Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista na MacBook Pro?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 10 grudnia 2006 - 10:56

Oficjalne stanowisko Apple dla pobierających narzędzie Boot Camp brzmi: można zainstalować równoległe Windows XP Pro i Home z Service Pack 2. Nie ma informacji o innych systemach.
Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda. Sprawdziliśmy możliwość zainstalowania najnowszego systemu Windows Vista Ultimate na MacBook Pro wyposażonym w Core 2 Duo 2.33 MHz. Po początkowych trudnościach z odpaleniem instalacji z dysku DVD i po mniej więcej 40 minutach instalacji uruchomił się nowy system.

Nie ma jednak róży bez kolców. System nie widzi kamery iSight i co gorsza AirPort Express, czyli wbudowanej karty WLAN. Sterowniki generowane przez Boot Camp niestety nie potrafią sobie poradzić z problemem, co sprawia, że okienka nie mogą zalogować się do sieci bezprzewodowej czy korzystać z wbudowanej kamery.

Problem prawdopodobnie wynika z faktu, że Boot Camp jest dostępny w wersji beta. Pełna możliwość obsługi innych systemów na komputerach Apple ma pojawić się na początku przyszłego roku wraz z wprowadzeniem systemu Leopard.
onet.pl

#2 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 10 grudnia 2006 - 11:04

Vista pewnie będzie w pełni supportowana pod Leopardem... Chyba, że Stefan znów wymyśli co innego... :) A swoją drogą... Vista już wyszła? Bo nie jestem z tym na bieżąco... :)

#3 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 13:08

Nie Stefan tylko Microsoft. Nie słyszeliście że microsoft skrupulatnie pilnuje aby przypadkiem ich nowego systemu nie można było odpalić pod jakąkolwiek maszyną wirtualną. Więc Parallels odpada. Możliwe to będzie jedynie dla nabywców najdroższej korporacyjnej wersji visty za kilka tysięcy $. Czytając ile problemów sprawia prawidłowe działanie xp z bootcampem i zapowiedzi microsoftu że viste można będzie zaaktywować tylko jeden raz - uważam że korzystanie z takiego rozwiązania jest czystym masochizmem nie posunę się się dalej w nazwaniu tego po imieniu bo się ktoś obrazi ;) Patrząc się jednak na rozwój samego MacOSX przypuszczam że kiedyś BootCamp będzie wielki :) Ale jak ktoś korzysta z kradzionych wersji to wszystko mu jedno. Kolejny raz wychodzi na to że z złodzieje mają najlepiej a legalni użytkownicy to frajerzy których trzeba wyśmiać ... No bo kradzionych wersji nie trzeba aktywować :P

#4 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 13:24

A swoją drogą... Vista już wyszła? Bo nie jestem z tym na bieżąco... :)


Mniej więcej.

Nie Stefan tylko Microsoft. Nie słyszeliście że microsoft skrupulatnie pilnuje aby przypadkiem ich nowego systemu nie można było odpalić pod jakąkolwiek maszyną wirtualną.Więc Parallels odpada.


Bzdura.

Czytając ile problemów sprawia prawidłowe działanie xp z bootcampem i zapowiedzi microsoftu że viste można będzie zaaktywować tylko jeden raz


Kolejna bzdura.

#5 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 13:57

Bzdura ??? To udowodnij to jak jesteś taki mądry ... OK kradzione zhackowane wersje odpalisz. Microsoft zapowiedział oficjalnie że w wirtualnych maszynach będzie można odpalić wyłącznie wersję korporacyjną. Tak samo zapowiedział że aktywacja będzie możliwa tylko raz. Owszem wycofał się z tego po pewnym czasie ale nie wspomniał że dotyczy to tylko wersji korporacyjnej. A ty tylko chodzisz i powtarzasz bzdura bzdura ... Sam jesteś bzdura. Jak będzie ciebie stać na wersję korporacyjną to i odpalisz vistę ... Ale czy komuś opłaci się kupować taką wersję za którą kupią nowego Maca i PC z tańszą vistą. I jeszcze jedno zakończę tak jak ty. BZDURA :P

#6 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 13:57

Nie słyszeliście że microsoft skrupulatnie pilnuje aby przypadkiem ich nowego systemu nie można było odpalić pod jakąkolwiek maszyną wirtualną.Więc Parallels odpada.

Bzdura.


Źródła, Panowie, proszę o źródła...

#7 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:10

Bzdura ??? To udowodnij to jak jesteś taki mądry ...
OK kradzione zhackowane wersje odpalisz. Microsoft zapowiedział oficjalnie że w wirtualnych maszynach będzie można odpalić wyłącznie wersję korporacyjną.



"Support for Windows Vista as a guest operating system
This beta release of Virtual PC 2007 introduces support for Windows Vista as a guest operating system. The following versions of Windows Vista are supported: Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Ultimate."
Cytat z opisu bety VPC 2007.

Jak masz konto w connect to mogę podać linka.

Tak samo zapowiedział że aktywacja będzie możliwa tylko raz. Owszem wycofał się z tego po pewnym czasie ale nie wspomniał że dotyczy to tylko wersji korporacyjnej. A ty tylko chodzisz i powtarzasz bzdura bzdura ...


Nigdy nie było mowy o jednorazowej aktywacji wersji BOX.

#8 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:22

Temat wielokrotnie wałkowany w newsach na wielu stronach IT. Niech sobie Lack zadzwoni do microsoftu choć tam często wprowadzają w błąd. Wydaję mi się że Lack myśli że beta visty umożliwia pewne rzeczy oznacza to że będzie tak samo w wersji ostatecznej. Ja nie mam ochoty już dyskutować na ten temat bo ostatecznie okaże się jeszcze inaczej jak to bywa w microsofcie. Proponuję poczekać na wersję ostateczną i wtedy się okaże...

#9 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:26

Temat wielokrotnie wałkowany w newsach na wielu stronach IT. Niech sobie Lack zadzwoni do microsoftu choć tam często wprowadzają w błąd.
Wydaję mi się że Lack myśli że beta visty umożliwia pewne rzeczy oznacza to że będzie tak samo w wersji ostatecznej. Ja nie mam ochoty już dyskutować na ten temat bo ostatecznie okaże się jeszcze inaczej jak to bywa w microsofcie. Proponuję poczekać na wersję ostateczną i wtedy się okaże...


No to podaj choć jeden przykład jeśli to nie przekracza Twoich możliwości.
Mam nadzieję, że tylko wydaje mi się, że MarcinWitek jest po prostu wtórnym analfabetą i nie rozumie tekstu który czyta.

#10 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:29

"Nigdy nie było mowy o jednorazowej aktywacji wersji BOX" Tak w przypadku XP ale przy viście ma się to zmienić.

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:33

"Nigdy nie było mowy o jednorazowej aktywacji wersji BOX"
Tak w przypadku XP ale przy viście ma się to zmienić.


doladnie. ja to samo czytalem... za stronkach zagranicznych duzo osob sie bulwersowalo bo chyba oczywistym jest ze boxa mozna aktywowac za kazdym razem gdy zmienimy sprzet.a MS chcial lub chce to zmienic ...

#12 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:35

Lack Może i jestem analfabetą ale ty jesteś znerwicowanym raptusińskim chamem z którym nie mam już ochoty dyskutować.

#13 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 14:38

doladnie. ja to samo czytalem... za stronkach zagranicznych duzo osob sie bulwersowalo bo chyba oczywistym jest ze boxa mozna aktywowac za kazdym razem gdy zmienimy sprzet.a MS chcial lub chce to zmienic ...


Nie. Microsoft chciał wprowadzić limit 1 ponownej aktywacji - czyli razem 2.

#14 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:00

Nie. Microsoft chciał wprowadzić limit 1 ponownej aktywacji - czyli razem 2.


no tak czy siak chcial to ograniczyc czyli chcial zle. nie kupil bym takiego oprogramowania ktore by bylo przypisane tylko do max 2 komputerow(pierwszego+pozeniej nowego po modernizacji). dla mnie to bez sensu.

moderator ON:
@MarcinWitek prosze troche delikatniej i z szacunkiem odnoscic sie do Lack'a. nie chcesz dyskutowac to poprotu nie pisz i nie naskakuj na niego jesli sie z nim nie zgadzasz. to samo do Lack'a troche bardziej merytorycznie i bez wycieczek personalnych... to chyba wszystko...
moderaor OFF


#15 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:07

no tak czy siak chcial to ograniczyc czyli chcial zle. nie kupil bym takiego oprogramowania ktore by bylo przypisane tylko do max 2 komputerow(pierwszego+pozeniej nowego po modernizacji). dla mnie to bez sensu.


Z każdym Makiem kupujesz soft przypisany tylko do 1 komputera :-).

Nie jestem zbyt biegły w prawie, ale punkt 15a licencji dla Visty jak dla mnie zezwala na dowolną ilość zmian urządzeń:
http://download.micr...89cf5105718.pdf

#16 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:15

Z każdym Makiem kupujesz soft przypisany tylko do 1 komputera :-).

Nie jestem zbyt biegły w prawie, ale punkt 15a licencji dla Visty jak dla mnie zezwala na dowolną ilość zmian urządzeń:
http://download.micr...89cf5105718.pdf


no tak ale kupuje sprzet+soft. a jak kupie tygryska boxowego to moge go instalowac na kazdym nowym komputerku jaki sobie kupie(stare oczywiscie tez) ...

a czy w 15a nie jest napisane "Software Other than Windows Anytime Upgrade."? chyba chodzi o cos innego niz licencjie windowsa...

dodano: no ale za to w punkcie b jest ze mozna przeniesc raz...(dopiero teraz zauwazylem)

#17 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:21

myapple no właśnie - nazywanie mnie analfabetą tylko dlatego że mam inne zdanie uważasz za pełne szacunku ??? A ja stałem się niedelikatny po tym jak Lack zaczął bluzgać ... Chyba jesteś nieobiektywny... OK sprawdziłem całą sprawę. Zadzwoniłem do kumpeli która pracuje w Microsofcie. Moje zdanie odnośnie wirtualnych maszyn okazało się nie do końca słuszne. Kiedyś przeczytałem w jakimś serwisie zachodnim że microsoft zablokuje możliwość odpalania na virtualnej maszynie visty. Zdanie było tak napisane że zostałem wprowadzony w błąd. Gdyby napisali wirtualna maszyna wielkimi literami a przynajmniej napisali że chodziło o konkretne oprogramowanie microsoftu pod tytułem Wirtualna Maszyna inaczej bym zrozumiał ten komunikat. A tak stał się niejednoznaczny bo mogło chodzić też w ogóle o programy tego typu. Niemniej i tak nie wiadomo co wymyśli microsoft. Natomiast co do aktywacji to będzie tak jak pisałem...

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:27

myapple
no właśnie - nazywanie mnie analfabetą tylko dlatego że mam inne zdanie uważasz za pełne szacunku ???
A ja stałem się niedelikatny po tym jak Lack zaczął bluzgać ...
Chyba jesteś nieobiektywny...
OK sprawdziłem całą sprawę. Zadzwoniłem do kumpeli która pracuje w Microsofcie. Moje zdanie odnośnie wirtualnych maszyn okazało się nie do końca słuszne. Kiedyś przeczytałem w jakimś serwisie zachodnim że microsoft zablokuje możliwość odpalania na virtualnej maszynie visty. Zdanie było tak napisane że zostałem wprowadzony w błąd. Gdyby napisali wirtualna maszyna wielkimi literami a przynajmniej napisali że chodziło o konkretne oprogramowanie microsoftu pod tytułem Wirtualna Maszyna inaczej bym zrozumiał ten komunikat. A tak stał się niejednoznaczny bo mogło chodzić też w ogóle o programy tego typu. Niemniej i tak nie wiadomo co wymyśli microsoft.
Natomiast co do aktywacji to będzie tak jak pisałem...


ja jestem bardzo obiektywny, nie interesuje mnie kto zaczal, wazne zeby tego nie kontynuowac.i juz :)

#19 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 10 grudnia 2006 - 15:29

no tak ale kupuje sprzet+soft. a jak kupie tygryska boxowego to moge go instalowac na kazdym nowym komputerku jaki sobie kupie(stare oczywiscie tez) ...

a czy w 15a nie jest napisane "Software Other than Windows Anytime Upgrade."? chyba chodzi o cos innego niz licencjie windowsa...

dodano: no ale za to w punkcie b jest ze mozna przeniesc raz...(dopiero teraz zauwazylem)


Windows Anytime Uprgade to opcja umożliwiająca upgrade Visty do wyższej wersji (z home to ultimate itp).

Natomiast co do aktywacji to będzie tak jak pisałem...


Grochem o ścianę...

#20 Marcin1979

Marcin1979
  • 249 postów

Napisano 10 grudnia 2006 - 16:10

Z tego co wiem, pierwotny projekt byl taki, ze bedzie mozna pudelkowa wersje Windows Vista tylko raz przeniesc na inny komputer. Po zmasowanym sprzeciwie spolecznosci, Microsoft zdecydowal, ze tak jak do tej pory aktywacja wersji pudelkowej bedzie mozliwa dowolna ilosc razy na dowolnym komputerze. Oczywiscie moje informacje moga byc nieaktualne, ale nie widzialem juz nigdzie zadnych sprostowan.

#21 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 16:19

Kłócicie się Panowie, o produkt , którego jeszcze nie ma na rynku. I darujcie sobie określenia typu " wtórny analfabeta", "sam jesteś bzdura" bo za to zwyczajowo, dla recydywy są bany ( tak, Lack) a dla innych( tak, MarcinWitek) , ostrzeżenia. MF

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2006 - 20:11

Kłócicie się Panowie, o produkt , którego jeszcze nie ma na rynku.


Vista jest na rynku.

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 21:04

Vista jest na rynku.


W sprzedaży dla ZU?

#24 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2006 - 22:03

W sprzedaży dla ZU?


A jakie to ma znaczenie?
Zdaje się, że przy wykupieniu subskrypcji TN jest również dla ZU.

#25 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 grudnia 2006 - 22:23

A jakie to ma znaczenie?


Moim zdaniem ogromne. Roznica jest taka jak miedzy salka klubu lordow a publicznym szaletem. Tylko do jednego z tych pomieszczen moze wejsc kazdy kto chce ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych