Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Prosty program graficzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 grudnia 2006 - 09:42

Poradzcie mi jakis prosty jak nie prostacki program graficzny. Ja w GIMP-ie kolka nie potrafie namalowac, a bardzo by mi sie taka opcja przydala. Dziekuje :)

#2 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 10:36

nie pomogę Ci, bo nie znam niczego prostszego niż GIMP. Natomiast przyznam, że dość ciekawie wygląda Twój post, biorąc pod uwagę nazwę firmy w podpisie : ) Powodzenia.

#3 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 grudnia 2006 - 11:02

Hehe, ja jestem programista i nie mam kompletnie pojecia o tworzeniu grafiki. Od grafiki sa graficy, ale nie chcialbym im zawracac dupy tylko dlatego, ze nie potrafie zrobic kolka. ;) Ja bym wolal cos takiego jak Amigowy TVPaint (nie wiem czy ktos to kojarzy). No, ale generalnie sobie poradzilem na razie, coprawda baaardzo okrezna droga, ale liczy sie efekt. :) BTW To jak mozna w GIMP-ie namalowac kolko? Jest Gfig, ale jakos mi sie strasznie nie wygodny wydaje. Chyba nie czuje filozofii tego programu...

#4 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 07 grudnia 2006 - 11:03

Poradzcie mi jakis prosty jak nie prostacki program graficzny


Może Seashore? http://seashore.sour...t/universal.php

#5 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2006 - 11:31

BTW To jak mozna w GIMP-ie namalowac kolko? Jest Gfig, ale jakos mi sie strasznie nie wygodny wydaje. Chyba nie czuje filozofii tego programu...

Klik na zaznaczenie elipsą. Wciśnij CTRL (lub SHIFT, zależy chyba od wersji GIMPa) + zaznacz ładny okrąg, wypełnij go na czarno. Prawoklik na to nowo namalowane koło, SELECT->SHRINK, podaj wartość kilku pikseli (np. 1), ponownie prawoklik, EDIT->CUT.

Piszę z pamięci i nie mam przed sobą GIMPa więc mogłem się pomylić. Ale wydaje mi się, że powinno działać.

#6 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 07 grudnia 2006 - 14:17

Ja mogę Ci polecić Pixel - www.kanzelsberger.com
Jeszcze w wersji beta (potrafi się wykruszyć podczas pracy) ale wygląda BARDZO obiecująco. Cena w Polsce to 120 pln. Ja nabyłem ;-)

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 grudnia 2006 - 17:58

Dawno temu, w zamierzchlych czasach poczatkow PPC na Maka byl zarypisty program o nazwie Color It! . Program wlasnie robil za cos w stylu amigowego Deluxe Painta, tyle ze oczywiscie byl o rok swietlny bardziej zaawansowany (swietna opcja budowania swoich patternow w ColorIt). No i czytal filtry z Photoshopa.

#8 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 07 grudnia 2006 - 20:33

Chyba nic prostszego od Gima na swiecie to nie ma... No moze Paint, ale to tylko na Windows :>

#9 mcbarlo

mcbarlo
  • 235 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 07 grudnia 2006 - 21:41

No ja bym polemizowal. Zeby kolko zrobic to trzeba niezle nawydziwiac. No, ale coz... niektorzy kochaja vi. ;) Co do Pixela to zyskal sobie wsrod MOS-owiec zla slawe przez swoja niestabilnosc, ale moze na MacOS bedzie lepiej. Obadam.

#10 marczynski

marczynski


  • 1 688 postów
  • SkądKonskie, Poland

Napisano 08 grudnia 2006 - 00:10

No ja bym polemizowal. Zeby kolko zrobic to trzeba niezle nawydziwiac. No, ale coz... niektorzy kochaja vi. ;)

Co do Pixela to zyskal sobie wsrod MOS-owiec zla slawe przez swoja niestabilnosc, ale moze na MacOS bedzie lepiej. Obadam.


Pixel nie jest zbytnio stabilny ale widać dużą poprawę w najnowszej becie. W następnym tygodniu wychodzi BETA 7. Ogólnie program się rozwija.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych