Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista na MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2006 - 22:29

Moim zdaniem ogromne. Roznica jest taka jak miedzy salka klubu lordow a publicznym szaletem. Tylko do jednego z tych pomieszczen moze wejsc kazdy kto chce ;P


Jednak nie o tym, czy o straganie u Pani Jadzi za rogiem była mowa tylko o rynku.

#27 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:23

Dokładnie. A dopóki nie ma na półkach sklepowych to nie ma na rynku. Myślałem, że chwycisz aluzję ;)

#28 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:32

Dokładnie. A dopóki nie ma na półkach sklepowych to nie ma na rynku. Myślałem, że chwycisz aluzję ;)


Przykro mi, nie chwytam nadal.
Btw: http://www.eweek.com...,2058321,00.asp

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:40

W pierwszej linijce tego tekstu czytamy: "general public release, planned for late January" Znaczy, ze publicznie bedzie dostepna pod koniec stycznia. Czyli NIE MA jej na rynku. Zapisy, talony, przedplaty i inna reglamentacja to osobna bajka. To jest dla wszystkich jasne, nie dla Ciebie, wiec nie ciagnij juz offtop.

#30 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:46

W pierwszej linijce tego tekstu czytamy:

"general public release, planned for late January"

Znaczy, ze publicznie bedzie dostepna pod koniec stycznia. Czyli NIE MA jej na rynku. Zapisy, talony, przedplaty i inna reglamentacja to osobna bajka. To jest dla wszystkich jasne, nie dla Ciebie, wiec nie ciagnij juz offtop.


Polecam zagłębienie się w lekturę ciut głębiej niż pierwsza linijka.
Microsoft rozdaje licencję, można ją dostać kupując subskrypcję TechNeta, można pójść do CompUSA i kupić. Kiedy wedle Ciebie zasłuży to na miano "być rynku"? Jak Vista będzie w okolicznym warzywniaku?
Sorry, ale największym offtopem w tym wątku jest Twoja autorska wykładnia ekonomii.

#31 devilia

devilia
  • 1 872 postów
  • SkądDziałdowo, PL

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:54

Lack sorry, ale Insider ma racje. W zadnym sklepie (w dell.co.uk tez) nie mozna kupic Visty wiec o jakim rynku mowa?

#32 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 23:56

Sorry, ale największym offtopem w tym wątku jest Twoja autorska wykładnia ekonomii.


p.s. Ciesz sie, ze nie dostales bana za pierwsza chamska odzywke w tym watku, zaledwie zwrocilem Ci uwage. Nastepnym razem nie bede tak uprzejmy.

Wracajac:

Ekonomii tu nikomu nie tlumacze, przypominam tylko, ze Vista nie jest publicznie dostepna, bedzie na polkach sklepowych w koncu stycznia. I tyle. Jesli chcialbym po prostu wejsc do sklepu, zaplacic , i tego samego dnia zainstalowac na komputerze to nie bardzo moge. Rownie dobrze moglbym Ci powiedziec, ze mam dostep do Mac OS X Leopard lub do nowego SuSE bo jestem betatesterem i uznac, ze produkt jest na rynku. Nie ma, niestety. Przynajmniej nie w takim sensie, w jakim to zwyczajowo jest rozumiane.

#33 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 grudnia 2006 - 08:19

Lack sorry, ale Insider ma racje. W zadnym sklepie (w dell.co.uk tez) nie mozna kupic Visty wiec o jakim rynku mowa?


A Mac OSXa można tam dostać? Nie sądzę, więc co, też go nie ma na rynku?

Ekonomii tu nikomu nie tlumacze, przypominam tylko, ze Vista nie jest publicznie dostepna, bedzie na polkach sklepowych w koncu stycznia. I tyle. Jesli chcialbym po prostu wejsc do sklepu, zaplacic , i tego samego dnia zainstalowac na komputerze to nie bardzo moge. Rownie dobrze moglbym Ci powiedziec, ze mam dostep do Mac OS X Leopard lub do nowego SuSE bo jestem betatesterem i uznac, ze produkt jest na rynku. Nie ma, niestety. Przynajmniej nie w takim sensie, w jakim to zwyczajowo jest rozumiane.


Z tym, że nie jest szeroko dostępna zgodzę się absolutnie, ale na rynku jest i już, choć być może znajduje się na zbyt wysokiej dla Ciebie półce w tej chwili.
http://pl.wikipedia....ynek_(ekonomia)

W dalszym ciągu jednak nie rozumiem jednak skąd taka Twója krucjata przeciw Viście. Jakoś nie widziałem żeby brak czegoś na rynku komukolwiek przeszkadzał w dyskusji o Leopardzie czy nowych miniakach na przykład.

#34 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 12 grudnia 2006 - 17:14

Co do tej aktywacji to chodziło o to że Vistę trzeba będzie aktywować ponownie jak zmodyfikujesz głęboko sprzęt (chyba procesor czy płytę główną) a tak to Vistę można aktywować wiele razy bo inaczej Microsoft wbił by sobie sam gwóźdź do trumny.

#35 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 grudnia 2006 - 18:08

być może znajduje się na zbyt wysokiej dla Ciebie półce w tej chwili.


Może wyjaśnisz czy chciałeś mnie obrazić czy po prostu coś Ci się niefortunnie sformułowało? Jeśli to pierwsze to koledzy ocenią jak ten post potraktować zważywszy na Twoje dokonania, jeśli to drugie to będę wdzięczny za wyjaśnienia bo tego tekstu zwyczajnie nie rozumiem. Wszak napisałem wcześniej, że chodzi o rynek zwyczajowo rozumiany , nie o hocki - klocki i niuanse.

#36 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 12 grudnia 2006 - 18:11

vista jest dostepna w tej chwli z 2 zrodel - jak i leopard - dla beta testerów/ developerów i wycieki na torrentach kupic zadnego z tych systemow nie mozna ....mozna zassac :)

#37 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 grudnia 2006 - 18:17

Może wyjaśnisz czy chciałeś mnie obrazić czy po prostu coś Ci się niefortunnie sformułowało? Jeśli to pierwsze to koledzy ocenią jak ten post potraktować zważywszy na Twoje dokonania, jeśli to drugie to będę wdzięczny za wyjaśnienia bo tego tekstu zwyczajnie nie rozumiem. Wszak napisałem wcześniej, że chodzi o rynek zwyczajowo rozumiany , nie o hocki - klocki i niuanse.


Coś taki przewrażliwiony? Po prostu, Vista w tej chwili jest dostępna dla innego typu klienteli niż większość nas tutaj (wliczając Ciebie i mnie).
Co to znaczy rynek zwyczajowo rozumiany? Dla mnie dostępność na rynku oznacza, że jak ktoś chce to ma możliwość kupna (dopuszczam tutaj jak najbardziej pewne restrykcje typu rejestracji czy specjalne zamówienia).

vista jest dostepna w tej chwli z 2 zrodel - jak i leopard
- dla beta testerów/ developerów i wycieki na torrentach
kupic zadnego z tych systemow nie mozna ....mozna zassac :)


Przeczytaj to co pisałem wcześniej.

#38 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 grudnia 2006 - 18:19

Okej :)

#39 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 15 grudnia 2006 - 02:06

Witam. Może nie o Viscie ale o XP OEM. Wersje zaupione ok. rok temu (prostokątna nalepka z kodem seryjnym) umożliwiały do 3-4 aktywacji. Potem trzeba było dzwonić do MS i nie było większych problemów. Wersje kupione ostatnio (naklejka w bliżej nieokreślonym kształcie) pozwala na JEDNĄ aktywację! Potem aby móc ponownie aktywować system należy przefaksować/przesłać mailem kopie faktury zakupu (sic!). Wersji BOX nie znam, ale w związku z powyższymi doświadczeniami jestem w stanie uwieżyć w skrajne zaostrzenie polityki MS. A tak w ogóle to to mój pierwszy post, więc witam wszystkich :) Grzegor

#40 slimak

slimak
  • 8 postów

Napisano 16 grudnia 2006 - 20:50

o ile o OS X nie moge za duzo powiedziec bo dopiero zaczynam sie nim interesowac o tyle chcialem dolozyc swoj grosz w sprawie aktywacji Visty uwazam podobnie jak wy i zapewne wiekszosc community ze aktywacja tylko raz czy 2 to naprawde przesada. Rozumiem chronienie interesow firmy, wplywow za licencje ale jednak to przesada, ja nie rozumiem takiej polityki. Kupuje sobie wersje boxowa i jesli producent jednak postanowi wprowadzic dwie aktywacje to bedzie porazka zalozmy czysto teoretycza sytuacje mam stacjonarny kopmuter kupuje boxowa Viste aktywuje, zmianiam prace i potrzebny mi jest laptop sprzedaje stacjonarny (kasujac kopie visty z dysku), kupuje laptopa bez systemu instaluje Viste aktywuje i wszystko super ale pech chce ze zostawiam laptopa w samochodzie i zostaje mi ukradziony. Kupuje nowego i instaluje viste i teraz okazuje sie ze to bedzie 3cia aktywacja i juz sie nie da? To bedzie bez sensu uwazam ze na takiej polityce w dluzszym okresie producent moze wiecej stracic niz zyskac. Uwazam ze Microsoft powinien wziasc pod uwage nie tylko wplywy z licencji ale rowniez to ze jednak pewna konkurencje posiada, jedna tansza druga drozsza, lepsza druga gorsza ale jednak ja ma. BTW tez moj pierwszy post, rowniez witam :)

#41 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 grudnia 2006 - 20:57

Uwazam ze Microsoft powinien wziasc pod uwage nie tylko wplywy z licencji ale rowniez to ze jednak pewna konkurencje posiada, jedna tansza druga drozsza, lepsza druga gorsza ale jednak ja ma.


Uważam, że nie przeczytałeś tematu.

BTW tez moj pierwszy post, rowniez witam :)


Witaj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych