Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Indesign CS4 odnosniki do stron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 petedab

petedab
  • 19 postów

Napisano 01 lutego 2010 - 10:57

Witam mam nie maly problem bo wlasnie skladam katalog na ok 300 stron i pasuje mi zrobic powiazania miedzy stronami postaram sie wyjasnic o co mi chodzi... Powiedzmy mamy dana rzecz na 134 a na stronie 20 sa akcesoria do tej rzeczy ze strony 134 pokazane przez miniature oraz numer strony "134" i Chcialbym by ten numer "134" byl powiazany ze strona 134 tak ze jak dodam jakies kolejne strony przed strona 134 to automatycznie zmieni sie numer "134" na stronie 20 mam nadzieje ze dosc zrozumiale to opisalem BAARDZO prosze o pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam i z gory dzieki

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 01 lutego 2010 - 22:35

Ale to elementarna sprawa której uczą na szkoleniu podstawowym (nawet takim dwudniowym) InDesigna od 4 wersji!?

#3 petedab

petedab
  • 19 postów

Napisano 01 lutego 2010 - 23:06

niby tak elementarna ale te wlasnie najczesciej sa najgorsze:) moglbys przedstawic jakas propozycje na wykonanie tego? pozdrawiam p.s. IDcs4

#4 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 02 lutego 2010 - 10:42

pewnie poprawi mnie ktos bardziej doswiadczony ale ja probowalbym 'cross-reference' lub na sile pewnie by sie dalo zrobic to uzywajac 'table of contents' (spis tresci...)

#5 petedab

petedab
  • 19 postów

Napisano 02 lutego 2010 - 10:52

Wlasnie moj szef ktory tak mniej wiecej wie co ID potrafi proponowal zrobic to jak spis tresci tylko w typ przypadku to takich spisow tresciu bylo by muuuuultum i nie zbyt by to dzialalo... molgbys bardziej opisac ten twoj sposob?pozdrawiam

#6 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 02 lutego 2010 - 19:28

w skrocie, tworzysz sobie styl paragrafu np. "lorem" ktory jest na stronie 8, a na stronie 2 wstawiasz 'cross-reference' do stylu 'lorem' i indesing wypluwa Ci ze ten styl jest na stronie 8 nie jestem pewny bo nie mam teraz jak przetestowac ale chyba powinno dzialac

#7 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 lutego 2010 - 13:40

Stworzenie Cross-referencji to jedyne wyjscie. Bawienie się tu w mini TOC'i nie ma sensu bo jest bardziej czasochłonne.

#8 petedab

petedab
  • 19 postów

Napisano 04 marca 2010 - 14:41

Dzieki wielki za sugestie skorzystalem z cross reference i wszystko jest tak jak chcialem:) Natomiast mam teraz kolejny problem juz przy finale:P otoz to ze katalo ma wsumie jakis 450 stron pod rozdzialy sa robione osobno i teraz chce zlozyc z booka. Przejscia pomiedzy danymi rozdzialami polaczylem huperlinkami do text anchor'ow :) i pojawia sie problem taki ze jak chce esportowac do pdf cala ksiege wywala mi przy 134 stronie ze blad przy eksportowaniu do pdf. Gdy chce z listy ksiegi exportowac kolejno to rowniez wywala natomiast gdy otwieram kazdy rozdzial odzielnie i "normalnie" exportuje (nie przez ksiega) dziala git tyle ze wtedy mam wszystkie pdf osobno. Czego to moze byc przczyna i zna ktos moze rozwiazanie na to?? Z gory dzieki za odp pozdrawiam

#9 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 05 marca 2010 - 09:54

Przyczyny nie znam - ale jaki to problem połączyć w Acrobacie kilka pdf-ów w jeden?

#10 kamil5000

kamil5000
  • 34 postów

Napisano 06 marca 2010 - 01:57

musisz stworzyc cos takiego jak charakter style tam mozesz zaprogramowac wszystki atrybuty danego tekstu by nadal pisac taka sama trzcionka

#11 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 06 marca 2010 - 02:40

musisz stworzyc cos takiego jak charakter style tam mozesz zaprogramowac wszystki atrybuty danego tekstu by nadal pisac taka sama trzcionka


Chodziło o czcionkę czy o trzcinkę?



Co do błędu eksportowania booka to są dwie możliwości (przynajmniej tyle mi przychodzi do głowy):
1. Jak puszczasz PDFa z osobnych plików, to masz coś inaczej ustawione niż przy eksporcie booka.
2. Otwórz wszystkie pliki, które zawiera book i wtedy wyeksportuj. Niby nie ma znaczenia, ale kiedyś robiłem PDFa bez otwierania wszystkich plików i mi porastrował niektóre EPSy. Losowo.

#12 max00r

max00r
  • 7 postów

Napisano 08 marca 2010 - 20:08

Ja mam takie doświadczenia, że przy eksporcie booka wywala się błąd, prawdopodobnie z powodu przekroczenia jakiegoś limitu pamięci. Mniejsze booki da się eksportnąć, większe zwykle się wywalają ;)
Ja zwykle korzystam ze skryptu [url]http://www.kahrel.plus.com/indesign/batch_convert_cs34.zip[/url]
który przerabia mi indd ze wskazanego folderu na PDF i później łączę w acrobacie (combine/merge files).
No ale składam magazyny, gdzie mam zwykle od 16 do 80 plików np. po 2 strony ;)
pzdr

#13 petedab

petedab
  • 19 postów

Napisano 22 marca 2010 - 10:50

dzieki za podpowiedzi tak ze robilem laczac pdf osobno esporotwane w jeden lecz jeszcze chce dodac ze kazdy dzial jest powizany z innym dzialem przez hyperlinka do text anchor w danym dziale. Calosc ma dzialac jakos wspolny katalog z przechodzeniem do kolejnych dzialow. Udalo mi sie jedynie zrobic tak ze eksportowalem kazdy plik z osobna a na potem zlaczylem pdf przez adobe profesional 9 i owszem przechodzenie do poszczegolnych dzialow dziala jezeli odpalam zlozonego pdf w orginalnym katalogu natomiast jezeli go tylko gdzies przeniose wszystkie liki przestaja dzialac lecz pozostaje lapka po najechaniu na dany tekst ktory mial przenosic po kliknieciu do kolenego dzialu. Jakie moga byc bledy i jak mozna to rozwiazac?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych