Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Safari


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shebreshin

Shebreshin
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 10:54

Od jakiegoś czasu walczę z moim PowerBookiem G4: na początku myślałem, że to dysk, ale ostatnio odkryłem, że bez Safari komputer działa normalnie. Safari otwiera się niemiłosiernie długo, ikonka w doku skacze i skacze... myślę, że nawet kilkadziesiąt sekund. Kiedy już się otworzy, wszystko niby jest OK, ale od czasu do czasu, szczególnie przy otwieraniu drugiego okna, lub próbie wejścia do zakładek, pojawia się kolorowa piłeczka i cały komputer czeka, aż przestanie się kręcić. Kiedy pracuję na Firefoxie wszystko jest w porządku. Czy macie pomysł co to może być? Czy spotkaliście się z tym problemem? Nie mam niestety płytek z Tigerem - poprzedni PB kupiłem zanim tygrysek się pojawił, wymienili mi kompa w Apple Store, ale systemu nie dali. Pozdrawiam, Tomek

#2 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 10 grudnia 2006 - 18:03

Ja miałem coś podobnego. Pracowałem na safari i mi się komp nagle wyłączył bo bateria mi wypadła :P Strasznie długo się uruchamiał. Aplikacje które były włączone przed wypadnięciem baterii skakały tylko w docku, a jak się uruchomiły to muliły całego kompa. Naprawiłem przywileje z płyty i śmiga pięknie.

#3 Shebreshin

Shebreshin
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 grudnia 2006 - 19:01

Dzięki. Problem w tym, że mam tylko stary system. Zresztą, jak próbuję uruchomić komputer z płyty, to mam czarny ekran i informację o "panic mode". Czyli to jednak sprawka dysku. Gdzie szukać pomocy? Mam Apple Care, ale nie sądzę, żeby w Warszawie był jakiś "Geniusz", który pogrzebałby w tym. A może się mylę?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych