Mirol z Katowic Edytuj profil Zmień hasło

Imię i Nazwisko:
Mirol z Katowic
Nazwa użytkownika:
Mirol
Twitter:
-
Facebook:
-
Strona www:
-
Data urodzenia:
1978-03-03
Patron projektów:

O mnie

Jestem z Katowic.

Z Apple mam tylko iPhona. Długo wzbraniałem się przed przejściem na iPhony, aż do czasu gdy dostałem pierwszego za darmo, od tego czasu tak się przyzwyczaiłem, że już nie chciałbym wracać do Androidów.

Ogólnie interesuję się fotografią i obróbką zdjęć. Dawniej analogową, teraz cyfrową. Na dzień dzisiejszy fotografia wydaje się być coraz bardziej popularna. Technika cyfrowa staje na coraz to mocniej rozwiniętym poziomie. Dlatego też fotografia cyfrowa zastąpiła fotografię analogową. Główną superlatywą, jaką dysponuje fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć w programach graficznych. Oprócz zalety jaką jest obróbka zdjęć, duży plusem jest także możliwość oglądania fotek na lcd aparatu, czego na pewno fotografia analogowa nam nie oferuje.

Otóż obróbka zdjęć to z pewnością spory plus, dzięki któremu fotografia cyfrowa ma wielu pasjonatów. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie dowolnie modyfikować zdjęcie. Wszyscy wiedzą, że retusz i obróbka zdjęć umożliwiają usuwanie wszelkich skaz i wiele innych zabiegów. Niewątpliwie fotografia analogowa ma swoje zalety, ale chyba zostanie całkowicie wyparta przez aparaty cyfrowe. Pewnie zostaną przy niej fascynaci itp. Wracając do retuszu zdjęć, trzeba przypomnieć, że przy fotografii analogowej także jest obróbka zdjęć, ale ma sporo skromniejsze możliwości.

Jak już zacząłem pisać o fotografii, chciałbym poruszyć również temat obiektywów. Oczywiście mam tu na myśli obiektyw do lustrzanek. Zwykle te same obiektyw można stosować w lustrzankach cyfrowych i analogowych, ale nie wszystkie. Na przykład obiektywy Canona z oznaczeniem EF-S, nie nadają się do zastosowania w lustrzankach analogowych. Obiektywy te nie nadają się również do zastosowania w lustrzankach cyfrowych z pełnoklatkową matrycą. Wszystko dlatego, że obiektywy te wchodzą głębiej do korpusu aparatu i są przystosowane do pracy z lustrzankami z matrycą typu APS-C. Dlatego warto zwrócić uwagę na oznaczenia obiektywów przed zakupem. Z kolei większość obiektywów z lustrzanek analogowych możemy spokojnie wykorzystywać w lustrzankach cyfrowych, nawet te starsze obiektywy np. na gwint m42. Wystarczy zastosować odpowiednią przejściówkę.

Jeśli interesuje Cię temat fotografii zapraszam.

Komentarze Profil na forum