Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plamy, smugi i inne zjawiska na wyswietlaczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lulu676

Lulu676
  • 3 postów

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:25

Witajcie, juz od pewnego czasu sledze dyskusje na macowych forach, dotyczace plam na wyswietlaczu. Pewnie wielu z was wie, o czy mowie, bo wydaje mi sie ze to dosc powszechny problem, szczegolnie w wypadku imacow. Chce zlokalizowac przyczyne. Dzis bylam w serwisie cortland, na czyszczeniu. Niestety ciemne smugi na srodku mojego monitora sa na matrycy i nie da sie ich wyczyscic, jedyne rozewiazanie to wymiana matrycy, a jako ze komp jest po gwarancji, jest to koszt ok.2000 zl. Zastanawiam sie, czy warto, czy problem nie powroci. Nie mozna uszczelic monitora, bo komp sie spali - czyli nie mozna zapobiec dostawaniu sie tam kurzu - wydaje sie to bez sensu... Ale! podejrzewam, ze akurat te smugi (lekko brazowe, poziome, widoczne na jasnym tle) nie powstaly przez zakurzenie.. wydaje mi sie ze moze miec to zwiazek z paleniem papierosow. Jesli tak, sprawa bedzie prosta - wymiana + niepalenie w mieszkaniu. Zanim jednak wydam tyle kasy, chcialabym sie upewnic, czy moje domysly sa sluszne. Zatem: jesli przytrafil sie wam podobny problem (dokladnie poziome ciemne smugi, nie inne cuda, jak "zacieki" itd. ) piszcie, czy jestescie palaczami czy nie! Gdy zbierzemy troche info. wnioski beda oczywiste :) dzieki za pomoc!

#2 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 18:47

Nie mozna uszczelic monitora, bo komp sie spali

Kto takie cuda wypisuje ? ;)
Z tego co wiem, chłodzenie iMac'a nie jest w żaden sposób połączone z (!) matrycą. Toteż uszczelnienie szkła przed ekranem nie doprowadzi do spalenia Mac'a.

Przy okazji - dobrze by było wspomnieć o jakim iMac'u piszesz, nikt tu nie jest jasnowidzem ;) a modeli jest sporo.
Różne defekty obrazu/matrycy najlepiej sfotografować, wtedy jasno widać w czym problem.

Pozdrawiam.

#3 poison

poison
  • 4 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 23:46

lol brak mi slow, :lol:

#4 Cugister

Cugister
  • 7 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 10:21

Witam, Ja też mam smugi na nowym imacu 27 model: A1312 , typ 7 przeznaczony pod procki i7 ale u mnie jest core duo 3.06. Po Dwóch miesiącach użytkowania nagle zaczęły się pojawiać po prawej stronie. Nie wiem co jest grane . Może jakiejś pomysły ????

#5 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 27 lutego 2010 - 10:28

jest to powszechny problem i poczytaj na stronie wsparcia

#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 14:29

Przetestujcie sobie iSight po 3 godzinnym obciążeniu komputera to jest dopiero zabawne.

#7 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lutego 2010 - 14:35

już mi się nie chce nawet pisać w "tych" wątkach ;) 1. nie napisałaś jaki to komputer 2. wszystko na temat plam zostało już chyba na tym forum powiedziane 3. teoretycznie da się rozebrać matrycę i ją wyczyścić, ale nikt się tego nie podejmie, bo to skomplikowane, wymaga cholernej delikatności i pomieszczenia bez kurzu. to tyle.

#8 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 14:41

A mi się cos wydaje że problemem jest temperatura, i wystarczyło by podniesienie wiatraków w kompie o 200 do 300 rpm i problem by przestał istnieć zarówno mój jak i części osób z forum ale powiedzmy sobie prawdę to nie leży w moim interesie aby to naprawić sobie samemu pomimo że jest to dość proste i szybko można by to zrobić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych