Komentarze kornobis Usuń wszystkie komentarze

Apple Prime - czy Apple powinno pomyśleć o kompleksowej usłudze abonamentowej?

myślę, że jakbym zobaczył ofertę "all -inclusive" w cenie 50% tego co faktycznie rocznie wydaje na wszystkie ich usługi i programy via App Store to bym prychnął śmiechem i odrzucił... ;) a tak model mikropłatności wysysa mnie spokojniej ale skuteczniej ;)

Apple zaprezentowało zegarek Apple Watch Series 3 z LTE

a dla mnie OK, wytrzymałem z V. 1 od miesiąca światowej premiery, więc dla mnie mocny up'grade ;) do tego będzie mi pasować abstrakcyjnie droga metalowa bransoleta, której cena ledwo mi się po 3 latach mentalnie zaamortyzowała :( Uwazam, że to naprawde dobry zegarek (pełniący funkcję rozwinięcia telefonu) jeśli się ma Ipone (i to podkreślam), to nie ma realnego konkurenta. Od marca uzywam go na zmianę z Garminem F. 5, ale różnica w zgraniu podstawowych funkcji oslugiwanymi przez Iphone jest ogromna. Od razu podkreślam, że dla mnie funkcjonalność wiedzy o aktualnej godzinie jest pewnie 10-tą w kolejce pożądanych atrybutów tego typu sprzętu

Kolejne doniesienia o nowym Apple Watchu z LTE

moim zdaniem odczucia zależą do tego do czego się ten zegarek wykorzytuje; ze zdecydowanym założeniem, że do sprawdzania godziny, budzik, stoper itp, to on się słabo nadaje ;) (poza częstym łądowaniem, bo to problem dla wszystkich) każdy powinien być tego świadomy. Ja kupiłem 1 -szą wersję i do teraz jestem naprawdę zadowolony, noszę go 2 lata na zmianę z mechanicznymi i od kwietnia z Garminem F. 5, który jest chyba najlepszym zegarkiem sportwowym ale na tym sie kończy, zakąłdam, że może być trochę lepiej jesli masz tel. z Androidem(?). NIe wykorzytsuję chyba żadnych funkcji multimedialnych więc, dla mnie ideałem byłaby wersja z ekranem mono typu paper ink, pewnie wtedy zacząłby od razu działać jak Fenix parę dni na jednym łądowaniu. Używam w AW : wstępne czytanie i kasowanie/ odpoawadanie na maile i wiadomosci, obsługa Sonos (zone play), wszytskie powidomienia i alerty, czasami odbiorę rozmowę, "must have" jeśli masz AirPodsy (pewnie nie przez przypadek... ), My Tifi (obsługa TV Samsung), Evernote, Remote, Power Point do przełączania slide'ów, GoPro, Aparat (do wyzwalania).
nie rozumiem już jednak zupełenie ludzi którzy mają AW w oderwaniu od Iphone, wtedy to naprawdę droga zabawka do niewiadomo czego ;)

iOS 11 beta 5 – lista zmian

pytanie do testujących - czy można z poziomu centrum sterowania zmieniać pomiędzy dostępnymi sieciami wi-fi, np. z jakiejś rozwijanej listy? czy tylko on/off? a wybór jak dotychczas z podpziomu w ustawieniach? Czy ja jestem jedynym któremu tego tak bardzo brakuje?

Kolejna generacja zegarka Apple Watch ma zadebiutować tej jesieni

AW to dość droga zabawka i nie łatwo wmówić sobie jej realną funkcjonalność :) Mi sie udało. Kupiełem V.1 zaraz po premierze w US. używałem go przez 2?-3? lata na zmainę z innymi "mniej lub bardziej zabawkami". W kwietniu rewolucja - kupiłem (pierwszego) Garmina - Fenixa 5, i szok - 5 -7 dni bez ładowania , to naprawdę dużo zmienia no i totalna wodoodporność.
....Ale po prau m-cach powrót do AW, jednak funkcjonalność przebija znacząco z wyłącczeniem sportowej, (znowu - co komu potrzeba...) ale ta bateria.. To the point - (ja osobiście) SIM nie potrzebuję ale bateria na 3 dni to byłaby miażdząca rewolucja! pewnie wraz z baterią przyszłoby ciągłę mierzenie pulsu i może taturacja krwii?

ps pewnie funkcjonalność przeważa szale na rzecz AW w porowniu z Garmin samo Apple nie pozwalając rzeby tym którzy próbują spiąć Iphone z NDROID WEAr nie było za łatwo ;)

iPhone 8 – szybkie i bezprzewodowe ładowanie, ale bez ładowarki w zestawie

myślę, że kluczowe dla oceny tej informacji / fake'a jest to czy przy okazji nie powstanie nowy system ładowania, z np. z dodatkowym chipem w ładowarce, który pozwoli Apple kontrolować produkcję / licencje.

Virgin Mobile w USA oferuje tylko iPhone'y

50$ w okresie po-promocyjnym to juz nie tak super mało jak na US ale też PL. No i nie wiemy ile trwa obowiązkowa umowa po okresie za 1 $, jesli nastepne 24 mce to się juz nie robi takie sexy, szczególnie, że tel ma duże szanse ni ewytrzymac do końca.

Dla małych fotografów

W tym temacie mam bardzo dobre doświadczenia z najprostrzym z NIkonów - Coolpixem 100 Jest wodoodporny i lekko wstrząsoodporny. Aktualnie to juz chyba 3-cia edycja po moim,teraz używanym równoczenie przez 7, 4 i 2 latkę :).

http://www.nikon.pl/pl_PL/product/digital-cameras/coolpix/waterproof-shockproof/coolpix-w100

Google pracuje nad nowym mobilnym systemem operacyjnym zwanym Fuchsia

krok w kierunku zamknięcia (przymknięcia? ) OS ?

Z CarPlay jest zadowolonych 85% użytkowników z USA. Jak sprawa wygląda w Polsce?

ja mam mieszane uczucia / doświadczenia. Używam fabrycznego w MB z '15r i w innym aucie w dodatkowej, wmontowanej stacji Alpine (cięzko uwierzyć ale nie ma w nim bt więc nie miałem wyjścia - musiałem używać CarPlay). Nigdy nie słyszałem o takim via BT co uniemożliwia użycia słuchawki do niektórych rozmów innej niż BT (IPhone7) a co lubię. Z Siri na początku (2-3 lata temu) masakra, wielkokrotne próby podania najprostrzych komend. Inni podobno mają z tym łatwiej. Nieźle mówię po ENG ale z za wyraźnym dla niej akcentem, teraz trochę lepiej bo algorytm jest modyfikowany ale dalej słabo w porównaniu z natywnym rozpoznawaniem głosu w Iphone, który jak dla mnie jest absolutnie rewelacyjny. Czasami przez przypadek zdarza mi się via CarPlay włączyć odczytywanie sms, którego dostałem i to jest absolutna wyżyna wytężenia mózgu aby cokolwiek zrozumieć ;) Fajne są sms, przypomnienia i inne komunikaty z tel. na desce rozdzielczej czy headup display (tylko MB) . Przy normalnym BT wyświelają się tylko info o przychodzących połączeniach. Co do map.... też Ciężko mi się przestatwić na Apple...

Siri może doczekać się w tym roku największej aktualizacji od czasu swojej premiery

nie będzie polskiego siri. To by sie kłóciło z naszą narodową ideą mesjanizmu. My musimy cierpieć...

Apple pozwane, bo nie ostrzega kierowców przed korzystaniem z FaceTime

to się raczej mówi niestety powszechnie o Polakach... (polish jokes). Tacy amerykanie niby głupi a jakoś są od lat światową potęgą o liczbie poważnych ośrodków akademickich i nagród nobla nie wsominając . Po prostu przez to, że są dużo bardziej majętni od nas to mamy w europie szansę (lub ryzyko) spotkać takich przygłupów, którzy u nas analogicznie siedzieliby przez całe życie w swojej wiosce pod Radomiem słuchając Radia Maryja i marudząc jacy Amerykanie są głupi.

Coraz większe szanse na klawiaturę Magic Keyboard z Touch Barem

ja to bym skromnie chciał (w końcu) bezprzewodową z klawiaturą numeryczną....

Tim Cook o sukcesie sprzedaży AirPodsów. Słuchawki wyprzedano w większości salonów Apple

bo Sony nie udało się wmówić klientom (znacznej ilości) że kupno ich produktów zbawia świat i ich samych...

iPhone 7s i iPhone 8? Apple może zróżnicować przyszłoroczne smartfony

myśle, że wielu się będzie cieszyć bo to może jedyny powód aby przedłużyć ekrany 4,7

Designed by Apple in California - Apple wydaje album poświęcony wzornictwu swoich produktów

Osoby komentujące ten produkt jako gadzet elektroniczny zupełnie nie rozumieją jego idei. Wydawnictwa tego typu (zakładam, że będzie to na relatywnie wysoki poziomie technicznym i artystycznym) są naprawdę popularne . Bo ich oglądanie jest max. miłym doznaniem. Sam byłem zafascynowany paroma. Ten zaś, pewnie będzie też nie najgorszą lokaty kapitału. Myśle, ze w najwększych EMPIKACH znajdzie się parenaście sztuk podchodzących po 1000zł

Mogę też mieć pretensje ;) do Red. Krystiana Kozerawskiego, że przyrównywanie ceny do Ipod Touch to jak przyrównanie oryginalnego egzemplarza kalendarza Pirelli do ceny opony zimówki ;)

iPhone 7 z 32 GB pamięci w standardzie - IHS Technology

ja z założenia mam na IPhone/Ipad całą bibliotekę muzyki w 320, prawie cały Dropbox Online, co po dodaniu bibioteki zdjęć (już nie całej) i programów zapełnia w całości 128 GB. Moja Zona chciałaby mieć całą bibiotekę zdjęc i się Jej nie mieści na 64 GB... A Dzieci mają na Ipadzie 128 i ilość gier a przede wszytkim filmów non stop wymusza kasowanie...

Magnetyczne słuchawki - nowy patent Apple

no ale teraz korzystając ze słuchawek BT (beats) muszę mieć dodatkową ładowarkę mini USB co mnie wyjątkowo irytuje. Nawet power bank mam z lightening'iem w aucie też CarPlay . Chodzi o to aby słuchawki doładowywały się z baterii telefonu.

Magnetyczne słuchawki - nowy patent Apple

To jest Ich Wunderwaffe! Będą z takimi zamykać Polaków gorszego sortu aż zmądrzeją i staną się bardziej narodowi ;)

Magnetyczne słuchawki - nowy patent Apple

Przełomowo będzie jeśli słuchawki będą się ładować przy podłączeniu do telefonu.

Zanim „nie było trzeciego kroku”, czyli o modemach, transmisji danych i pierwszych kontaktach z internetem

warto dodać, że "0202122" było pierwszą tego typu (bez żadnej dodatkowej poza numerem tel. umowy i abonamentu) usługa na świecie... Oczywiście prędkość nie powalała no i przez to, że standardem w PL były w domach pojedyncze linie, używanie modemu odcinało cały dom od telefonu. Ja po tym, dość szybko przeszedłem na SDI (też z TP), które było chyba pierwszą usługą abonamentową, prędkość (max) chyba 128 ? choć nie wiem czy nawet nie 64 ;) ale w Quake 3 Arena dało się już pograć. Przy okazji było naprawdę tanie.

Nie korzystasz z Apple Music? Siri nie odpowie Ci na wiele pytań

Zadałem ostatnio takie pytanie Siri (na Awatch'u), i powiedziała, że ta sama co wczoraj o tej porze. Oczywiście suchar ale sie mocno zdziwiłem ;) po chwili jednak łaskawie odpowedziała

Polskie ceny iPada Pro i nowego Apple TV

ale porównujesz najdroższego IPadaP do najtańszego MacBook'aP, który aby był rzeczywiście PRO to trzeba jeszcze do niego trochę dołożyć.

Sonos Play:1 Twój początek przygody z systemem multiroom audio

od dwóch lat używam Sonosa i mam na nim oparte całe nagłośnienie w domu. Ogólnie oceniam system pozytywnie i w związku z tym przez cały ten czas go rozbudowywałem. Podstawą jest jednak pogodzenie się od razu z faktem, iż nie jest to zestaw audifilski! Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami z ew. potencjalnymi nowymi nabywcami. Teraz na rynku jest już więcej systemów więc może są lepsze, wtedy nie było. minusy - słaba obsługa spotify. Aplikacja bardzo okrojona, brak np. mozliwości grania (losowo) wszystkich otworów z "twoja muzyka". W aucie np. używam głównie tego. - brak możliwości podłączenia słuchawek bluetootch lub bezprzewodowych podłączonych do gniazda jack Play5 bo samo podłacznie nie wycisza tego głośnika. Trzeba by dokupić osobny element systemu - wzmacniacz (chyba ponad 2k zł...)i używac go jako osobny kanał a i tak byłaby duża kombinacja zeby słuchać przez to dzwięku TV... - brak głośników zewnętrznych (ogrodowych), Bose takie ma. Play 1 są tylko wilgocioodporne ale musza być pod daszkiem. - naprawdę sobry sub, co do listwy (szczególnie w muzyce) mam pewne wątpliwości ... Bose lepsze bo słuchałem w sklepie ale Samsung podobno znacznie gorzej. bardzo dobrze sprawdzaja się zestawy stereo 2 x play5 lub 2 x play3

plusy
- sterowanie jednosczesnie z kazdego smartfona i tabletu równocześnie, przy wiekszej rodzinie zawsze jest coś pod ręka czym mozna sterowac, nawet glosnikiem na innym piętrze. - niezależne ustawianie glsonosci kazdego elementu.- - autoamtyczn ewlaczanie sie playbara, sub i satelit po włączeniu TV, nawet jeśłi wczesniej sluchalo sie z tego muzyki

co do braku obsługi airplay to rozwiązaniem, które stosuje jest wpięcie w gniazdo aux play5 (no ale trzeba go jednak mieć, bo p1 i p3 nie mają aux..) air port Express. Jest to jednak trochę upierdliwe bo uzywajac trzeba przeskakiwać w telefonie między aplikacją muzyka i sonos.

mam nadzieję, że wyjdzie aplikacja Sonos na Apple Watch, mnie to by mocno zachęciło do zakupu zegarka.

OS X Mountain Lion 10.8.1 wkrótce trafi do deweloperów

@iluwatar

Może to zależy od konfiguracji, Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia (doposażony MBA "wczesny" `11). Dotychczas używałem Chrome bo miałem tą samą przeglądarkę na PC i Mac, od jakiegoś czasu kolejne wersje Chrome coraz wolniejsze i niestabilne, a tu nagle objawienie z nowym Safari, jeśli chodzi o prędkość, wykorzystanie trybu pełnego ekranu. Niestety w wersji na PC nie ma jeszcze unifikacji paska adresu z wyszukiwarką co jak się juz raz zacznie używać to brak denerwuje ;-)