Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Android OS przeportowany na iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
401 odpowiedzi w tym temacie

#26 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2010 - 09:40

dobra też mi się ściąga i zaraz będe się bawił:]

#27 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 09:46

Hmmm, nie jest tak źle na razie, utkwiłem na: "The multitouch firmware will need to be extracted from your ioreg tree. Install iokittools from Cydia and perform ioreg -l -w 0 and pipe the result to some file. Read this file and look for entries under AppleMultitouchSPI for Firmware and A-Speed Firmware. These contain a simple hexadecimal encoding for the bytes of the firmware files. Convert and keep "Firmware" as zephyr_main.bin and "A-Speed Firmware" as zephyr_aspeed.bin." Nie moge znaleźć tych cyferek w tym pliku ;]

#28 kleskus

kleskus
  • 821 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 09:48

Jak ktoś zainstaluje to dajcie screeny :)

#29 adamja

adamja
  • 95 postów
  • SkądWieluń

Napisano 22 kwietnia 2010 - 09:55

Może jak komuś się uda poprawnie zainstalować to niech jakiegoś tutka napisze :)

#30 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:10

Hmmm, nie jest tak źle na razie, utkwiłem na:

"The multitouch firmware
will need to be extracted from your ioreg tree. Install iokittools from Cydia
and perform ioreg -l -w 0 and pipe the result to some file. Read this file and
look for entries under AppleMultitouchSPI for Firmware and A-Speed Firmware.
These contain a simple hexadecimal encoding for the bytes of the firmware
files. Convert and keep "Firmware" as zephyr_main.bin and "A-Speed Firmware"
as zephyr_aspeed.bin."

Nie moge znaleźć tych cyferek w tym pliku ;]


Hmmmm wydaje mi się że koleś w całej tej instrukcji pisze jak tego dokonać od samego początku a my musimy zacząć od tego:


Installation
------------

0. Jailbreak your iPhone.

1. Under the jailbroken environment, put ramdisk.img, system.img, ramdisk.img,
userdata.img, cache.img, android.img.gz, and zImage in /private/var.

2. Follow the instructions for installing openiboot.
- Essentially:
1. sudo ./loadibec openiboot.img3
2. Use Hold button to select Console
3. Push Home button
4. sudo ./oibc
5. Type install
- loadibec and oibc are compiled for x86 Linux.
- Need libusb, pthreads, readline.

z tym że można to zrobić tylko pod linux. Tak mię przynajmniej wydaje.

#31 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:19

Nie, najpierw trzeba sobie wyciagnac firmware z pliku, o ktorym mowa w dziale "Firmware". Dalem rade - tak na czuje, ale mam problem z zamontowaniem EXT2 na Mac OS. Uzylem MacFuse, opcji Read-Wrote, ale nadal mam problem 36. Daaamn ! Walczę, ale nie wiem czy coś mi się uda. Przydałaby się druga maszyna z Linuxem :/

#32 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:25

Nie jednak nie mozna od razu przejść do instalacji, trzeba przed instalacją zrobić to: If you have a prebuilt android.img.gz, ramdisk.img, system.img, userdata.img and cache.img, you still need to follow the directions in the "Firmware" section and add all the firmware files to /lib/firmware in android.img.gz (it's a compressed ext2 image) /etc/firmware in system.img (it's an uncompressed ext2 image) After this, you can skip down to "Installation".

#33 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:26

No tworze nowe obrazy img, doinstalowałem wtyczki.

Zobaczymy :)

---- Dodano 22-04-2010 o godzinie 11:28 ----
Na szczęście to 0.1, może potem instalacje będzie prostsza ;]

Robią mi się obrazy na nowo w ext2, z dodanym firmware. Nie wiem w ogóle czy dobrze "wyciągnąłem" te liczby z pliku... Ehhh, za duzo niewiadomych, zeby mialo dzialac ;]

---- Dodano 22-04-2010 o godzinie 11:30 ----
Wtyczki do robienia swoich ext2 są eksperymentalne i własnie chyba mam zwis :/

#34 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:31

No dokładnie. Ciekawe czy instalacja tego będzie możliwa na windzie? Ahhh my dzieci microsoftu :-)

#35 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:35

Jednak na razie tylko dla 2G.

Zalogowałem się na IRC i znalazłem dokładne instrukcje jak "wyciagnac" firmware:

Dla zainteresowanych: #929125 - Pastie

#36 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:44

a co to jest ten VIM ? "Run as root on iPhone, over SSH: (Requires iokittools, coreutils, vim) REVISED to avoid ugly hard-coded byte offsets: ioreg -l -w 0 | grep '"Firmware" =' | cut -d '<' -f2 | cut -d '>' -f1 | xxd -r -ps - zephyr_main.bin ioreg -l -w 0 | grep '"A-Speed Firmware" =' | cut -d '<' -f2 | cut -d '>' -f1 | xxd -r -ps - zephyr_aspeed.bin

#37 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:47

przepraszam, ale co to za produkt 2G? no... w końcu zaczyna robić się ciekawie... oby tylko teraz nikt nie wyskoczył z linuxem na iphonie (desktopowym - inna sprawa, jak będzie przygotowany pod iphone) no i jak androida się dopracuje pod kątem iphone to będzie realna szansa porównać możliwości iphone (jak chośby flash)

#38 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 10:48

VIM - to edytor tekstowy, terminalowy, uniksowy. 2G - iPhone 2G ;) Ja więc czekam na port na 3G. Na razie życzę powodzenia tym co mają 2G. Nie jest to bardzo trudne :)

#39 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:07

Dobra tylko pytanie czy mogę sobie tym uwalić iPhone'a i zostanie mi tylko Restore? Bo nie chce mi się znowu z Restore babrać ;). pozdrawiam, ed00c

#40 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:23

No i podstawowe pytanie to czy jeśli mi nie pójdzie to czy wogóle bedę mógł przywrócić iPhona do życia?

---- Dodano 22-04-2010 o godzinie 11:25 ----
zavader ta instrukcja do wyciągania firmware tworzy pliki o rozmiarze 0 bajtów. Czy to możliwe że są tak małe że winda nie podaje rozmiaru czy źle się tworzą? Jak ty je zrobiłeś?

#41 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:28

Hmmm, cieżko mi powiedzieć. W instrukcji jest napisane, że to mała liczba w systemie dziesiętnym. Plik powinien mieć wtedy kilkanaście bajtów. Sprawdź jego zawartośc :) A masz wszystkie wymagane programy z tego linku ? Bo pod windą, to vim raczej nie działa ;)

#42 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:52

sprawdziłem zawartość w edytorze textowym i tam nic nie ma. A polecenie to wykonywałem po połączeniu się przez WIN SPC do iphona. W Iphonie mam zainstalowane wszystko to co było potrzebne.

#43 eZie

eZie
  • 242 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:55

ja bym to z chęcią zainstalował na swoim 2G...ale ta instrukcja mnie przeraża :D no i jestem na windowsie, więc nie wiem czy wszystko da się tu zrobić?

#44 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 11:59

zephyr to co wyciągnąłem po komedzie ioreg -l -w 0 : "A-Speed Firmware Version" = "A_Speed-0x0003.hex" "Firmware Version" = "0x0088.hex" i teraz pytanie co powinienem zachować? Całość czy tylko: 0x0088.hex i A_Speed-0x0003.he w cydzysłowiu czy nie?

#45 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 12:04

2G - iPhone 2G ;)

Ja więc czekam na port na 3G. Na razie życzę powodzenia tym co mają 2G.


znaczy się iphone drugiej generacji, czyli 3G?
bo trochę to mało logiczne (tak wiem czepiam się - w razie czego wybacz, ale coraz bardziej wkurza mnie nazywanie iphona pierwszej generacji mianem 2G
przecież kotś kiedyś podał fajną propozycję - original, czy już od biedy można użyć 1G
ale 2G? co to oznacza?)

a co do tematu, to jak będzie to tylko na iphona 1g to jednak nie spadnie jego cena na aukcjach

#46 le1t00

le1t00
  • 540 postów
  • SkądPiła

Napisano 22 kwietnia 2010 - 12:04

Właśnie to jest ten problem -.-' Bardzo nie dokładnie opisany tutek i mimo, że nie jest aż tak duzo do roboty to w/w niewiadome strasznie mnie irytują. Również nie wiem czy po zawaleniu ipek się podniesie bo też nie jest to wspomniane

#47 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 12:08

zephyr to co wyciągnąłem po komedzie ioreg -l -w 0 :

"A-Speed Firmware Version" = "A_Speed-0x0003.hex"

"Firmware Version" = "0x0088.hex"

i teraz pytanie co powinienem zachować? Całość czy tylko:

0x0088.hex

i

A_Speed-0x0003.he

w cydzysłowiu czy nie?


Wrzuc raz tak - i sprawdz, a jak nie zadziala wrzuc drugi raz ;)
Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa ;]

#48 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 22 kwietnia 2010 - 13:10

kurcze - poczytałem i wychodzi na to, że jednak nie potestuję na touchu 1g

#49 sivienki

sivienki
  • 207 postów

Napisano 22 kwietnia 2010 - 13:11

A i jeszcze jedno "Convert and keep "Firmware" as zephyr_main.bin and "A-Speed Firmware" as zephyr_aspeed.bin." czy to oznacza że powinienem skopiować odpowiednią zawartość z pliku tekstowego do nowego pliku tekstowego i zapisać go z rozszerzeniem *.bin i to wszystko czy mam użyć jakiegoś programu który przekonwertuje plik tekstowy do pliku binarnego?

#50 qwerty3

qwerty3
  • 120 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 kwietnia 2010 - 13:14

Czyli co? Nie da sie tego zainstalowac uzywajac windowsa? Jakies Ubuntu by wystarczylo? I czy zwykly szary uzytkownik da rade to zainstalowac czy raczej potrzeba jakiejs wiedzy? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych