Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LOGIN, LOGOUT, zalogować się...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 sierpnia 2005 - 17:09

Te słowa nie podobają mi się. Mam przykładowe tłumaczenie "numerek GG", "login AIM"... No i kwestia Rejestracji i Logowania się... Do rejestracji nie mam nic, ale... już się "wyloguję" :x

#2 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2005 - 17:27

nie przesadzaj MacDada! bo już niedługo możesz nam kazać pić Kubę Promienia (Jim Beam) i używać po goleniu Starego Smroda (Old Spice)

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 17:45

troche sie zgadzam z przedmowca ;) szukasz dziury w calym.... :roll:

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 24 sierpnia 2005 - 18:07

niech zostanie tak jak jest :) ... "wylogować się" - czy chcesz to zastąpić "opuścił/opuściła" ?

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 18:29

W OS X stosowana jest forma "zalogować się", która przyjęła się już na tyle, że nie ma co jej ruszać

#6 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 24 sierpnia 2005 - 20:12

Widze ze powoli popadamy w paranoje, ktorej poddali sie Francuzi (machine numerque czy jakos tak, nie ma slowa komputer). Troche bez sensu jest walczyc ze slowami, ktore weszly juz do powszechnego uzytku. Idac tropem MacDady trza by bylo wymienic praktycznie cala etykiete slow odnoszacych sie do funkcji systemow, zachowan aplikacji itp itd. Czesciej niz rzadziej takie proby utrudniaja zycie zwyklemu uzytkownikowi (nie zapomne chwili zastanowienia nad Poniechaj) wiec jesli cos ma sluzyc czlowiekowi a nie nacjonalistycznym zasadom (uprzejmie zwracam uwage na slowo nacjonalizm - rowniez nie ma pochodzenia polskiego!) to niech pozostanie Logout, Enter, Mac OS X zamiast Wyjdz, Wprowadz, Mak S.O. 10.

#7 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 20:15

to niech pozostanie Enter zamiast Wprowadz

Erm, znaczy "Enter swoje imię"???? :mrgreen:

#8 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2005 - 21:37

to niech pozostanie Enter zamiast Wprowadz

Erm, znaczy "Enter swoje imię"???? :mrgreen:


khe heh heh :twisted:
A potem okaże się, że myszą wykonuje się mlask (click), dwumlask (double-click) i wleczenie (dragging) ;)

Tłumaczmy raczej słowa rzadziej stosowane, endemiczne dla języka informatycznego, żeby ten język stał się bardziej zrozumiały dla postronnych "cywilów", a słów powszechnie używanych, przenikłych do języka ogólnie używanego czy potocznego nie upychajmy siłą w sztucznie wyżłobione tory ewolucyjne, bo to w najlepszym przypadku nie wypali a w najgorszym tylko pogorszy cały problem i nikt nam za to nie podziękuje :P

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 21:49

Amen!

#10 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 sierpnia 2005 - 21:51

Nie popadam w paranoję. Nie chcę tłumaczyć niczego na silę. Po prostu ciekawi mnie Wasza opinia i czy rzeczywiście nie ma żadnego ciekwszego odpowiednika tego słowa... Oczywiście, że czasem przyjmuje się odpowiednik zagraniczny (komputer). Nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że nie ma lepszego odpowiednika polskiego. W końcu "Anuluj" też jest "przyjęte", ale nie znaczy to, że jest to słowo poprawne...

#11 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 sierpnia 2005 - 22:33

Na szczęście już niedługo 1 września i MacDada nie będzie miał tyle czasu by zaprzątać sobie głowę polonizacjami :twisted: :mrgreen: :wink:

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 sierpnia 2005 - 00:13

Nie przypominaj mi :| :evil: :evil: :evil:

#13 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 25 sierpnia 2005 - 01:01

W końcu "Anuluj" też jest "przyjęte", ale nie znaczy to, że jest to słowo poprawne...

Zgadza sie, ale z uwagi na powszechnosc uzycia w danym kontekscie (chcac nie chcac, uzytkownicy Windows nadal z w wiekszosci) TRZEBA sie do niego dostosowac.
I nie dla usluznosci, nizszosci czy ustepowania glupszemu ;)
Po prostu tak jest latwiej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych