Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes dla Windows po polsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2006 - 16:58

Witam wszystkich użytkowników forum MyApple
Mam propozycję byśmy wspólnymi siłami "gnębili" mailami apple (nie SAD) prośbami o polską wersję iTunes (sam program nie sklep) dla windows oraz mac (wiem iż jest w polonizatorze lecz nie każdy może ten polonizator otrzymać)

Dlaczego iTunes miałby być po polsku?
1. Wygoda użytkowania
2. Nie każdy lubi sprawdzać w słowniku co oznacza dany termin
3. Wielu ludzi przez słabą znajomość angielskiego generuje tysiące zapytań na forum - gdyby było po polsku było by im łatwiej
4. iPod ma oprogramowania po Polsku dlaczego iTunes nie może być również ?

Co możemy zrobić:
1. Jesli jest ktoś uprzejmy i chętny do napisania po angielsku listu z prośbą o polską wersję iTunes na maca/Pc dla KAŻDEGO a nie tylko klientów SADU (wersja MAC)
2. Każdy przesłał by ten list w swoim imieniu do apple.com
http://www.apple.com...ack/itunes.html
3. Można by było utworzyć swego rodzaju amkiete z jednym zagadnieniem
Oddałem głos na polską wersję iTunes [X]
w ten sposób można by było łatwo policzyć ile maili w tej sprawie wysłaliśmy do Apple

#2 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 17:34

Pamietaj ze po takiej polonizacji mog byc problemy z aktualizacja IT, a moze i problemy z updatem ipoda. IT nie jest az taki skomplikowany, naprawde przy odrobinie czasu kazdy da chyba rade sobie z tym programem?

#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2006 - 17:41

Chodzi o to by Apple przygotowało ten polonizator - iTunes jest w tylu językach np. rosyjski itd. mogą przecież dodać polski. Owszem można samemu zrobić iTunes ale tak jaki piszesz nie nadążylibyśmy z aktualizacjami

#4 Panthel

Panthel
  • 78 postów
  • SkądPoznan

Napisano 06 grudnia 2006 - 17:47

DObry pomysł, ale byśmy musieli wysłać ogromną ilość maili.

#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2006 - 17:49

Forum nie jest małe - a makowcy jak trzeba potrafią się zjednoczyć!!! Panowie do dzieła.

#6 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:21

Zawsze znajdą się odważni do konfrontacji ze mną... Przede wszystkim Apple nie ma u nas żadnego swojego sklepu, nie jest specjalnie Polską zainteresowane, nie jest to dla nich jakiś wspaniały rynek, więc nie widzą powodu żeby spolszczać iTunesa. Mam pytanie: kto robi polski język do iPoda? Jeśli to ktoś z SADu to nie widzę powodu dla którego Apple miałoby robić polski iTunes. Może przypomne sytuację która miała miejsce pare miesięcy temu - pan M. Giertych stworzył stronę internetową przeciwko cudownemu Gazociągowi Północnemu, można tam było składać podpisy, złożono ich ok 5000 i EU nawet nie zauważyła że ktoś robi taką akcję. Po prostu 5000 osób to za mało jak na olbrzymi interes jaki ma wynikać z współpracy Niemiec z Rosją. Podobnie jest z Apple w Polsce. Polacy są nieświadomi tego że istnieje platforma systemowa która jest "bardziej odpowiednia"* niż obecnie jedyna słuszna nieudolna pochodząca z kradzieży produkcja.Tych świadomych Polaków jest mimo wszystko w % niewiele. Porównajmy to na przykład z 9mln mieszkańców Szwecji. Pomimo że 9mln a 38mln to duża różnica to jednak Apple wybrało Szwecję. Mieszkają tam świadomi ludzie którzy potrzebują stabilnej i bezpiecznej platformy systemowej ciągle rozwijanej i supportowanej. Wiedzą co dobre (oglądałem dziś szwedzki videocast i tam widziałem dużo maków) i dlatego Apple zdecydowało się tam budować sklepy, w Luxemburgu mieszka kilkaset tysięcy ludzi ale tam też jest Apple Store. Dlaczego? Postaraj się sam sobie odpowiedzieć. *Kto używa czasem Windows ten wie o czy mówię ;)

#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:33

Nie warto się poddawać -założenie sklepu iTunes w nowym kraju to nie lokalizacja programu!!! choćby udało nam sie wywalczyć polskią aplikację iTunes to byłby mały sukces!!!

#8 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:34

chociaz nie z mac'iem ale tez sie podpisze pod tym, nawet nie dlatego ze potrzebuje takiej polonizacji, ale to bylby jakis postep w kierunku sklepu itunes dla polski [edit] @KrucaBomba - no niby racja ale zawsze mozna ponaciskac nie sadzisz? :)

#9 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:37

Ja nie kumam po co to spolszczenie. Moze zamiast tracic czas na taki szczegol, zlozyc juz lepiej petycje o Polski Itunes Store? Jak juz walczyc, to na calego.

#10 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:38

Ponaciskać można tylko szkoda Twoich nerwów. I tak były słuchy o wprowadzeniu Apple do Polski więc postaraj się być cierpliwym :)

#11 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:42

na calego to w takim razie obie petycje jednoczesnie i maile raz dziennie kazdy :D

#12 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:43

Podobno jesteśmy najlepszym sojusznikiem USA, to niech się wykażą... A maile piszcie po polsku, niech zobaczą jak to fajnie nic nie kumać ;-) Możecie ich też Kaczorami postraszyć - że przyjadą obaj naraz. Tego to nawet Jay Leno nie wytrzyma...

#13 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:43

Życzę powodzenia.

#14 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:46

to moze zeby to fachowo i kulturnie wygladalo tresc napisac w obu jezykach?

#15 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:47

Jak już musicie to napiszcie po angielsku i hiszpańsku.

#16 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 18:51

Juz rozne akcje odchodzily.. Z tego co wiem, to forum cos juz organizowalo apropo Apple Poland, nawet przyszly jakies odpowiedzi z USA od Apple. Jesli bedzie Apple Poland, to i pewnie ITS, choc ja pod tym wzgledem, czlowiekiem malej wiary jestem.. A podpisac to sie moge podpisac, duzo roboty z tym nie ma..

#17 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 19:43

Z tym iTunes Store to niekoniecznie ponieważ dzisiaj otworzono iTunes Store w Nowej Zelandii a Apple było tam od dawna. Po za tym polskie ZAIKS i te inne organizacje robią tak olbrzymie problemy że wątpie w polskie iTS

#18 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 grudnia 2006 - 19:50

dzisiaj otworzono iTunes Store w Nowej Zelandii a Apple było tam od dawna.


Jesli chodzi o internet, to dopiero od dzisiaj.

#19 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 06 grudnia 2006 - 20:42

tak nazekacie a jak heidi zrobił temat i pytał czy by się ktos pomogł tłumaczyc to jakos nikt się nie zdeklarował... [edit] a jak chcecie zeby sobie ludzie o Polsce mysleli tak jak mysla to wysyłajcie

#20 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudnia 2006 - 23:35

Prace nad polonizacją iTunes dla Windows przez SAD są, hm, w trakcie. A konkretnie Apple się zastanawia, czy w ogóle chcą takiej lokalizacji - serio. Od półtora roku się zastanawia. A bez zgody Apple każda publikacja lokalizacji iTunes jest nielegalna.

#21 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 grudnia 2006 - 06:35

Ta akcja ma na celu utwierdzić Apple w przekonaniu iż polska wersja iTunes (program) jest konieczny, niezbędny.

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2006 - 08:00

Wiem i bardzo chętnie poparłbym sensowną akcję mailową, ale nie partyzanckie tłumaczenia. Te mogą tylko rozdrażnić Apple, dowodząc stereotypu Polski, w której nie szanuje się praw autorskich. Natomiast akcja mailowa mogłaby pomóc. I wcale maile nie muszą być po angielsku. Mogą być równie dobrze po polsku, byle na "do wiadomości" wrzucić nasz SAD (na przykład marketing). Wtedy po prostu pójdzie pytanie do SADu "o co chodzi?", a ten będzie mógł odpowiedzieć "no przecież wam mówiliśmy, że iTunes po polsku jest potrzebny". Nie sądzę, żeby Apple zdecydowało się na tworzenie polonizacji iTunes samodzielnie, nawet jeżeli wrzucili polski do iPodów. To bardzo różne lokalizacje. Menu iPoda jest niezbyt obszerne i na dobrą sprawę nie zmienia się z modelu na model. W przypadku iTunes, czy dowolnego innego programu, lokalizacja to nie tylko pierwsze tłumaczenie programu, ale też aktualizacja tłumaczenia przy każdym uaktualnieniu, tłumaczenie systemu pomocy i, ogólnie, dużo wyższy kosztu utrzymania.

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 07 grudnia 2006 - 10:59

Jedna mała uwaga typowa dla moderatórów: dlaczego pwstał ten watek skoro dyskusja na dokładnie ten sam temat, toczyła się i miała się całkiem nieźle w innym wątku?
W tej chwili jesteśmy "posiadaczami" dwóch identycznych wątków, gdzie większość wysówa dokładnie te same argumenty.
W dodatku według mojego uznania- może nie koniecznie słusznego, drugi z wątków przeniesiony do odpowiedniego działu i nieco "zmoderowany" został przygotowany do dalszej dyskusji.

iTunes dla Windows- polonizacja

Autorowi tego wątku polecam na przyszłość użycie opcji szukaj tak powszechnie polecanej na tym forum.

Jeszcze przeanalizuje sytuację, ale możliwe że połączę wątki, może z tego wynikać nieco zamieszania i zagubienia sensu wypowiedzi- choć to się zdarza jeśli wątki funkcjonują równolegle w czasie a w tym przypadku chyba niema tego problemu.

MF JSG

[edit]
Przeniosłem do działu służącego dyskusjom o polonizacji.
Tamten wątek zamknąłem podając link do tego wątku na końcu- miał on charakter bardziej techniczny niż merytoryczny dlatego nie zdecydowałem się połączenie.

#24 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2006 - 11:11

Nie mogę się zgodzić. Dyskusja w drugim wątku była bardziej ogólnej natury. Ten wątek zaś skupia się, w moim odczuciu, na bardzo konkretnym temacie: petycji lub akcji mailowej skierowanej do Apple Inc. w celu nakłonienia ich do wydania zgody na zlokalizowanie iTunes dla Windows. Zostawiłbym więc ten wątek i jedynie dbał o to, żeby tutaj nie pojawiały się dygresje. Tutaj skupmy się na sprawie petycji lub akcji mailowej, a w tym drugim można sobie podywagować na temat innych metod zmiany sytuacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych