Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Geektool] - krok po kroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 free66

free66
  • 501 postów
  • SkądAndrychów / Kraków

Napisano 04 września 2010 - 12:36

Witam, kazdy z Was odsyla do stron www zeby znalezc jak poprawnie skonfigurowac program geektool. Szukalem, czytalem i w dalszym ciagu nie mam pojecia jak obsluzyc ten program abym mial zwykla pogode, godzine na biurku. Nie mam pojecia od Was tez jasnej odpowiedzi nie mozna uzyskac. Prosze krok po kroku o wyjasnienie tego problemu. Dzieki za pomoc

#2 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2010 - 13:03

Odsyłam do youtuba bo jest tam dużo skryptów i małych "how to" min:

http://www.youtube.c..../9/0HMg1747OV8

Pod tymi filmikami tej laski są linki do gotowych skryptów do ściągnięcia żeby się nie męczyć i nie przepisywać z filmiku.


A tu masz jeszcze wiadomość która kiedyś komuś wysyłałem z małym how to dotyczacym pogody/godziny itd.

Pogoda Obrazek:

Weather forecast, maps, news, alerts, and video on Yahoo! Weather wchodzisz na stronkę i wpisujesz swoje miasto następnie kopiujesz ten link w miejsce "ADRES WWW..."
To robisz według tego co jest na filmiku, tej autorki co Ci wysłałem ale filmik numer 3 albo 4 nie pamietam juz teraz. Geektool Weather Dumnies

Najpierw
Shell:

curl --silent "ADRES WWW Z WEATHER.YAHOO.COM" | grep "forecast-icon" | sed "s/.*background\\:url(\\'\\(.*\\)\\')\\;\\ _background.*/\\1/" | xargs curl --silent -o /tmp/weather.png

Picture:
file:///tmp/weather.png

Pogoda Opis z temp:
Tutaj nie wprowadzasz tego adresu co wyżej tylko po wyszukaniu już swojego miasta klikasz RSS, np dla Poznania:

feed://weather.yahooapis.com/forecastrss?p=PLXX0040&u=f

Aby temp była w Celcjuszach to zamieniasz ostatnią literę w linku "f" na "c"

Shell:
curl --silent "ADRES RSS Z WEATHER.YAHOO.COM" | grep -E '(Current ConditionsC//' -e 's///' -e 's/<\/b>//' -e 's/
//' -e 's///' -e 's/<\/description>//'


Daty/godziny/dni tygodnia/miesiąc:

shell:

date +%d
date +%D
date +%b
date +%B
date +%A
date +"%I:%M"
date +%l:%M
date '+%H:%M:%S'
date '+%H:%M'
date +"%p"

#3 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 września 2010 - 13:16

hmm, sam geektool jest prosty jak drut, tylko że cała zabawa tkwi w skryptach, a za ich pomocą i podpinając je pod geektoola możesz robić *bardziej* ciekawe rzeczy niż wyświetlanie głupich dat i kalendarzy. Ja np. napisałem sobie prosty skrypt wyświetlający tematy nowych maili z gmaila. Właściwie możesz wyświetlić wszystko, nie jest to niczym ograniczone w samym geektoolu.

Ktoś by chciał skrypt do gmaila to proszę:


# -*- coding: utf-8 -*-
import feedparser
import os
rss_url = "https://USER:PASSWORD@mail.google.com/mail/feed/atom"

rss = feedparser.parse(rss_url)

x = 1
if len (rss.entries) > 0:
	print "Gmail - You have ",len (rss.entries), " new email(s)"
	for entry in rss.entries:		
		print "%d. %s" % (x, entry.title)
		x = x + 1
		os.system("osascript -e 'say \"You have a new message\"'");
else:
	print "Gmail - No new emails."



#4 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2010 - 15:07

hmm, sam geektool jest prosty jak drut, tylko że cała zabawa tkwi w skryptach, a za ich pomocą i podpinając je pod geektoola możesz robić *bardziej* ciekawe rzeczy niż wyświetlanie głupich dat i kalendarzy. Ja np. napisałem sobie prosty skrypt wyświetlający tematy nowych maili z gmaila. Właściwie możesz wyświetlić wszystko, nie jest to niczym ograniczone w samym geektoolu.

