Komentarze dead Usuń wszystkie komentarze

Minecraft znika z Apple TV

@Mikołaj Maciejko A to zależy od dewelopera. Znikające aplikacje z App Store i muzyka z serwisów streamingowych dowodzi, że cyfrowe media wcale nie są takie super.

Apple PRO! Pro?

Na szczęście xeony wolniej się starzeją. To nadal fajny szybki sprzęt dla osób ceniących sobie "mobilność", "relatywnie mała zajętość miejsca" połączoną z niezła wydajnością. W miarę wydajny komp, mieszczący się z osprzętem do plecaka / torby wymiaru "bagażu podręcznego", to dla niektórych killer feature. Mam, polecam. Jednocześnie uważam, ze do zastosowań biurowych (komp pod biurkiem non stop) to kompletna pomyłka! Stary Mac Pro 5.1... 2x3,46, dobry kontroler do dysków, usb 3.0 i jakiś gtx i wszystko śmiga. Wada: brak thunderbolt.

Apple PRO! Pro?

Bo w segmencie pro, kolor robi ktoś innym na dedykowanym sprzęcie. (Mam na myśli branże filmową, duże reklamy) Bo do macierzy musi mieć dostęp kilkunastu userow jednocześnie z pełna prędkością ;) macierz thunderbolt... spoko ale to domowe rozwiązanie.

Apple PRO! Pro?

Shake nigdy nie był konkurencja dla smoke, a tym bardziej dla mayi, która służy do zupełnie innych rzeczy. Motion to takie applowy after effects... miał być.

Nieważne...
działam od ponad 15 lat w chyba w segmencie pro ;), używam macow od tychże 15 lat. W tym roku po raz pierwszy zacząłem oglądać sprzęt PC. I tak skończyło się na nowym mbp.... ale pierwsze "pęknięcia" na kryształowej Apple kuli powoli zaczynaja się pojawiać. I jeszcze jedno... RADEONY?!!!... Apple ogarnij się!!!!

Skończmy już! :) Wesołych świąt!!!

Apple PRO! Pro?

A ja polecam: autodesk.com/maya

autodesk.com/smoke

Apple PRO! Pro?

Całość leży sobie od początku do końca procesu na macierzach SAN lub innych... z makami ma to mało wspólnego. Montują na avid / stary finalcut. Fcpx miał strzał w kolano z brakiem eksportu do edl.(pierwszy lepszy przykład). Takich rzeczy nie można robić w segmencie pro.

Motion do Shake ma się tak samo jak maya do smoke, idąc dalej jak fcp do logica;)

Apple PRO! Pro?

100-200 tb??? Długi film, nie przesadzajmy. Po drugie, montuje się na plikach "low res" wiec argument o potrzebach dyskowych odpada, po trzecie "w fazie", w której w filmie zaczynaja występować duże ilości danych, mac'ow się nie używa. Po czwarte, finalcut był rozwiniętym softem do montowana. Teraz to jest jakaś zabawka. Nikt z branży reklama/fabuła na tym nie montuje. Nikt. Po piąte, Apple miało kiedyś "Shake", program do postprodukcji, który ubiło w stylu podobnym do zabicia 17'calowego mpb. Apple już dawno wypadło z rynku pro. Graficy/montażyści itp używają często tych maszyn bo: "sentyment", "Windows jest straszny", "nie da się patrzeć na laptopy PC".

Nowy "mpb 2016" to, "na papierze" najsłabszy laptop powyżej 10k na rynku. Za 15k będziesz miał markowego laptopa z takim samym procesorem, 17", matryca 4K, 2Tb ssd i karta gtx 1070, 1080. Wada... nie da się na to patrzeć ;)

Apple Adapter Inc.

To pójdziesz do sklepu i kupisz napęd oraz płytę, i nagrasz projekt na płytę. 2 usługach się pracuje pod klienta a nie pod swoje idee. MBP bez usb 3.0, hdmi i portów audio będzie komputerem dla ograniczonej garstki odbiorców, graficy i muzycy porzucą tą platformę.... z żalem.

Apple aktualizuje iLife i iWork dla iOS i OS X

iWork box został ładnie zakutalizowany do najnowszej wersji... chociaż słowo "aktualizacja" jest troche mylne w tym temacie... Mając iWork zainstalowany (ten z boxa) system rozpoznaje nam go, twierdzi, ze jest aktualizacja... a tak naprawdę to stare wersje zostają na dysku, ściągane są nowe... które automatycznie "robią się" jako zakupione w MAS ;-) Dla mnie bomba. Ciekawe czy Aperture też tak zostanie potraktowane.

Ikona w iPhoto zdradza wygląd nowego iPhone'a?

faktycznie.... coż za fotorealistyczna ikona wiernie oddająca kształt nowego iphona.
Łał, nie ma odbić... czyli bedzie miał matowy ekran (szkoda, że jaśniejszy od obudowy) !!! hurra.. tylko ten biały home mi się nie podoba.

Czy ktoś wie jaki to model apratu poniżej. Bardzo ładny.

;-)

Final Cut Pro X już w przyszłym tygodniu?

a co z supportem?
A jak zakupic aktualizacje dla 20 stanowisk?
Kuzwa, jaja sobie robia z tym App Store. Do domowego uzytku bajeczny wynalazek, ale w firmie to jakis zart.

Nowy iPad będzie miał czterokrotnie wyższą rozdzielczość

MDW: a co za roznica 2d czy 3d? przy obecnej technologii rodzielczosc 2k na 10calowym sprzecie jest nieosiagalna (nie mam na mysli jakis systemowych ksiazek telefonicznych czy innych notatnikow)...
2k w takiej zabawce to raczej bzura.... raczej bo z Apple ostatnio to roznie bywa.

Pierwsze wideo prezentujące iOS 4.2 na iPadzie

"Na wysuwanym od spodu docku mieści się aż siedem ikonek bez konieczności przewijania."

Tego to akurat chyba nie ma !!!

foldery - bomba
multitasking - bomba
polski słownik - mega bomba !!!!

Taka to moja skromna opinia z użytkowania iPada z nowym softem, raptem 10 minut.