Komentarze Chip Usuń wszystkie komentarze

Logitech MX Master 3

@bjonczy Tak tak, mam 2S właśnie. Próbowałeś wyłączyć i włączyć Bluetooth na maku? U mnie pomaga, a to zdecydowanie szybsze niż ponowne parowanie.

Logitech MX Master 3

@Krystian MacKozer Kozerawski To ciekawe. Mam w takim razie nadzieję, że i u mnie na najnowszym macOS problemy znikną. Byłbym wniebowzięty :)

Logitech MX Master 3

Czy MX Master 3 też ma problemy z dokończeniem parowania przez BT i okazjonalnie z automatycznym łączeniem pod macOS?

Ogromna biblioteka skryptów dla Skrótów od byłego pracownika Workflow

@Krystian MacKozer Kozerawski Dasz może namiar na ten drugi skrót – wrzucanie screenów w ramkę iPhone?

Tegoroczne iPhone'y ze wsparciem dla stylusów Apple Pencil

UX designerzy, graficy i projektanci lubią to. Reszta narzeka, chociaż nikt nie zmusza do korzystania.

Microsoft rozszerza swoja platformę antywirusową na system macOS

@Ambiwalencjusz TO stwierdzenie.

Aż 48% właścicieli iPhone'ów myśli o zmianie smartfona

@iD4Ru73K Bluetooth od zawsze miał poważne problemy z bezpieczeństwem i nie nadaje się do bezpiecznego przesyłania danych. M.in. przez te restrykcje Apple chroni swoich użytkowników przed takimi atakami jak ten: https://niebezpiecznik.pl/post/wylacz-bluetooth-natychmiast/

PS Bluetooth nie postał w celu przesyłania plików. To producenci sprzętu wykorzystali standard do nowego celu mając w d.... bepieczeństwo użytkowników.

PPS https://securityintelligence.com/is-bluetooth-security-good-enough-for-your-most-sensitive-corporate-communications/

Satechi Aluminum Type-C Pro Hub Adapter - dedykowany hub dla najnowszych MacBook'ów Pro

MBP 13 cali z 2015 roku już nie można kupić. Ja się na szczęście jeszcze załapałem, ale ubolewam nad tym, że nie mogę pracować na najnowszym modelu przez to, że Apple go tak wykastrowało.

W zastosowaniach profesjonalnych ten sprzęt niestety leży, a praca biurowa to koszmar. Gdybym chciał się uprzeć i kupić model najnowszy (nie wymieniając przy tym całego pozostałego hardware'u), to potrzebowałbym przejściówek na: Ethernet, 2x mDP lub ew. HDMI, 2x USB, kartę SD. Takie docki kosztują dużo więcej niż 400 zł, w większości nie mają wszystkich tych portów, a i tak ograniczają mobilność. Poza tym człowiek przestaje wyglądać profesjonalnie, trochę głupio iść na spotkanie biznesowe z pakietem przejściówek albo dockiem...

W starym MPB mam wszystko poza złączem Ethernet, którego na spotkaniach nie potrzebuję, a przejściówka z TB nie kosztuje fortuny i mam ją po prostu stale podpiętą do kabla przy biurku.

Takie figle ze złączami to Apple sobie może robić w zwykłym MacBook'u, a nie w MBP.

Funkcja pomiaru jazdy na nartach może pojawić się w zegarku Apple Watch

Między innymi większą częstotliwością zbierania próbek GPS z uwagi na prędkość poruszania się delikwenta.

Apple zaczęło usuwać aplikacje VPN z chińskiego App Store

Masz jakieś dowody na podparcie tego co piszesz?

Magnet - zapanuj nad oknami w macOS

BetterTouchTool daje to samo i o wiele więcej. Wręcz obowiązkowa pozycja dla każdego mac usera.

Przyszłoroczne iPhone'y będą mieć ekran OLED. W jednym z trzech wariantów.

"Poza tym poco zmieniać coś co jest dobre.." - powiedział ten co zrobił JB.

Przyszłoroczne iPhone'y będą mieć ekran OLED. W jednym z trzech wariantów.

I tak będą za duże dla niektórych. Też się zaliczam do tej grupy użytkowników. Dla mnie idealny rozmiar telefonu to iPhone 5S, ew. 6/7 ale pod warunkiem usunięcia ramki dookoła. Wersja Plus nawet po takim zabiegu będzie zdecydowanie za duża. Z drugiej strony gotów jestem dopłacić za nowe bajery typu dwa aparaty itp. Też mi się nie podoba taka polityka, bo olewają w ten sposób sporą grupę klientów. Poza tym wersja Plus jest mało ergonomiczna i powinna być przez Apple traktowana jako zło konieczne (bo taka moda na duże ekrany), a nie jako słuchawka topowa...

Nowe MacBooki Pro z dotykowym panelem OLED

1) Nic takiego nie napisałem, że nie będą mogli, bo mają sugestie.

2) Odpowiadałem użytkownikowi 'aargh' na to zdanie: "Poza tym, jak się przyzwyczają, to nadal będą mogli pisać bezwrokowo.", które odnosiło się do pisania z użyciem sugestii czy innych przycisków na touch barze.

Nowe MacBooki Pro z dotykowym panelem OLED

Jeśli będą używać sugestii to nie. Sugestie przydadzą się tylko osobom niepełnosprawnym lub tym co piszą na klawiaturze jednym/dwoma palcami...

Nowe MacBooki Pro z dotykowym panelem OLED

No właśnie nie będą pisać bezwzrokowo, bo spojrzenie na sugestie na touch barze będzie się wiązało z oderwaniem wzroku od tekstu. Zastanów się ile czasu wpisujesz jedno słowo pisząc szybko na klawiaturze i czy rzeczywiście warto odwracać uwagę patrząc na jakieś sugestie, a przez to tracić rytm i "flow".

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Istnienie tego klawisz ma sens choćby dlatego, że różne programy lub skróty stworzone przez użytkowników mogą korzystać z kombinacji wykorzystujących Fn. Poza tym przejęcie przez inny klawisz cmd albo option funkcji tego klawisza wywołałoby jeszcze większe zamieszanie u power userów ;)

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Tak, ale w przypadku shift to dodatkowy problem i z racji natury jego wykorzystywania byłby moim zdaniem trudniejszy do skalibrowania niż np. podwójny dwuklik myszką. To że nie przemawia do Ciebie mój argument jakoś mnie nie martwi. Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać. Ja jako początkujący programista i specjalista od użyteczności widzę problemy, które mogą towarzyszyć takiemu rozwiązaniu. Oczywiście mogę się też mylić.

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Napisano wyżej w komentarzach: "QWERTY nie wprowadzono po to, aby spowolnić pisanie, tylko oddalić od siebie ramiona często występujących par znaków w maszynie."

Wbrew temu co pisze autor tych wypocin, układ QWERTY nie został wprowadzony po to aby spowolnić czy utrudnić pisanie na maszynie. Wręcz przeciwnie. To układ ABCDE.. spowalniał, bo czcionki w maszynach zazębiały się i blokowały. Układ QWERTY pozwolił na szybsze pisanie bez zazębiania się ramion z czcionkami (a więc bez dodatkowych strat czasu na ich poprawianie i tuszowanie błędów na kartce papieru). Zazębianie było spowodowane tym, że często używane w słowach znaki leżały zbyt blisko siebie. Układ QWERTY miał na celu odsunięcie od siebie tych znaków (i tym samym ramion z czcionkami), tak aby do tego nie dochodziło, lub dochodziło możliwie rzadko.

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

O niepełnosprawności i różnych chorobach (np. Parkinsona). Trzebaby wtedy wprowadzić osobną regulację interwałów minimalnych i maksymalnych między kolejnymi wciśnięciami w celu "blokowania" shift'a - okazałoby się, że nie dla każdego jedno ustawienie jest optymalne. Regulacja przez użytkownika byłaby bardzo mało intuicyjna, a ustawienie tych interwałów odpowiednio za pierwszym, drugim bądź nawet trzecim razem nie byłoby wcale takie proste. Czyli nie ustawiłbyś tego dobrze swojemu ojcu/dziadkowi i miałby on problem z blokującym się shiftem.

Aha, byłbym zapomniał. Na iPhone możesz wyłączyć funkcję caps locka i z niej nie korzystać - jak by nie patrzeć, to jeszcze rzadziej używa się jej na telefonie... Na komputerze wyłącznie takiej funkcji spowodowałoby zupełny brak caps locka, który jednak się czasem przydaje.

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Nie wszyscy są w stanie szybko uderzyć dwa razy w przycisk...

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Głupot się dowiedziałeś, bo część tekstu to zwykłe kocopoły.

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Co z tego jeśli fizyczny przycisk jest znacznie łatwiejszy w użyciu przy pisaniu bezwzrokowym?

Odwagi Apple! Zostawcie Escape, zabierzcie Caps Locka

Zgadza się. Nie wiem jak można pisać takie dyrdymały...

Modem gate, czyli różnice w prędkości modułów LTE iPhone'a 7 Plus

Już kiedyś pisali. Pierwszy akapit: "Ostatnio informowaliśmy Was, iż najnowsze telefony w wersji 32-gigabajtowej mają ponad osiem razy wolniejszą prędkość zapisu od tych wyposażonych w większe pamięci."