Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak usunac znak wodny ze zdjecia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 PitBull84

PitBull84
  • 8 postów

Napisano 26 stycznia 2010 - 22:01

Czesc czy ktos z Was wie jakiego programu mam uzyc by usunac znak wodny ze zdjecia? Chodzi mi o program, ktory skopiuje kolor tla i w ten sposob zamaluje znak wodny. Bardzo prosze o odpowiedz.

#2 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 26 stycznia 2010 - 22:06

Chcesz krasc zdjecia? Nie pomozemy Ci.

#3 PitBull84

PitBull84
  • 8 postów

Napisano 26 stycznia 2010 - 22:12

aj nie chce krasc zdjec :) potrafie to zrobic na windowsie, nie umiem na macu, na oryginalne zdjecia musze czekac pare tygodni zanim do mnie dotra na cd a ja je potrzebuje na juz. ta osoba uparla sie koniecznie na zdjecia na cd, zamiast na @. Zlodziejka nie jestem!!!!!

#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 stycznia 2010 - 22:26

no ale jeśli się nie myle to zdjęcia ze znakiem wodnym będą gorszej jakości niż te, które przyjdą. Zwykle wystarczy różnica rozdzielczości.

#5 PitBull84

PitBull84
  • 8 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 10:31

Nie ma to dla mnie zadnej roznicy.Potrzebuje na teraz te zdjecia, a jak dostane na cd to je zmienie.Nie mam czasu siedziec na stacjonarnym windowsie i sie bawic, dlatego prosze o rade na maca, jesli kt mi nie pomoze to i tak to zrobie tyle ze na innym komputerze.Ja mam czyste sumienie i jak juz mowilam, nie jestem zlodziejka.Wiec czy ktos mi poda nazwe programu?

#6 Adams

Adams
  • 488 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 10:59

Chcesz krasc zdjecia? Nie pomozemy Ci.


Kolego, ja też nie popieram piractwa czy zlodziejstwa. Jednak na tym forum to już jakaś mania powstała.
Nie wiem z czego to wynika, że kazdy nagle jako jedyne prawdziwe rozwiązanie, wymyśla złodziejstwo, piracenie itp. Czy nie jest to cos w rodzaju: "uderz w stół a norzyce się odezwą"?

Koleżanka prosi o pomoc a nie o Twoje domniemania czy kradnie zdjęcia czy nie. To jest śmieszne.
Masz jakieś dowodu na swoją tezę czy poprostu tak myślisz? Czy jedyny powód usunięcia znaku wodnego jaki jest w Twojej głowie to kradzież czyjejś pracy?

Nie myśl, że Cie atakuję. Jestem daleki od tego bo znam polskie realia i wiem skąd bierze się taka postawa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy odpowiada za swoje czyny i nic nam do tego. No chyba, że łapiesz kogoś na gorącym uczynku itp.
W takiej sytuacji to trochę jak stwierdzenie, że nie powiesz jak ostrzyć nóż bo nożem można kogoś zabić.
Ja np. w sklepie kupowałem nożyce do drutu aby przeciąć zapięcie rowerowe bo zgubiłem kluczyk. Czy sprzedawca powinien mi sprzedaż nożyce wiedząc, że chcę złamać zabezpieczenie rowerowe?

a do koleżanki, polecam w programie graficznym funkcję stempla :-) Pewnie jest też inna opcja ale w grafice nie jestem ekspertem.

#7 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 27 stycznia 2010 - 11:09

Nie ma to dla mnie zadnej roznicy.Potrzebuje na teraz te zdjecia, a jak dostane na cd to je zmienie.Nie mam czasu siedziec na stacjonarnym windowsie i sie bawic, dlatego prosze o rade na maca, jesli kt mi nie pomoze to i tak to zrobie tyle ze na innym komputerze.Ja mam czyste sumienie i jak juz mowilam, nie jestem zlodziejka.Wiec czy ktos mi poda nazwe programu?


Możesz posiedzieć*na Maku i się*pobawić - narzędzie to samo: Clone Stamp Tool

Płatny mocno obciążający czyste sumienie/kieszenie:
Photoshop

Płatny mniej obciążający czyste sumienie/kieszenie:
Pixelmator

Darmowy, nie obciążający czystego sumienia/kieszeni:
Gimp

#8 PitBull84

PitBull84
  • 8 postów

Napisano 27 stycznia 2010 - 12:06

Dzieki wielkie. Wyprobuje po poludniu!! :) I super ze znalazl sie ktos na tym forum, kto ma jeszcze wiare w drugiego czlowieka :) I tak jak pisalam wczesnej zdjec nie kradne. Mam pisemna zgode na ich uzycie :)

#9 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 27 stycznia 2010 - 12:17

Dzieki wielkie. Wyprobuje po poludniu!! :)
I super ze znalazl sie ktos na tym forum, kto ma jeszcze wiare w drugiego czlowieka :)
I tak jak pisalam wczesnej zdjec nie kradne. Mam pisemna zgode na ich uzycie :)


A nawet gdybys nie miala, to nie jest nasza sprawa. Moze np masz fote z devianta i chcesz ustawicv sobie na tapete, a zajebisty watermark psuje kompozycje.

Niestety na tym forum jest masa ludzi gotowych w kazdej chwili wyciagnac widły i pochodnie, w co drugim temacie o muzyce, aplikacjach, grach itp. Zanim się dostanie odpowiedz na jakiekolwiek pytanie trzeba udowodnic legalistycznym onanistom, że nie jest się wielbładem.

#10 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 27 stycznia 2010 - 12:37

Kolego, ja też nie popieram piractwa czy zlodziejstwa. Jednak na tym forum to już jakaś mania powstała.
Nie wiem z czego to wynika, że kazdy nagle jako jedyne prawdziwe rozwiązanie, wymyśla złodziejstwo, piracenie itp. Czy nie jest to cos w rodzaju: "uderz w stół a norzyce się odezwą"

Koleżanka prosi o pomoc a nie o Twoje domniemania czy kradnie zdjęcia czy nie. To jest śmieszne.
Masz jakieś dowodu na swoją tezę czy poprostu tak myślisz? Czy jedyny powód usunięcia znaku wodnego jaki jest w Twojej głowie to kradzież czyjejś pracy?

Nie myśl, że Cie atakuję. Jestem daleki od tego bo znam polskie realia i wiem skąd bierze się taka postawa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy odpowiada za swoje czyny i nic nam do tego.

Jestem fotografem-amatorem i spotkalem sie juz z kradzieza moich zdjec. Wklejano je do jakichs blogow, wykadrowane, aby mojego podpisu nie bylo widac. Tak wiec jestem wyczulony i radze uwazac na kombinatorow. Kradziez zdjec w necie jest bardzo popularna, kradna nawet najwieksze firmy/agencje.

Nie mam dowod na to, ze autorka kradnie. Ale dana umiejetnosc moze miec wysoki stopien szkodliwosci. Zapytaj na forum o to, jak otworzyc samochod bez kluczyka/pilota, jak obejsc alarm. A jak ktos bedzie podejrzliwym, powiedz ze musisz sie teraz dostac, bo kluczyki przyjda poczta.

Moze przesadzam, ale jak napisalem, jestem przeczulony na tym punkcie, bo sam bylem ofiara oszustwa. Dziwne tylko, ze np pytania na tym forum dotyczace crackowania aplikacji sa usuwane, autorzy banowani. A przeciez beda crackowac na wlasny uzytek, na wlasna odpowiedzialnosc! ;)

#11 _Rogal

_Rogal
  • 19 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 stycznia 2010 - 20:30

A nie wystarczyło by (jeśli oczywiście tło jest w miarę proste) użyć iPhoto? Przecież ma opcję "zamazywania".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych