Komentarze zjk57 Usuń wszystkie komentarze

Kupno iPhone'a 11 Pro nie zmieni Cię w fotografa

"...aparaty, w jakie wyposażają swoje urządzenia producenci smartfonów, dorównują często MOŻLIWOŚCIĄ wspomnianego sprzętu stricte profesjonalnego." Polska język trudna język...

Ryba wyjęta z wody, czyli o uzależnieniu od ekosystemu Apple

@Jakuku Nie powierzać danych wyłącznie iCloud: albo dodatkowo inna chmura, albo większy względnie dodatkowy dysk/nas, a najlepiej jedno i drugie. I regularne wykonywanie kopii wszystkiego, na czym nam zależy. Bez tego kanał, jeżeli Apple zablokuje ID.

Ryba wyjęta z wody, czyli o uzależnieniu od ekosystemu Apple

@Iro Niestety, oferta Apple oparta jest na kompletnym ignorowaniu tej zasady. Przeciętny użytkownik korzystający ze wszystkich "dobrodziejstw" iCloud najczęściej nawet nie zorientuje się, że np. robione sumiennie backupy mogą być z tego powodu dalece niekompletne bez ręcznej synchronizacji fotek i dokumentów przeniesionych "wygodnie" do chmury. A takiej synchronizacji przecież nie robi, dlatego że zgodził się na przeniesienie wszystkiego do iCloud, bo pojemność jego iSprzętów jest zbyt mała.

21,5-calowy iMac z 2013 roku uznany jako przestarzały

@cooper69 I słusznie. Tyle, że Apple takich niedowidzących ma w tyle, niestety.

Apple może pracować nad płatnymi aktualizacjami w App Store

@Ben Button Wszystko na to wskazuje. Z częstotliwością odwrotnie proporcjonalną do zakresu wprowadzonych zmian.

Apple wyjaśnia powody blokowania informacji o stanie baterii wymienionej w nieautoryzowanym serwisie

@REEL Przestańcie bredzić o jakimś "uziemieniu". To jest przewód neutralny (którego mobilne iSprzęty nie wymagają i jeżeli "kopią", to na mur wina wadliwej instalacji elektrycznej. A w Stanach chodzi o uziom w instalacji domowej za transformatorem i też tylko jego wadliwe wykonanie może spowodować takie numery. Nie ma to kompletnie związku z zasilaczami iSprzętów.

15-calowe MacBooki Pro z 2015 roku objęte programem wymiany baterii zakazane na pokładach samolotów w USA

@Betonowy Druid Bo to od kilku lat jest zwykła lipa: zero nowości, podmiana podzespołów na gorsze, ale za to tak poklejone i polutowane, że i w serwisach wymiękają, wymieniając całość zamiast rzeczywistej naprawy czy wymiany części. Do tego softowe i hardwarowe blokady na wszystko, co mogło by zostać wymienione poza oficjalnymi kanałami dystrybucji koncernu. Nieomal od zawsze (jakieś ćwierć wieku) lubiłem sprzęty Apple i byłem ich fanem, ale raczej już nic nowego od nich nie kupię. Głównie dlatego, że mają mnie za dojnego idiotę i dokładnie tak traktują. Ostatnie mini i MBP przepełniły czarę goryczy.

15-calowe MacBooki Pro z 2015 roku objęte programem wymiany baterii zakazane na pokładach samolotów w USA

@hayden To już nie są żarty. To się dzieje naprawdę i wcale nie dla jaj.

15-calowe MacBooki Pro z 2015 roku objęte programem wymiany baterii zakazane na pokładach samolotów w USA

Poczucie elitarności wzrośnie. Przekonanie, że MBP to bombowe komputery nabrało wyjątkowo konkretnego wymiaru.

Zdaniem Kuo cła nie będą miały wpływu na ceny produktów Apple w USA

Cła nie będą miały wpływu, bo Tim Cook przewidział je i dorzucił do cen już parę lat temu. ;-)

Apple wydawać ma 15 milionów dolarów na każdy odcinek serialu „See”

@Clevland Szanse na to, żeby ta karta miała równie globalny zasięg, co sprzęty i inne usługi Apple, są żadne. I będzie tylko na tyle atrakcyjna, jak na to pozwoli GS, a nie jak by chciało Apple. To cudzy cyc, przy którym Apple chce się pożywić.

Apple wydawać ma 15 milionów dolarów na każdy odcinek serialu „See”

@b.milewski Dochodowa łatwizna w rozrywce albo coraz mniej dochodowe wyzwania hi-tech? Cook przegra, bo próbuje się tylko przyssać do cyca obfitości, z którego ciągną już inni. Jobs wygrywał, bo potrafił zmajstrować nowe cyce dla firmy na wyłączność.

