startu wyświetla wszystkie nośniki z jakiego może wystartować system, natomiast wciśnięcie i przytrzymanie "C" automatyczny start z napędu DVD

#5 Keenzoo

Keenzoo
  • 5 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 09:24

Dane mojego macbooka pro 13" : Procek : 2,4Ghz Intel Core 2 Duo Pamięć : 4Gb Ram Nie posiadam do niego płyty, kupiłem go przez znajomego z USA i nie dał mi płyty. Wiem, że regulamin jest inny, więc zapytam teoretycznie tylko : czy system na moim macbooku zainstaluję TYLKO z tej płyty, która powinna być dołączona do niego, czy z "innej" również ? Jakie jeszcze dane muszę wam podać, żeby uzyskać pomoc :) Dziękuje.

#6 lokocool

lokocool
  • 193 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 09:34

Pytanie tylko po co instalowac "czysty" system... to nie windows i szybciej/lepiej działać nie będzie. Wystarczy że utworzysz sobie nowy profil użytkownika i będziesz miał system działający jak nówka.

#7 Keenzoo

Keenzoo
  • 5 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 09:44

Chciałbym mieć czysty nowy system, bez danych użytkowników, których nie mogę usunąć bez zalogowania się na ich konta.
Czekam na rozwiązanie :)

#8 lokocool

lokocool
  • 193 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 12:01

Wsadzasz płytkę z SnowLeopardem lewy alt przy włączeniu, wybierasz bootowanie z CD i wlącza się instalotor --> i tutaj juz tylko dalej dalej dalej... i masz czysty system.

#9 Keenzoo

Keenzoo
  • 5 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 13:00

Wsadzasz płytkę z SnowLeopardem lewy alt przy włączeniu, wybierasz bootowanie z CD i wlącza się instalotor --> i tutaj juz tylko dalej dalej dalej... i masz czysty system.


Pisałem w pierwszym poście :

Przeczytałem, że mam wrzucić płytkę i uruchomić kompa z wciśniętym "C", ale nie pojawia mi się żadne menu, chwile czyta płytę po czym pojawia się ikona zakazu i nic więcej.


Ikona zakazu i nic więcej nie mogę zrobić.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2011 - 13:38

użytkowników możesz usunąć z konta administratora przecież. jak masz oryginalną płytkę to nie powinno być problemów.

#11 Keenzoo

Keenzoo
  • 5 postów

Napisano 03 lipca 2011 - 21:04

użytkowników możesz usunąć z konta administratora przecież.
jak masz oryginalną płytkę to nie powinno być problemów.


Bardzo proszę o czytanie ze zrozumieniem - podałem informację, że nie mam oryginalnej płytki w pierwszym poście.

Czekam na pomoc.
Dziękuje

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 lipca 2011 - 22:08

No to kup.

#13 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 lipca 2011 - 00:53

Podlacze sie pod temacik, za kilkanascie dni stane sie posiadaczem macbooka pro model 2010. Kupiony w USA. Na wstepnie pracy z nim, bede chcial postawic system calkowicie od nowa. Czy moge sobie sciagnac z internetu gotowy obraz plyty np. ze Snow Leopardem i uzyc jej do wstawienia nowego systemu ?

#14 mareksle

mareksle
  • 295 postów
  • SkądOlkusz

Napisano 04 lipca 2011 - 01:02

czy system na moim macbooku zainstaluję TYLKO z tej płyty, która powinna być dołączona do niego, czy z "innej" również ?


Wersje (kompilacje) systemu Mac OS X dla komputerów

#15 lokocool

lokocool
  • 193 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 17:03

A jeżeli włożysz płytkę pod OSX system ja widzi ? Generalnie napęd DVD to największy mankament komputerów od Apple, i jeśli nie widzi Ci płytki ( a ona jest dobrze nagrana) to na 99% tu tkwi problem.

#16 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 04 lipca 2011 - 17:13

Uzupełniając info podane przez @mareksle - płytka/jej obraz musi być dedykowana do konkretnego modelu Maca. Nie uruchomi się jeśli jest inaczej. Inne wyjście to zakup/znalezienie wersji BOX - taka działa niezależnie od modelu Maca.

#17 lokocool

lokocool
  • 193 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 08:59

Jeśli masz SnowLeoparda w Wersji Retail ( ta taka wersja za ~120PLN ) uruchomi się na każdym Mac-u

#18 Codders

Codders
  • 50 postów

Napisano 06 lipca 2011 - 11:03

Nie do konca.. Jesli jest to np nowy Macbook Pro 2011 z Thunderboltem - Snow Leopard 10.6.3 Retail disk nie zadziala.

Mozna to sprawdzic w artykule ktore wkleil mareksle powyzej..


