Komentarze MacViolin Usuń wszystkie komentarze

Brydge prezentuje klawiaturę do nowego 10,2-calowego iPada

Drobiazg ale jednak :/ Prezentuję - to ja. A Brydge - prezentuje. Pozdrawiam.

Dropbox już zintegrowany z Plikami w iOS 11

Super, dziękuję! Zadziałało. A czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł dlaczego nie widzę „Na moim iPadzie”? Pod „iCloud” mam odrazu „Dropbox”. Posiadam iPada Air 2.

Dropbox już zintegrowany z Plikami w iOS 11

Czy ktoś światły może mi powiedzieć dlaczego nie widzę u siebie zakładki "Na moim iPadzie", a Dropbox otwiera mi się w dodatkowym mniejszym okienku :/

Forma iPhone'a 8 potwierdzona przez samo Apple

"... jest ta, mówiąca o tym, że .... ." - czad 😀

MacGadka #139 – Nie przeprosili, bo nie musieli!

Dobry wieczór wszystkim. Odcinek przecina wszystkie pępowiny "Aplowych" niewykształciuchów od matki fatalistycznych spekulacji na temat tej firmy. A tak by the way, czy ktoś może doradzić jaki wybrać monitor 4k do nowego MacBooka Pro 15? Lecz nie LG ze strony www Apple'a.

MacGadka #128 – Ćma w dzień, czyli wszystko o naszych ulubionych aplikacjach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Przypuszczalnie FileBrowser będzie programem, który zawita na iPadzie aby przeglądać ten dysk zewnętrzny. Mam co prawda iFiles i Documents ale niestety jestem zbytnim dyletantem aby w jakikolwiek sposób zaingerować w nich ustawienia i "zobaczyć" dysk. Natomiast odnośnie dostępu poza moją siecią, czyli przez internet to mam ostatnią prośbę: jeśli to możliwe wskaż mi miejsce albo sugestie gdzie mogę udać się po poradę i ewentualną konfigurację. Niemniej jednak czuję się wyróżniony i raz jeszcze dziękuję za poświęcenie Twojego czasu na odpowiedź :)

MacGadka #128 – Ćma w dzień, czyli wszystko o naszych ulubionych aplikacjach

O Bogowie!! Rewelacyjny odcinek! Zresztą, na każdy czekam i słucham ze śliną po kolana. Również (jak wielu) byłbym zainteresowany Waszym kursem, ale Wrocław z braku czasu jest dla mnie niedostępny :/ Pomyślałem, gdybyście mogli to udostępnić jako video, płatne oczywiście, to Wasz zasięg a nasze zadowolenie sięgnęłyby zenitu!!

A tak zupełnie z innej beczki, to mam pytanie do Miłosza tylko nie wiem czy to odpowiednie miejsce na taki temat. Po Waszym odcinku sprzed kilku tygodni w którym poruszaliście tematy routerów od Apple kupiłem AirPort Extreme ponieważ miałem już dość "cięć" TP-Linka. Jestem bardzo zadowolony z prędkości przesyłania, łatwości konfiguracji, i przede wszystkim stabilności!! Dziękuję zatem, że poruszyliście ten temat (pewnie powodem było zaprzestanie pracy przez Apple nad tym produktem) ale i tak dziękuję :)

Podpiąłem do AirPorta Extreme dysk zewnętrzny na USB. W MacBooku widzę go bez problemu, przerzucam tam dane i z nich korzystam. I tu pojawia się moje pytanie: Czy jest aplikacja na iOS abym również mógł korzystać z jego zasobów na iPadzie? I grubsza część pytania: czy jest jakaś możliwość "dostać" się do niego (dysku HDD na USB) przez internet z jakiegokolwiek innego miejsca na świecie?

Jeśli nie jest to dobre miejsce na takie pytania to podajcie proszę gdzie miłośnik Waszych podcastów i fan Waszych technologicznych kompetencji może je zadać, o Bogowie :)

MacGadka #120 – dlaczego nowe MacBooki Pro nie dostały starych złącz USB i 32GB RAM-u

Małe pytanko do prowadzących podcast (zresztą rewelacyjny i rewelacyjnie). Tylko proszę, nie zbrukajcie mnie jeśli to pytanie jest skandaliczne merytorycznie. Czy jest jakaś szansa podłączyć nowy monitor LG UltraFine 4K do MacBooka Pro z 2011? Pozdrawiam!

MacGadka #119 – Nowe MacBooki Pro okiem dziadków z Muppetów

Panowie, NAJLEPSZY podcast jaki w życiu słuchałem!! Nie dość, że ubawiłem się po pachy to merytorycznie zostałem zmiażdżony (w pozytywnym znaczeniu rzecz jasna). Mógłbym pisać i pisać jak genialna to była rozmowa ale "Komentarze" to nie miejsce na elaboraty. Te prawie 3 godziny zleciały sam nie wiem kiedy. Szkoda tylko, że taka "uczta" pojawia się tak rzadko, a podcasty z Panem Kozerawskim jeśli nie codziennie, to prawie codziennie :/ Panowie, raz jeszcze dziękuję!

Apple udostępnia czwartą betę iOS 10.1 testerom i deweloperom

Powinieneś zrozumieć chęć zadawania takich pytań przy każdej nowej odsłonie systemu czy aktualizacji. Oczywiście, przynajmniej z mojej strony, podszyte jest to odrobiną szyderstwa ponieważ jak się z całą stanowczością oznajmia jako pewnik wprowadzenie polskiej Siri do końca 2015 roku, trzeba liczyć się z konsekwencjami jakie przyjdzie "ponieść" jeśli tak się nie stanie. I tak się właśnie stało :) Ale potraktuj to troszkę jako prowokację aby się pośmiać, czyli pół żartem pół serio :)

Apple udostępnia czwartą betę iOS 10.1 testerom i deweloperom

Rewelacja!! A co z polską Siri? Może Pan Krystian ma jakieś elektryzujące wieści od swojego informatora? ;)

iPhone 7 Plus wrażenia na gorąco

"... inny sposób ich w niej osadzenia" - super :)

OS X El Capitan już dostępny

A czy ktoś wie czy funkcja FileVaut musi być wyłączona przy czyszczeniu dysku z pozycji Instalatora? Być może to pytanie jest prymitywne ale coś mi nie idzie to "wymazywanie" dysku przed świeżą instalacją :/

Premiera OS X El Capitan już jutro

A czy ktoś wie czy funkcja FileVaut musi być wyłączona przy czyszczeniu dysku z pozycji Instalatora? Być może to pytanie jest prymitywne ale coś mi nie idzie to "wymazywanie" dysku przed świeżą instalacją :/

Premiera OS X El Capitan już jutro

Diękuję!!!

Premiera OS X El Capitan już jutro

A czy mógłby ktoś podać jak stworzyć taki bootowalny Pendrive z nowym systemem? Bardzo byłbym wdzięczny.