Apple porzuca pracę nad smart okularami AR

Przerzucania nakładów z technologii na rozrywkę ciąg dalszy. Nowy serial daje się łatwiej sklecić i szybciej się zwróci, a ryzyko finansowej wtopy nieporównanie mniejsze. No i bez marudzenia, że nowe jabłuszko jest częściowo nieświeże albo wymaga dopisania z marszu do programu naprawczego.

Nowe MacBooki Pro bardziej wydajne od starszych modeli, które zastąpiły

@longmanus Masz rację, nie znam się na plotkach. Na komputerach natomiast całkiem nieźle, ale to już od dawna nie jest forum do merytorycznej wymiany zdań na ich temat.

Nowe MacBooki Pro bardziej wydajne od starszych modeli, które zastąpiły

@stroner30 Ten portal merytorycznie to już pudelek, tyle że z Apple na obróżce. Z drobnymi wyjątkami lecą same ploty i niechlujne tłumaczenia odgrzewanych newsów z zagranicznych portali. Do tego podane tak powierzchownie, że technologia (nawet ta od Apple) ma głębię burgera z frytkami i colą. Zaglądam tu bardziej dla komentarzy, które często zawierają więcej treści niż artykuły, pod którymi je napisano.

Zdaniem Waltera Isaacsona Steve Jobs narzekał, że Tim Cook nie jest skupiony na produktach

Legendę i prestiż Apple, stworzone przez Jobsa, Cook wykorzystał do skoku na bank. I rzeczywiście rozbił bank, i ma z tego górę forsy. Tylko z legendy i prestiżu Apple zostały wióry.

Koniec pewnej ery

@whitehand Dobry design Apple stracił napęd w 2012, potem jechał już tylko rozpędem. Dzisiaj wyraźnie widać, jak jabłkowe wzornictwo ma pod górkę w konfrontacji z konkurencją. Przed 2012 wszyscy czekali w napięciu na ile odskoczy Apple wraz z prezentacją nowości, teraz zaś spokojnie punktują nowości Apple na pół roku przed ich pokazaniem. Być może to Ive się wypalił lub Cook rzucał mu kłody pod nogi, a najpewniej jedno i drugie. Problem w tym, że nie widać nikogo, kto by wypełnił powstałą lukę, a nowa "tarka" świadczy o tym aż nadto dobitnie.

Ostateczny koniec Back To My Mac

@semek To była bardzo użyteczna funkcja dla każdego, kto działa mobilnie, ale pliki w kluczowych dla siebie programach obrabia na stacjonarce, albo nie może/nie wolno mu ich ulokować w chmurze. Apple coraz bardziej takich nie lubi.

Problemy z płytami głównymi niektórych nowych MacBooków Air

@Clevland Tu może być problem. Nikt w redakcji myapple nie lubi szukać błędów w tekstach, ani niespecjalnie przejmuje się ich wytknięciem przez czytelników.

„Podróżowanie” po miastach w mapach Apple w iOS 13

@Szemot Nie robiłem wówczas zrzutów, ale przy próbie objechania korka na 10 wylądowałem dzięki mapom Apple na leśnej drodze gruntowej, chociaż stareńka MapaMap już wiedziała, że to droga donikąd. I to tylko dzięki niej stamtąd wyjechałem bez brnięcia w las czy powrotu do 10.

„Podróżowanie” po miastach w mapach Apple w iOS 13

@jager Mapy Apple w Polsce to rzeczywiście porażka. Szczególnie, jeżeli zdarzy się konieczność objazdu drogami lokalnymi, to potrafią wyprowadzić na gruntową drogę pełną wertepów, bo to niby szybciej będzie.

Pegatron przeniesie cześć produkcji dla Apple do Indonezji

Wojna? To od zawsze był przede wszystkim świetny interes. Jeżeli ktoś na niej ucierpi, to na pewno nie ponadnarodowe koncerny, którym jest wszystko jedno kto i gdzie wyprodukuje ich gadżety (byle jak najtaniej), a one zyskają dobry pretekst do bezkarnego windowania cen.

Plotki o modułowym Macu Pro

@Marek Białostocki Zapomnij o czymkolwiek takim wewnątrz pudełka. Jeżeli już, to będą pewnie jakieś dołączane moduły z raid, ale bez możliwości rozbudowy czy wymiany dysków i w cenie z kosmosu.

Apple kontra niemiecka turystyczna trasa rowerowa

Dużemu odbija z chciwości.