-Wyglada na to kolego, ze dysk ktory masz nie pochodzi od twojego Macbooka. Nie wiem jak to jest w PL czy Apple ma jakies wsparcie techniczne przez telefon, ale Apple moze Ci wyslac oryginalny dysk pochodzacy z Twojego laptopa, musialbys do nich zadzwonic i podac numer seryjny.

-Generalnie wiekszosc porad powyzej sa niezgodne z prawda..
-wystartowanie z plyty Snow Leopard i "klikanie OK" nie wyzeruje Ci danych na dysku tylko zrobi tzw Archive and install (znany z poprzednich wersji Mac OS X)

W Snow Leopard zeby zrobic Erase and Install..

Trzeba otworzyc Disk Utility i najlepiej zrobic Zero-Out data...

Tutaj dokladne instrukcje ;) Mac OS X 10.6 Snow Leopard: przeprowadzanie instalacji metodą Wymaż i instaluj


///////////////

Dodatkowo jesli nie masz drugiego dysku (applications dvd disk 2) - stracisz aplikacje iLife ktorych wersja Retail Mac OS X nie zawiera. Wiec najlepiej byloby Ci zdobyc oryginalne 2 dyski dedykowane do Twojego Macbooka.

#19 uden

uden
  • 20 postów

Napisano 09 lipca 2011 - 13:08

Witam. Podłącze sie do tematu ponieważ mam podobny problem.Chciałem przywrócić komputer do stanu fabrycznego.Włożyłem oryginalną płytkę snow leopard 10.6.Uruchomiłem ponownie komputer z wciśniętym "c",napęd zaczyna pracować ale po chwili monitor gaśnie,napęd pracuje jeszcze chwilę ale instalator się nie wzbudza.Następnie komputer sie usypia.Wciśnięcie dowolnego przycisku ponownie uruchamia napęd,który po chwili gaśnie i tak w kółko.Jedyne co mogę zrobić to przytrzymać klawisz zasilania 5sec aby wyłączyć.Komputer to MBP late 2009 a system był po wszystkich aktualizacjach dodam też że płytka jest od tego komputera.Proszę doświadczonych forumowiczów o pomoc,zostałem bez komputera a przebywam za granicą.Przepraszam za błędy,piszę z iphone ale brakuje mi wprawy.Z góry dziękuję.

#20 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 09 lipca 2011 - 14:45

Dane mojego macbooka pro 13" :
Procek : 2,4Ghz Intel Core 2 Duo
Pamięć : 4Gb Ram

Nie posiadam do niego płyty, kupiłem go przez znajomego z USA i nie dał mi płyty. Wiem, że regulamin jest inny, więc zapytam teoretycznie tylko : czy system na moim macbooku zainstaluję TYLKO z tej płyty, która powinna być dołączona do niego, czy z "innej" również ?

Jakie jeszcze dane muszę wam podać, żeby uzyskać pomoc :)

Dziękuje.


Zainstaluj sobie system z płyty Retail. Możesz ją pożyczyć od kogoś, skopiować lub ściągnąć z torrenta. To jest całkowicie legalne rozwiązanie. Kupując Maca należy ci się do niego system. Jeśli do tego konkretnego modelu był dodawany 10.6, to taki sobie ściągnij. Jeśli do niego był 10.5 to upgrade do 10.6 kup w sklepie za 120 zł (pośpiesz się, bo jak wyjdzie 10.7 to już nie kupisz) i legalnie zainstaluj na czysto. Jeśli zależy ci na iLife, to ściągnij/skopiuj/pożycz tę wersję, która była dołączana do tego modelu.
Co do legalności takiego rozwiązania upewniłem się dzwoniąc na infolinię Apple.

#21 BurriToS

BurriToS
  • 21 postów

Napisano 08 kwietnia 2014 - 10:43

Odgrzeję trochę temat, chciałem odświeżyć swojego starego macbook-a i mam dziwny problem.
System instaluje z pena po USB. Pen zrobiony z oryginalnej płyty Apple jeszcze na starym systemie.
Teraz instalka zatrzymuje się z niewiadomego powodu.
Może ktoś czytając loga coś podpowie.....

Fragment logu...

Apr 8 02:17:58 localhost ReportCrash[122]: Process: configd [65]
Apr 8 02:17:58 localhost ReportCrash[122]: Path: /usr/libexec/configd
Apr 8 02:17:58 localhost ReportCrash[122]: Identifier: configd
Apr 8 02:17:58 localhost ReportCrash[122]: Version: ??? (???)

Spoiler


Dla bardziej ciekawskich cały LOG.
Download logi-z-instalki-systemu.txt - BitShare.com - Free File Hosting and Cloud Storage




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych