Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Już jest: Kadu 0.5 RC1 Universal Binary :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 11 grudnia 2006 - 04:02

Zapraszam do pobierania najnowszej wersji Kadu w 3 odmianach do wyboru:

http://www.kadu.net/w/Pobierz:MacOS_X
  • marczynski lubi to

#2 Maku

Maku
  • 322 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 grudnia 2006 - 07:47

Dzięki już zainstalowane ;) Zobaczymy teraz jak działa :)

#3 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 11 grudnia 2006 - 11:53

no, teraz odpala się znacznie szybciej :)

#4 przemekf

przemekf
  • 1 308 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 grudnia 2006 - 14:57

Czy coś się zmieniło w interfejsie Kadu?

#5 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 grudnia 2006 - 15:05

Okienko rozmowy. Można tak powiedzieć.

#6 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:13

Dalej koperta w doku mruga i klikniecie na nia nic nie daje. Co wiecej, mruga nawet gdy nie otrzymalem zadnej wiadomosci. Interfejs dalej jest...hmm..., zeby nikogo nie urazic, wyjatkowo niemakowy ;) Na plus trzeba zapisac, ze wreszcie program sam proponuje przegladarke domyslna, nic nie trzeba wpisywac by linki z okienka rozmowy byly wywolywane.

#7 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:25

akurat interfejs można sobie samemu ustawić na w miarę user-friendly :] z kopertą się zgodzę - jest co najmniej irytująca, w przypadku posiadania kilkuset kontaktów na liście trudno jest wyszukać "winnego" :]

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:28

akurat interfejs można sobie samemu ustawić na w miarę user-friendly :]

zazdroszczę :>

#9 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:33

a w czym problem? :>

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:56

a w czym problem? :>


W Cocoa? :>

#11 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:58

oj tam, nie jest tak strasznie źle :P (mogło być gorzej :D )

#12 Blotniaks

Blotniaks
  • 98 postów

Napisano 13 grudnia 2006 - 16:12

Smiga ladnie. Okno rozmowy musi zostal poprawione bo wyglada srednio :( Cieszy fakt dzialania aplikacji na UB :D teraz na 512 ramu kadu juz tak nie muli. Sa jeszcze bledy, program potrafi "wywalic" sie niespodziewanie, ale oby tak dalej!

#13 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 13 grudnia 2006 - 18:16

i nadal nie można się sensownie wydostać z historii :(

#14 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 00:34

Blotnikas: mi się nie wykrzacza. Której wersji używasz i na jakim sprzęcie? W jakiejś konkretnej sytuacji się wywala? Podeślij mi jakiś log, może coś wykoncypujemy ;) Equinoxe: klik na czerownej kropce nie działa? ;) U mnie też nie działa skrót do zamykania okien jeżeli o to ci biega. Kadu nie jest wolny od wad, ale IMO jest użyteczny. I nie przesadzajmy - nie wygląda tak tragicznie jak coponiektórzy tu sugerują. Oparty jest na Qt i stąd taki a nie inny wygląd. No ale gdyby ktoś miał zdolności i ochotę poopracować nad tym, funkjonalnnością i błędami to zapraszam do kontaktu z Kadu Team. Wysiłek niewielki, a drzwi do chwały stoją otworem. Zachęcam poraz n-ty. Nie krępować się, pisać tówdzie i ówdzie, na priv także. Może tym razem ktoś się odezwie... ;)

#15 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2006 - 01:09

Mi się nie wykrzacza, bo nie używam :) Ale siostra się skarżyła ze jak chce edytować przyciski w oknie rozmowy, konkretnie chciała usunąć jeden, to się kadu wysypuje.

#16 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 01:47

Faktycznie, u mnie też. Zaraz zgłoszę. Ciekawe czy pod linuxem jest to samo ;)

#17 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 14 grudnia 2006 - 15:10

Equinoxe: klik na czerownej kropce nie działa? ;)


W oknie historii nie wyświetlają się żadne kropki :P
Jedyne, co mogę zrobić (po otwarciu historii), to myszą zminimalizować okienko, tak aby nie przysłaniało okna z listą kontaktów...

#18 sethtaca

sethtaca
  • 90 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 18:23

a gdzie lista kontaktow? uzywam maca i kadu od niedawna, i dzis zrobilem update z wersji 4cos tam do 5cos tam, z tym ze nie usunalem 4 tylko wylaczylem i wrzucilem 5 do aplikacji. mialem nawyk z windowsa ze w przypadku takiej operacji zachowa mi sie historia rozmow i lista kontatkow...niestety gdy odpalila sie wersja kadu 5 nie mam ani listy kontatkow ani historii rozmow.. Pytanie na przyszlosc - czy mozna sobie cos gdzies przeniesc by miec historie? i co z lista kontaktow - dlaczego mi sie chociazby nie zaimportowala nowa z serwera?

#19 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 14 grudnia 2006 - 18:52

uzywam maca i kadu od niedawna, i dzis zrobilem update z wersji 4cos tam do 5cos tam, z tym ze nie usunalem 4 tylko wylaczylem i wrzucilem 5 do aplikacji. mialem nawyk z windowsa ze w przypadku takiej operacji zachowa mi sie historia rozmow i lista kontatkow...


I tak też jest. Są zachowane. Powiem nawet więcej: systemy *nixowe od zawsze są pod tym względem znacznie bardziej bezpieczne i zaawansowane od Windowsów, które nauczyły się trzymać pliki użytkowników w odpowiednim miejscu stosunkowo niedawno. Do tej pory niektóre programy windowsowe potrafią trzymać preferencje itp. pliki poza katalogiem domowym użyszkodnika ;)

niestety gdy odpalila sie wersja kadu 5 nie mam ani listy kontatkow ani historii rozmow.. Pytanie na przyszlosc - czy mozna sobie cos gdzies przeniesc by miec historie? i co z lista kontaktow - dlaczego mi sie chociazby nie zaimportowala nowa z serwera?


Nie pojawił ci się kreator migracji ze starej wersji? Zamknij Kadu, usuń katalog z preferencjami wersji 0.5 i odpal Kadu jeszcze raz. Widzę, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania tego co napisałem na stronie Kadu, oraz umieściłem w pliku "FAQ - przeczytaj zanim zapytasz!". Zachęcam więc do lektury.

#20 sethtaca

sethtaca
  • 90 postów

Napisano 15 grudnia 2006 - 07:56

gdzie jest katalog z preferencjami ktore mam usunac? faktycznie historie znalazlem, i przyznaje sie faq nie czytalem..

#21 sethtaca

sethtaca
  • 90 postów

Napisano 15 grudnia 2006 - 08:03

sam sobie odpowiem :) juz usunalem plik konfiguracyjny, uruchomil mi sie kreator... z tym ze myslalem ze odnajdzie mi sie historia rozmow ktore mialem przed bledna instalacja kadu5...coz nastepnym razem poczytam zanim cos nagrzebie :) pzdr.

#22 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 15 grudnia 2006 - 13:36

Cytuję ze strony Kadu OS X: "Począwszy od wersji 0.5 wszystkie pliki konfiguracyjne, kontakty i historie rozmów zapisane są w folderze “Kadu", który znajduje się w twoim domowym “Library”. Jeżeli używałeś wcześniejszej wersji, Kadu 0.5.x uruchomi kreatora importu starej konfiguracji i wszystkie dane zostaną skopiowane w nowe miejsce." Kreator nie proponował zaimportowania starych ustawień?

#23 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 15 grudnia 2006 - 13:58

mam problem z kadu... czasem okno rozmowy otwiera sie tak ze gorna polowa jest powyzej krawedzi monitora i nie wiem jak je zsunac na dol (w windzie bylo alt+lpm i sie przesowalo klikajac w dowolnym miejscu okna a w tigerku???) PS post nizej: BIG THX ;)

#24 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 15 grudnia 2006 - 14:05

mam problem z kadu... czasem okno rozmowy otwiera sie tak ze gorna polowa jest powyzej krawedzi monitora i nie wiem jak je zsunac na dol


Wciśnij dwa razy Jabłko-Alt-D.

#25 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2006 - 15:52

u mnie kadu potrafi sie wykrzaczyc czasami samo wylaczyc poprostu a Design okienka rozmowy niech bedzie tylko ladniejszy samo kadu jest fajne to ma byc komunikator a nie kombajn w stylu gadu gadu ze jakies pierdolowate radia sluchasz albo nie wiadomo jakimi reklamami usyfione :/ to ma byc do gadania a nie do robienia np ciasta hehehe :D pingwiniaste emoticony rox!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych