Komentarze BraveXL Usuń wszystkie komentarze

Najciekawsze premiery gier w App Store: maj 2019

TheoTown znam z androida. Bardzo, bardzo fajna gra. Na pewno warta swojej ceny pomimo, że na androidzie za darmo.

Tęczowy łuk na terenie Apple Park

@Krzysztof Kopeć a wiesz jaką symbolikę ma tęcza dla chrześcijan?

Fani marki kontra korporacje. Kiedy jesteśmy im potrzebni, a kiedy wolą o nas zapomnieć?

@Krystian MacKozer Kozerawski pracuje w hostelu dla osób bezdomnych w Szkocji. Dużo bezdomnych ma iPhony, nawet jeden ma iPhone X.

Tim Cook odniósł się do wpadki prezydenta Trumpa

Polecam wejść na Twittera i poczytać komentarze. Wczoraj dobre 10 minut płakałem ze śmiechu

Producenci telewizyjni współpracujący z Apple narzekają na Tima Cooka

@m-chandz z pewnością nie lewackie

BMW X7 – jazda testowa

@Michał Poreda bardzo mi przykro, że zostałeś siłą zmuszony do otworzenia tego artykułu...

Pełna wersja Adobe Photoshop CC na iPadach w 2019 roku

W końcu może to "Pro" w iPadzie zacznie coś oznaczać :D

Właściciele Androidów są bardziej lojalni systemowi od posiadaczy iPhone’ów

Mam trochę sprzętu Apple bo programuje i montuje video w FCPX, ale w tym roku nie zdecydowałem się na kolejnego iPhona. Zamiast tego wybór padł na androida i w ogóle nie żałuję. Co prawda jeśli ktoś jest estetą jak ja to będzie przeszkadzać niespójność czy obsługa systemu, która prawie w ogóle nie zmieniła się od dekady ( halo GOOGLE!! Gdzie są GESTY?!) Poza tym jest bardzo dobrze. Nie używałem Androida przez 3 lata i przez ten czas chyba wszystko zmieniło się na dużo lepsze.

Aparat iPhone’a XS Max przetestowany przez DxOMark

@Wozniak wyłącz AI i tyle. Właśnie wystarczy zobaczyć testy P20 i otworzyć zdjęcia w 100% rozmiarze. Wtedy staje się jasne, że np iPX ma mniejszą rozpiętość tonalną, gorzej radzi sobie ze zdjęciami pod słońce, gorzej radzi sobie z zoomem, gorzej radzi sobie w nocy, bardziej szumi, jest mniej ostry. Mam dalej wymieniać? Myślisz, że ocenę to sobie wymyślili? Popatrz na zdjęcia, porównaj je.

Aparat iPhone’a XS Max przetestowany przez DxOMark

@leoni ja siedzę w foto i powiem, że dxo jest zdecydowanie wiarygodne

Problemy z tegorocznymi MacBookami Pro?

@aturlej ta Twoja 17" to się jeszcze ciut bardziej nadawała niż Retiny. Jakbyś zobaczył tego miedzianego patyczka co ma odprowadzać skutecznie ciepło z procesora i grafiki to byś się zaśmiał. Procesor nigdy nie łapie fabrycznego traktowania pod obciążeniem. To tylko Pro laptopy do internetu.

Trzy obiektywy w iPhonie jeszcze w tym roku?

@Szemot Oprócz matrycy w Huawei jest jeszcze bardzo dużo po stronie softu. Stabilizacja obrazu to kombinacja optyki z cyfrówką. Tryby fotograficzne są bardzo mocno wspierane przez software. Jesteśmy na takim etapie technologicznym, że bardzo wiele wad małych matryc da się wyeliminować. Dlatego z niecierpliwością czekam czy Apple podejmie walkę i pokaże jakąś rewolucję w dziedzinie fotografii mobilnej. Moje oczekiwania to: - przynajmniej tak dobry HDR jak ten w Pixel 2 - przynajmniej tak dobry tryb nocny jak w Huawei P20Pro - przynajmniej 3x zoom optyczny jak w Huawei P20Pro - dodatkowa matryca monochromatyczna (bardzo niedoceniana swoją drogą) - może w przyszłości jeszcze kamera szerokokątna

Wyobraź sobie, że w telefonie masz szeroki kąt, portretówkę, teleobiektyw i monochromatyczny. Wszystko to jeszcze spięte przez kozacki software. Masz w kieszeni aparat na praktycznie każdą sytuację.

Trzy obiektywy w iPhonie jeszcze w tym roku?

@Szemot to przecież napisałem, że dzięki aparatom. Gdzie ja tam słowa obiektyw użyłem? o.O

Trzy obiektywy w iPhonie jeszcze w tym roku?

Sądząc po tym co było w stanie zrobić Huawei z P20 Pro to dzięki ambicjom Apple mamy szansę zobaczyć duży przeskok w dziedzinie fotografii mobilnej. 3 aparaty na serio pomagają.

Apple rezygnuje z budowy centrum danych w Irlandii

Jasne, że tak. Irlandia ma taki wysoki wzrost gospodarczy, że po co komu kolejne tysiące miejsc pracy... Zawsze najwięcej do gadania mają organizacje nie mające nic wspólnego z danym zagadnieniem.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Mateusz Kubis tak bo w pół roku to nastąpił przełom w każdej dziedzinie życia i sprzęt sprzed pół roku to już era kamienia łupanego. Zaraz będziecie zakazywać wszelkich porównań jak sprzęt będzie kilka dni nowszy od iPhona 😂. Wszystko ma wychodzić tego samego dnia żebyśmy mogli cokolwiek porównywać czy też nie pozwolisz? 😂🤣 Zauważyłeś, że na przykład w motoryzacji samochody danego segmentu wychodzą w różnych terminach a mimo to są porównywane i oceniane względem siebie? Przykładowo BMW 5, Mercedes E, Audi 6. Wszystko w obrębie generacji podlega porównaniom czy co się to podoba czy nie. Słaby to ty jesteś, żeby nie powiedzieć słabiutki.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Mateusz Kubis przykładowo Pixel 2 wyszedł przed X i radzi sobie co najmniej lepiej. Wiesz, Nokia N95 już robiła ładne zdjęcia, ale kiedy to było? Jest jeszcze bardzo szerokie pole do poprawy sensorów w różnych aspektach. Masz rację, telefony nigdy nie będą konkurować z profesjonalnym sprzętem, ale rynek foto zostanie w końcu zjedzony przez smartfony. P20 Pro naprawdę oferuje już taką jakość w praktycznie każdych warunkach, ze zwykła osoba nie potrzebuje nosić lustrzanki z kilkoma obiektywami.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Szemot masz częściowo rację. Automatyka jest daleka od ideału i czasem aparat dobierze nieodpowiednie ustawienia dając nienaturalne efekty. Dlatego warto robić zdjęcia w trybie manualnym albo półautomatycznym. iPhone robi "naturalne" zdjęcia bo nie ma praktycznie żadnych trybów.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Szemot jeśli masz na myśli P20 Pro to wystarczy wyłączyć asystenta i zdjęcia przestają być w niektórych sytuacjach nienaturalne.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@merkowski nie jest bo tak przeczytałeś w komentarzach pod ich testami? Otwórz chociaż sample i sam się przekonaj na własne oczy. Poza tym widzę, że sztuki czytania ze zrozumieniem jeszcze nie opanowałeś do końca a polecam bo matura już niedługo :). Napisałem, że się NIEWIELE zmieniło.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Przemo_ chyba nie umiem tego skomentować :)

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Duke123 oczywiście. Nie są to różnice w granicy jednego punktu, ale już nawet kilkunastu. Z resztą od iPhone 7 bardzo niewiele się zmieniło w kwestii aparatu.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

@Duke123 dxo na przykład. Absolutnie nie chce powiedzieć, że iPhone X czy inne nie robią ładnych zdjęć, ale są telefony, które wykonują zdjęcia znacznie lepiej.

iPhone X Plus z rozmiarami podobnymi do 8 Plus i z rozszerzonym FaceID

Ciekawe czy Apple będzie w stanie zdyskwalifikować konkurencję pod względem możliwości fotograficznych bo póki co są bardzo, bardzo daleko w tyle. Aparat był kiedyś domeną telefonów Apple.

MacBooki spadły na siódme miejsce rankingu Laptop Magazine

@bleze to samo sobie wmawiałem przez ostatnie lata, do niedawna.