Komentarze KOLeC78 Usuń wszystkie komentarze

Systemy iOS 13.5 oraz iPadOS 13.5 oficjalnie dostępne

@Policjant Powiedział bym "prawie przekonałeś mnie" :) gdyż od kilku tygodni się zastanawiałem i wreszcie zamówiłem sobie SE drugiej generacji z TouchID i po problemie z "FacjataID".

Film „Greyhound” Toma Hanksa zamiast do kin trafi do Apple TV+. Apple poszerza ofertę tego serwisu

@croc Tylko dla efektów nie opłaca się chodzić do kina. Ostatnia dobra premiera w kinie w/g mojej opinii to była Nienawistna Ósemka. Chodziło mi o to, że bardziej komfortowo ogląda się na dobrym sprzęcie w domu, a tzw. "sztuki filmowej" w poważnym znaczeniu tego słowa nie uświadczysz w kinach ani na VOD.

Film „Greyhound” Toma Hanksa zamiast do kin trafi do Apple TV+. Apple poszerza ofertę tego serwisu

@croc 90% premier kinowych to jest dramat! To jest papka z mózgu. Sztuka filmowa i tak jest niepłacalna dla sal kinowych i niedostępna na popularnych VOD. Dlatego popieram premiery w domowym zaciszu, z kanapy, na rzutniku lub dużym ekranie, z dźwiękiem choćby z taniego zestawu 5.1 i w towarzystwie przyjaciół. A cena jednego filmu porównywalna do ceny biletu dla jednej osoby. A komfort 500% większy niż w kinie.

Systemy iOS 13.5 oraz iPadOS 13.5 oficjalnie dostępne

@Thx4m Opcja Covid-19 w Polsce i tak nie działa. Wygaszona i informacja, że w tym kraju niewspierana. Może to i na szczęście?

Systemy iOS 13.5 oraz iPadOS 13.5 oficjalnie dostępne

Żadne ułatwienie z FaceID tak samo jak było. Podnoszę telefon, zapala się ekran i pojawia się napis: Przesuń palcem w górę aby odblokować. Oczywiście w masce. Miało być wprowadzanie kodu od razu gdy wykryje maskę. A jest po staremu tylko dodatkowo trzeba się namachać palcami. Przy okazji nie naprawili Mail dalej źle pokazuje liczby Nieprzeczytane, Nowe i z Flagą. Dalej nie naprawili synchronizacji Przypomnień wykonanych i zaległych. Dalej w kalendarzu widze wydarzenia 1 najbliższe i o 6 miesięcy do przodu, a nie chronologicznie. Oraz zepsuli Bluetooth: przerywa dźwięk i ma strasznie niską jakość.

Film „Greyhound” Toma Hanksa zamiast do kin trafi do Apple TV+. Apple poszerza ofertę tego serwisu

Są też do obejrzenia kultowe "Fragglesy"... taki powrót do dzieciństwa na kilka minut.

Jak pobierać zdjęcia na Maca lub PC z biblioteki iCloud - nowa porada Apple

@much Mój z 2013 po pobraniu HEIC z iCloud na dysk i próbie obróbki w Podgląd też ma krótkie chwile zawieszki, no ale to 6-7 letnie sprzęty. W aplikacji Zdjęcia nie da się nic edytować, tylko JPEGi. PS. Jeśli planujesz pobierać zdjecia z iCloud to polecam Ci pobieranie etapami w grupach np. "Wakacje sierpień". Jak na raz pobierzesz więcej, albo jak z iCloud na zamówienie poprosisz o kopię wszystkich swoich zdjęć w linkach do pobrania np. po 5GB to w efekcie otrzymasz na dysku serię nic nie mówiących katalogów z totalnym pomieszaniem wszystkich zdjęć. Do tego czasami nazwy typu IMG_xxx się dublują a zdjecia są inne, czasami się dublują i nie wiadomo które było oryginalne i ogólnie przy 70GB zdjęci kaszanka do wywalenia do kosza.

Jak pobierać zdjęcia na Maca lub PC z biblioteki iCloud - nowa porada Apple

A jak korygować/edytować zdjęcia HEIC w aplikacji Zdjęcia na MacBookPro? Bo u mnie się nie da -zawsze jest błąd pobierania pliku. W rozmowie z supportem dowiedziałem się, że tak ma być, bo zdjęcia są w iCloud. Ale dawniej były JPG w iCloud i dało się edytować. Teraz ani Zdjęcia, ani pluginy do Zdjęc nie działają.

Face ID a maseczka ochronna

U mnie z jednym skutkiem: nie działa...

iOS 14 i macOS 10.16 - możliwe nowości w iMessage

Dla mnie jedyną i najlepszą nowością byłoby ustawienie umożliwiające całkowite wyłączenie wszystkich zbędnych bajerów, dodatków, nalepek i innych tym podobnych dodatków do wiadomości w iMessage. Służbowo wystarczy mi możliwość wysłania informacji tekstowej.

Nowa porada od Apple: skróty klawiszowe w macOS

@gravis_jg jest jedna skuteczna metoda: nie wyłączać BT jak są na tym urządzenia. Włączone zwykle działają lepiej ;)

Tryb ciemny w WhatsApp jedynie dla urządzeń z iOS 13

@GreGoriO69 Nie to. Tryb o którym piszesz, u mnie, działa tylko gdy mam włączoną nawigację do jakiegoś celu. Poza tym mapy, widżet i cały intrefejs są białe zawsze.

Tryb ciemny w WhatsApp jedynie dla urządzeń z iOS 13

@sportpoz1 Do tej żenady zalicza się też Google. Nie ma ciemnej wersji Map ani ciemnego widżetu z korkami drogowymi. Oczy aż bolą jak jadąc autem wieczorem spojrzy się na mapkę.

Aplikacja mObywatel z eReceptą oraz z Polak za Granicą

@iFilip A jeszcze lepiej: Wywal apkę i nigdy więcej nie instaluj. Po co zaśmiecać sobie telefon niedziałającym badziewiem.

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

@Gregory Dzięki. U mnie jednak po aktualizacji więcej rzeczy się "wysypało". Więc musiałem zrobić pełne kasowanie i przywracanie iphona od zera. Teraz po świeżym przywróceniu z iClouda konfiguruje od nowa i znalazłem o czym mówisz. Dzięki za wskazówke gdzie tego szukać.

Systemy iOS 13.3.1 oraz iPadOS 13.3.1 oficjalnie dostępne

Po aktualizacji iOS 13.3.1 nigdzie w ustawieniach nie mogę znaleść Touch ID Kod i odcisk palca (dla iPhona SE). I wyleciały Grupy w Kontaktach -w dodatku nie synchronizuje się z Kontaktami na MacOS (też po aktualizacji).

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

@Gregory Niestety nigdzie nie znajduję tego w ustawieniach. Jedyne opcje w Wallet po dodaniu karty to dostęp przez 2x nasićnięcie przycisku i adres wysyłki. To tyle. A przy okazji gdzie ukryli/przenieśli ogólnie ustawienia touchID (mam iPh SE)? Bo nigdzie nie mogę tego znaleść, np żeby dodać odcisk palca itd.

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

@kristof461 Niestety wiele resetów, bo przy okazji iMessege ciągle po uruchomieniu mi deaktywuje -nie pomogło. PS> A przy okazji widać jak korekta błędów dla polskiego jezyka w Apple ciągnie mułem z samego dna....

Apple Pay dostępne w usłudze Curve

Moje ApplePay przestało działać od czasu aktualizacji iOS do wer.13.3 dla iPhone SE. Zbliżam do terminalu (w sklepie gdzie od dawna robie zakupy) i nic, drugi raz -pojawia się żeby odblokować -przykładam palec, odblokowuje telefon, ale płatności nie ma. Blokuje i od nowa.... płatność zbliżeniowa, odcisk placa i następuje odblokowanie zamiast zapłaty (ekran Wallet z podpięto kartów wogóle sie nie pojawia).

Apple TV+ z większą liczbą użytkowników niż Hulu i Disney+

Po sprawdzeniu Źródła wszystko jasne -to są statystyki dla Hameryki. Czyli wszelkie argumenty, że inne serwisy nie są dostępne na całym świecie tracą sens. PS. Kolejny ABSURD w ATV+ jest taki: Znalazłem pakiet "French Film Festival". Raptem 7 filmów, każdy po 18zł do kupienia lub 8zł do wypożyczenia. A na naszym .pl vod ten sam French Festival całkowicie za darmo z 24 pozycjami do obejrzenia.

Pracownicy Foxconn podejrzani o sprzedaż podrobionych iPhone'ów o wartości 43 milinów dolarów

Ciekawe ile legalnie sprzedawanych iPhonów zawiera takie wadliwe elementy, które świadomie zostały użyte do zamontowania (bo nieświadomie to wiadomo, że pewien % usterek jest dopuszczalny).

Najnowsze doniesienia związane z produkcją procesorów przez TSMC

@Szemot A może zaczyna używać innego materiału do produkcji. Kiedyś dużo się mówiło np. o grafenie -jakie ot będą pojemne baterie, odporne ekrany i wspaniałe tanie wydajne urządzenia. Jakoś wszystko ucichło, ale może są jakieś inne jeszce materiały

Aplikacja iTunes Remote ze wsparciem dla trybu ciemnego oraz systemu macOS Catalina

@USSulaco Mam dokładnie to samo: głośnik Bose, z którym łączy się Muzyka bezproblemowo (z macOS i iOS) i amplituner Pioneer z AirPlay 2 z którym bardzo często traci połączenie (zwykle przy zmianie utworu lub pod koniec płyty, tzn. albumu) i trzeba resetować wzmacniacz. A odnośnie aplikacji Remote to: zaktualizowałem, uruchomiłem, za nic nie dało sie podłączyć do biblioteki Muzyki, usunąłem stare połączenie, potem całą aplikację Remote. Zainstalowałem od nowa, od nowa wszystko skonfigurowałem i sprwdzieł -nadal nie ma obsługi AppleMusic, a Pilot działał do czasu aż nie zamknąłem aplikacji. Przy ponownym włączeniu telefonu i uruchomieniu Remote -zniknęło podłączenie do biblioteki, nie widział Muzyki, wszytko od zera... I na tym ze smutkiem zakończyłem współpracę z tym gniotem. Ze smutkiem, bo nie rozumiem jaki problem ma Apple, że aplikacja Remote jest tak koszmarnie bezużyteczna i trudna w konfiguracji, tym bardziej w czasach różnych smart urządzeń.

Aplikacja iTunes Remote ze wsparciem dla trybu ciemnego oraz systemu macOS Catalina

Zaczął bym korzystać, gdyby pilotem iTunes z iOS dało się normalnie obsługiwać całe Muzyka na macOS. A nie tylko biblioteka, play, pause, skip, wizualizacja. Ktoś w ogóle kiedyś uruchomił takie wizualizacje na dłużej niż 10sekund?

Aktualizacja iOS 13 do wersji 13.3

@Switekne u mnie też działą od poprzedniej już aktualizacji. Za to AirPlay przestał się łączyć, albo nie widzi głośników albo zrywa połączenie...