Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Battery Doctor Pro - czy to coś daje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 robberpl

robberpl
  • 336 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 22:48

ostatnio widzialem w appstorze aplikacje, o ktorej wspomnialem w tytule. Jednym z jej zadan ma byc wydluzenie zycia baterii. Czy to serio cos daje? bo jakos mam spore watpliwosci. I coz to za 'trickle charge time'? Z tego co czytam, to ma to zwiekszyc zywotnosc baterii , ale jakim cudem to nie wiem...

#2 szachs

szachs
  • 42 postów
  • SkądWieliszew

Napisano 03 czerwca 2010 - 22:52

z tego co kojarzę to są tam jakieś wskazówki jak ładować i rozładowywać, i żeby na słońcu nie trzymać telefonu :)

#3 robberpl

robberpl
  • 336 postów

Napisano 03 czerwca 2010 - 23:07

Mi bardziej chodzi o ten cykl ladowania przez z aplilacja i tym trickle chargem tajemniczym :) wskazowki tez tam sa, ale to akurat malo wazne

#4 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 04 czerwca 2010 - 00:04

Nie zwiększy.

#5 shog

shog
  • 669 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 04 czerwca 2010 - 07:45

Trochę używałem z ciekawości, ale żadnej różnicy nie zauważyłem.

#6 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 lipca 2010 - 19:25

ostatnio widzialem w appstorze aplikacje, o ktorej wspomnialem w tytule. Jednym z jej zadan ma byc wydluzenie zycia baterii. Czy to serio cos daje? bo jakos mam spore watpliwosci. I coz to za 'trickle charge time'? Z tego co czytam, to ma to zwiekszyc zywotnosc baterii , ale jakim cudem to nie wiem...


wiem, że odkopuję stary temat, ale może moje spostrzeżenia pomogą w decyzji kupić / nie kupić co do tej aplikacji.

aplikacja działa na zasadzie graficznego monitora zużycia baterii, o funkcjonalności porównywalnej z % na pasku, oraz oferuje log z czasem ładowania. ten log, jeśli ktoś czuje taka potrzebę, może być przydatny do monitorowania jak długo się bateria ładuje.
aplikacja oferuje jeszcze kilka spisanych ze strony Apple, tipów do wydłużania czasu pracy na baterii (w skrócie: wszystko powyłączać) i tryb określony jako "Trickle Charge" - który ma za zadanie przywrócić trochę pojemności baterii. Tu zaznaczę, że działa; nie sam tryb jednak, ale sposób, w jaki każe nam ładować baterię. sam sposób opiszę tutaj, co pozwoli zaoszczędzić te niecałe ojro. generalnie możemy usunąć troche "efektu pamięciowego", ale aplikacja nie dołoży nam magicznie elektronów i nie zmniejszy ilości cykli.

co miesiąc:

1. wyczerpujemy baterię do końca (aplikacja proponuje do <20%, by mogła działać), aż iPhone / iPod się wyłączy
2. czekamy z 1h, by bateria wyczerpała się kompletnie
3. podłączamy do ładowarki, moim zdaniem najlepiej sieciowej
4. ładujemy do 100%, a potem
5. (tu opiszę działanie magicznego trybu "Tricle Charge") zostawiamy na ładowaniu jeszcze 10 minut (jeśli od jakiegoś czasu da się zauważyć spadek "mocy" baterii, zostawiamy na dłużej; proponuję do 120minut - ale w żadnym wypadku nie więcej, niż 12h)

i tak co miesiąc. bedzie lepiej, ale poprawe zauważą tylko te osoby, które podładowywują iPhone / iPod pomiędzy pełnymi cyklami ładowania. jeśli zawsze masz pełny cykl (czyli od kilku procent do 100 na ładowarce bez odłączania) możesz stosować zabieg profilaktycznie.

podsumowanie:

co oferuje aplikacja:
- graficzny wykres z czasem ładowania
- graficzny wykres stanu naładowania baterii i info, na co starczy mocy
- timer 10, 20 ... do 120 minutowy (Trickle Charge; to naprawdę zwykły timer)
- funkcję przypominania o wykonaniu powyższej procedury
- skórki
- tipsy ze strony Apple o użytkowaniu baterii
- zajmuje miejsce na ekranie

czego aplikacja nie oferuje:
- nie naprawi nam baterii
- nie jest potrzebna (wystarczy powyższa procedura, opisana zresztą na stronie Apple)
- nie zaszkodzi baterii
- nie oferuje żadnej analizy, jak np info o przebytych cyklach


tyle.

#7 Darcorn

Darcorn
  • 99 postów

Napisano 21 lipca 2010 - 20:11

Trickle charge to doslownie ladowanie "po kropelce" czyli bardzo malym pradem. Ladowarki tel kom maja to w standardzie i gdy naladuja tel na 100 procent wlacza sie automatycznie trickle charge i tel jest co jakis czas doladowywany by trzymac pelne naladowanie. (Oczywiscie podlaczony do ladowarki)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych