Komentarze hx480v64 Usuń wszystkie komentarze

Samsung usuwa reklamy naśmiewające się z iPhone'ów

@Jacek S. Zmierzam do tego, że zasugerowałeś, że dobry dźwięk jest tylko z telefonów z WYjściem słuchawkowym. Nie mam nic przeciwko opinii, że uważasz jakość dźwięku jako najważniejszą. Znam osoby, które wydają setki tysięcy złotych na sprzęt do odtwarzania muzyki, więc nie mam problemu z taką opinią. Ale argumentacja, że słuchawki bezprzewodowe są "bylejakością" przy słuchawkach przewodowych, kiedy mówimy o odtwarzaniu muzyki z telefonu, jest śmieszna.

Samsung usuwa reklamy naśmiewające się z iPhone'ów

@Jacek S. Zdajesz sobie sprawę z tego, że każde słuchawki bezprzewodowe mają w sobie DAC'a, często lepszego niż masz w telefonie?

SwiftUI - wrażenia na gorąco

Daleko posunięta teza z końcem ObjC. Ta teza bardziej pasuje do ustabilizowanego ABI w Swift5 i dodaniem bibliotek swifta do systemu iOS, niż do powstania SwiftUI, która jest tylko fancy nakładką.

Apple Pay w Revolut. Na razie dodać można tylko niektóre karty

@FOMFNY Mi MasterCard wydana na UK nie przechodzi. Za to przeszła VISA wydana później.

Apple powinno wyciągnąć wnioski po prezentacji nowych Samsungów

@Forti Też jak przesiadałem się z touchID na faceID byłem bardzo sceptyczny. Jednak to działa. Większość osób, które wypowiadają się bardzo negatywnie o faceID, korzystały z tego albo bardzo krótko, albo oglądając telefon na wystawie, a nie na codzień. FaceID się uczy twarzy i z każdym odblokowaniem działa lepiej. Oczywiście są momenty, że touchID byłby wygodniejszy, ale w momentach kiedy mam zajęte ręce faceID jest mega wygodny.. np. w kuchni jak przyjdzie jakaś wiadomość, albo w samochodzie, albo jak mam rękawiczki na rękach. Jak dla mnie powinno być to i to.

Jeśli chodzi o płacenie to FaceID sprowadza się do kliknięcia dwa razy power button oraz do spojrzenia na ekran (co i tak robimy podczas płatności).

Apple kusi iPhone’em XR użytkowników starszych modeli

Wisi to od wczoraj albo dłużej na stronie: https://www.apple.com/shop/trade-in/iphone-offer

XR'a można dostać od 299 USD. I raczej nie dotyczy to polskiego rynku.

Przeglądarka Microsoft Edge dla macOS już w przyszłym roku

@Mikołaj Maciejko Przepraszam, zastosowałem skrót myślowy. Odniosłem się do wypowiedzi zamieszczonej w artykule: "Ma to jednak ułatwić web deweloperom testowanie ich aplikacji webowych także w tej przeglądarce.".

Chodziło mi o to, że dodanie nowej przeglądarki nie ułatwi w żaden sposób testowania web developerom. Pojawienie się nowej przeglądarki doda im tylko pracy, gdyż będę musieli sprawdzać wygląd swojego dzieła na jeszcze jednej przeglądarce.

mBank rusza z pilotażowym programem weryfikacji behawioralnej - Digital Fingerprints

@Krystian MacKozer Kozerawski ... i często też niestety przez ignorancję i niewiedzę osób, które używają słów nie znając lub nie rozumiejąc ich znaczenia, albo nie potrafiących poprawnie ich deklinować.

Przeglądarka Microsoft Edge dla macOS już w przyszłym roku

Super, nic to nie zmieni dla web developerów, gdyż problemy z wyświetlaniem są głównie na starszych wersjach przeglądarki i/lub natywnym silniku Edge'a, którego w tej wersji prawdopodobnie nie będzie.

Zbiorowy pozew przeciw Apple w związku z brakiem filtrów antykurzowych w iMacach i MacBookach

@mazurekbart1 Nie tylko w iMac'ach, ale też w ich monitorach Apple Display od 2011..

Jak Apple zmarnowało potencjał 3D Touch

@wloczykij2 Np. do przesuwania kursoru podczas pisania, zaznaczania całych słów.. Jest dużo wygodniejszy niż przesuwanie z lupką.

Ciekawa wizja okrągłego Apple Watcha

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że jeśli chce mieć się smart zegarek, który jako tako działa, trzeba kupić od tego samego producenta co posiada się telefon. Przez co nie ma się za bardzo alternatywy. O ile lubię produkty Apple, to dla mnie Apple Watch jest tragiczny pod względem design'u i ergonomii. Szkoda, że Tizen od Samsunga nie współpracuje za dobrze z iPhone.

Na granicy prywatności

@adamliszewski akurat w działaniach Apple vs FBI nie chodziło do końca o bezpieczeństwo czy ochronę użytkownika, a precedens prawny.

Swift w gronie dziesięciu najbardziej popularnych języków programowania

CSS w zestawieniu jako "język programowania"... trochę wstyd powielać takie bzdury.

Zmiany w App Store

Jeśli kupiona aplikacja Ci nie odpowiada jest możliwość zwrotu pieniędzy i usunięcia jej z Twojego konta.

Dostosowanie sterowania AirPodsami w iOS 11 - poradnik

Hmm, czekam dalej na jakieś zmyślne sterowanie głośnością..

Tak będzie wyglądać pasek statusu w iOS 11 w iPhonie X

W MacBook'u wyłączyli możliwość pokazywania pozostałego czasu pracy na akumulatorze, procenty jak najbardziej są w dalszym ciągu dostępne. (;

Wymuszenie zamknięcia aplikacji, czyli ctrl+alt+delete na Macu

Można też z poziomu dock'a zrobić force quita poprzez kliknięcie prawym przyciskiem na ikonę aplikacji, naciśnięcie i przytrzymanie klawisza option (alt) -> Quit zmienia się w Force Quit. Ogólnie w Mac'u klawisz Option (Alt) zmienia działanie wielu opcji w menu, od Finder'a aż po aplikacje z AppStore.

Jak automatycznie odmontować dysk USB

Lepiej napisać sobie skrypt. Nie dość że free, to jeszcze daje dużo większe możliwości.

Touch Bar to jedynie rozszerzenie klawiatury. Tak, jasne...

Do każdego mac'a zawsze dorzucali ściereczkę z microfibry. (; Przynajmniej do tej pory tak robili..

MacBook jako laptop gamingowy? Twórcy przystawki The Wolfe chcą tego dokonać

Co do punktu 3.. z tego co kojarzę, w licencji Mac OS X jest zabroniona instalacja tego systemu na innych komputerach niż od Apple. Chyba, że coś się zmieniło. Więc nikt kto prowadzi jakąś działalność, nie pozwoli sobie na łamanie licencji oprogramowania.

MacBook jako laptop gamingowy? Twórcy przystawki The Wolfe chcą tego dokonać

i są.. np. BizonBOX 2, tylko dość drogo..

Mac albo dobra karta graficzna – wybrać możesz tylko jedną opcję

Są dostępne. Bo to zwykła karta graficzna, tylko wsadzona w specjalną obudowę. Jedynym mankamentem jest cena ($600 bez karty graficznej).

Samsung oferuje użytkownikom iPhone'ów 30 dni testów telefonów z serii Galaxy

Jej, nigdy nie myślałem w ten sposób: żeby firma, która robi np. pralki, lodówki robiła też dobre telefony. W głowie mam raczej pojedyńcze skojarzenia marka-produkt. BTW. Apple nie jest jakoś mało znane, tak mi się wydaje.