Ktoś by chciał skrypt do gmaila to proszę:


# -*- coding: utf-8 -*-
import feedparser
import os
rss_url = "https://USER:PASSWORD@mail.google.com/mail/feed/atom"

rss = feedparser.parse(rss_url)

x = 1
if len (rss.entries) > 0:
	print "Gmail - You have ",len (rss.entries), " new email(s)"
	for entry in rss.entries:		
		print "%d. %s" % (x, entry.title)
		x = x + 1
		os.system("osascript -e 'say \"You have a new message\"'");
else:
	print "Gmail - No new emails."


Wystarczy tylko skopiować w miejsce command?

#5 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 września 2010 - 15:11

Nie wiem, na pomysł żeby tam to wkleić to nawet nie wpadłem ;)
Zapisz w pliku i w tym command wpisz przykładowo "python /pelna/sciezka/do/tego/skryptu/gmail.py"

Prawdopodobnie tego będzie tobie też brakować "feedparser", rozwiązanie to pewnie "easy_install feedparser".
oraz w linijce
https://USER:PASSWOR.../mail/feed/atom
Wpisz swoje USER i PASS.

Generalnie to zanim to dodasz do geektoola, przetestuj sobie w terminalu: "python gmail.py" albo "chdmod +x gmail.py" i potem "./gmail.py"

#6 czarny_mc

czarny_mc
  • 173 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2010 - 18:43

A w jakim pliku mam to zapisać w zwykłym TexEdit? Opisz proszę trochę prościej, na terminalu się kompletnie nie znam :)

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 04 września 2010 - 19:25

tak, w zwykłym tekstowym pliku, ale skoro z terminalem jesteś nie bardzo to raczej wątpię w powodzenie, ja nie potrafię tego inaczej (lepiej) opisać, może ktoś inny będzie potrafił.

#8 Mirea

Mirea
  • 150 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 12 listopada 2010 - 22:36

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo już walczę a nic z tego nie wychodzi. Może jest jakaś głupia spacja, albo coś... potrzebuję sobie ustawić na pulpicie info o pogodzie. Obrazek udało mi się, ale z tym opisem pogody i stopniami nie daję rady. Tak jak czarny_mc pisał, zrobiłem skrypt z yahoo (rss). Ale nic mi nie wychodzi. Czy moglibyście mi opisać, lub podpowiedzieć jak gdzie i co? :) Warszawa curl --silent "feed://weather.yahooapis.com/forecastrss?p=PLXX0028&u=c" | grep -E '(Current ConditionsC//' -e 's///' -e 's/<\/b>//' -e 's/
//' -e 's///' -e 's/<\/description>//' powinno działać, a nie działa. Bardzo dziękuję za pomoc! Pozdr M

#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 listopada 2010 - 23:05

http://weather.yahooapis.com/
przede wszystkim.

sprawdzaj sobie to co robisz w terminalu po prostu.

#10 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 13 listopada 2010 - 00:05

YouTube - Geektool for Dummies: Displaying Weather Images ta babka tłumaczy bardzo dobrze Geektoola :) Naprawde jak for dummies :) skrypty do pogody macie chya w komentarzach pod jej video

#11 kuzn_osx

kuzn_osx
  • 14 postów

Napisano 03 sierpnia 2011 - 21:44

Witam,
kompletnie się nie znam na narzędziu geektool i zastanawiam się czy za jego pomocą umieścić na biurku np. napis obrazki i po kliknięciu na ten napis przenosiło mnie do katalogu ze zdjęciami. Dokładnie chodzi o skrypt jaki mam wpisać w pasku komend :roll:
Tak sobie wymyśliłem że ładnie będą wyglądać takie napisy na pulpicie. :D[COLOR="Silver"]

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 sierpnia 2011 - 22:08

czegoś takiego geektool raczej nie umożliwia.

#13 kuzn_osx

kuzn_osx
  • 14 postów

Napisano 04 sierpnia 2011 - 09:33

szkoda :(, a jest jakiś inny sposób aby zrobić takie przyciski na biurku?

#14 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2011 - 16:37

Jak zrobić datę w takim formacie? 04/10/2011 albo 04.10.2011 żeby dzień był jako pierwszy a nie na środku?

#15 janek220

janek220
  • 268 postów

Napisano 04 października 2011 - 17:02

04.10.2011: date '+%d.%m.%Y'
04/10/2011: date '+%d/%m/%Y'

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2011 - 17:10

04.10.2011: date '+%d.%m.%Y'
04/10/2011: date '+%d/%m/%Y'

Dzięki ;-)
Niech Ci Bóg w iPhone 5 wynagrodzi ;-)

#17 Sstien

Sstien
  • 36 postów

Napisano 20 października 2011 - 17:00

Panowie gdzie sa systemowe pliki czy jakies pliki z ustawieniami tego programu. Poniewaz jak go kasuje z dysku to jak instaluje znow to mam te same grupy. Czemu próbuje skasowac, poniewaz nie moge zrobic nowej grupy i dodac na pulpit shell,file,image...

#18 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 03 grudnia 2011 - 15:03

cześć byłbym ogronie wdzięczny za wklejenie pliku pogoda...glet dla wrocławia - niestety nie idzie mi uruchomienie tego nic a nic, mam inne uruchomione czas, date, cal, aktualne procesy a pogody ani rusz....

#19 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 03 grudnia 2011 - 16:06

W polu command wpisujesz:

curl --silent "http://weather.yahooapis.com/forecastrss?p=PLXX0029&u=c" | grep -E '(Current Conditions:|[A-Z]//' -e 's///' -e 's/<\/b>//' -e 's/
//' -e 's/\(.*\) F/\1 °F/' -e 's/\(.*\) C/\1 °C/' | sed 's/ //' | tail -n1



#20 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 03 grudnia 2011 - 16:19

dziękuję bardzo!

#21 LIJON

LIJON
  • 83 postów
  • Skądwrocław

Napisano 03 grudnia 2011 - 19:09

wszystko działa tylko fotka z grafiką jest non stop ta sama i sie nie zmienia czyli chmura jakaś (fakt znalazłem ją na http://www.macosxtip...geeklets/search) więc prawdopodobnie dlatego nie działa, pewnie jest pod inną część świata - muszę też zastosować podobny schemat jak powyżej? czy znajdę jakiś gotowiec?

sławek

#22 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2011 - 10:30

Przejrzyj filmiki na youtube polecane na pierwszej stronie tego wątku. U mnie niestety też nie śmiga to idealnie (ikonka nie jest statyczna, ale nie nadąża za zmianami pogody).

#23 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 17 grudnia 2011 - 16:47

equinoxe, można spytać skąd masz te kody? są też dla mniejszych miast? interesuje mnie Reda w pomorskiem, zrobiłem sobie HTC zegar, nie mam właśnie tylko tego kodu a i z obrazkiem pogody też jest problem, pomożesz? :), i jeszcze jedno jak zrobić zegar 24h? z góry dzięki i pozdrawiam

#24 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 17 grudnia 2011 - 17:42

Kody wyszperałam gdzieś w necie, zresztą na pierwszej stronie tego wątku jest parę pomocnych linków.
Pogodę dla miasta bierzesz stąd - Pomeranian Weather Forecasts | Maps | News - Yahoo! Weather, po wybraniu miasta (Redy niestety nie ma), klikasz button RSS . Pojawi się nowa stronka, np. dla Gdańska - Yahoo! Weather - Danzig, PL
'f' zamieniasz na 'c' (fahrenheit/celsius), i wklejasz cały link to do kodu podanego wcześniej.
Ale jeśli potrzebujesz tylko do zegara HTC, to pewnie ta cała wiedza nie jest Ci potrzebna.

Zegar 24 h: date +%k:%M

Jeśli chodzi o obrazek pogody, to odsyłam do pierwszej strony tego wątku :)

#25 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 17 grudnia 2011 - 17:48

super, dzięki, a można kod do samych godzin, bez minut? ok, już mam, wielkie dzięki




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych