Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone jako router Wi-Fi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 iicd2386cd

iicd2386cd
  • 41 postów

Napisano 15 stycznia 2010 - 12:58

Poszukuje programu ktory w razie potrzeby przerobil by mojego iphone 3g jako router wifi ... Istnieje cos takiego ??

#2 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 15 stycznia 2010 - 13:09

MyWi - Rock Your Phone

Features:
- Create WiFi Hotspot to connect mutiple laptops or mobile devices to share your iPhone's internet connection
- 40 bit and 104 bit WEP Security to prevent others from accessing your WiFi HotSpot
- Ability to enable USB and Bluetooth Tethering on your iPhone as well
- Broadcasts the Network Name (SSID) - no need to fuss with creating an adhoc network on your laptop
- Uses less battery and much faster then PdaNet due to native routing
- Shows up and down bandwith usage



#3 iicd2386cd

iicd2386cd
  • 41 postów

Napisano 15 stycznia 2010 - 14:16

Dzieki wielki :)

#4 ptrq

ptrq
  • 812 postów
  • SkądOpole

Napisano 15 stycznia 2010 - 14:55

PDANet jest lepszy. ; )

#5 Kuba9406

Kuba9406
  • 5 postów

Napisano 15 stycznia 2010 - 15:12

Nie mogę znaleść na AppStorze

#6 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 15 stycznia 2010 - 15:33

PDANet to z Cydi a nie AppStore.

#7 cisu

cisu
  • 138 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 13:56

nie ma w appstore programu MyWi

#8 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 09 lipca 2010 - 15:41

nie ma w appstore programu MyWi


On też znajduję się w Cydi.

#9 cisu

cisu
  • 138 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 23:00

A jest coś w AppStore?

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2010 - 08:35

A jest coś w AppStore?


Nie ma.

#11 BShKF

BShKF
  • 10 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 12:37

Odkopuję temat. Czy nadal nie ma w AppStore żadnej aplikacji, która umożliwia użycie iPhone'a 4 jako routera Wi-Fi (głównie dla iPada BEZ 3G)? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

#12 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:16

iP 4 bodajże od softu 4.3.x posiada udostępnianie przez WiFi w standardzie.

#13 BShKF

BShKF
  • 10 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:52

Poważnie? :D Przeszukałem na szybko ustawienia i dalej nic nie widziałem. Można jaśniej? :)

#14 mojeszyk

mojeszyk
  • 56 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:57

Ustawienia -> Hotspot osobisty instrukcja nie gryzie....

#15 michalkic

michalkic
  • 117 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:57

Opcja nazywa się hotspot osobisty Edit: poprzednik mnie ubiegł Do usunięcia

#16 pkobierecki

pkobierecki
  • 1 239 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 15:18

Ale kolega ma iPhone 3g, w tym modelu nie ma udostępniania po wifi, jedynie przez USB i Bluetooth, z resztą na iPhone 3g najstarszy soft to 4.2.1

#17 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 15:37

Ale nie jest tu mowa o osobie z pierwszego postu, ale o @BShKF:)

#18 snooperman

snooperman
  • 2 postów

Napisano 21 września 2011 - 15:07

Z tego co się orientuje to PDANet i MyWi to płatne rozwiązania, a czy istnieje jakiś darmowy program?

#19 ramcel

ramcel
  • 1 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 01:01

Witajcie. Moja przygoda z iPhonem zaczęła się niespełna miesiąc temu. Dopiero raczkuję w tej dziedzinie. Posiadam iPhona 4 z najnowszym oprogramowaniem 5.0.1. Czy jest możliwość używania go jako modem, ewentualnie router? W taki sposób korzystałem w N8 (tylko przez kabel) i Galaxy SII (jako router). Dowiedziałem się, że trzeba urządzenie jakoś odblokować. Chciałbym tego uniknąć. W trakcie pisania tego postu moja dziewczyna coś wyklikała i pojawiła się upragniona opcja ale jest problem, ponieważ wyskakuje info " aby włączyć hotspot osobisty na tym koncie poproś carrier". Dodam, że telefon jest kupiony w Polsce z salony apple, jestem jego drugim właścicielem, oryginalnie bez simlocka i używany jest w Plusie dokładnie w 36i6. Proszę o pomoc

#20 gnutek

gnutek
  • 77 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 01:31

@ramcel Apple dba o swoich klientow i nie pozwala im sobie zrobić krzywdy :) Włączenie HotSpota osobistego, bez wcześniejszego wykupienia pakietu danych u operatora narażałoby klientów na spore koszty. Dlatego, żeby włączyć tę opcję trzeba najpierw skontaktować się z operatorem, żeby aktywował ją na Twoim telefonie. Daje to szanse operatorowi aby ostrzec Cię że nie masz żadnego pakietu danych i zaoferowania takowego :) Ostatnio kupiłem sobie abonament BlueConnecta w T-Mobile i trzeba było do nich dzwonić żeby mi HotSpot Osobisty odblokowali - ale cała operacja trwa kwadrans - zadzwoniłem, poprosiłem o włączenie i dostałem info żeby za kwadrans mniej-więcej zrestartować telefon to opcja będzie już aktywna.

#21 tomasz23

tomasz23
  • 199 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 20 listopada 2011 - 19:27

ramcel Musisz wpisać w ustawieniach danych sieci komórkowych ustawienia dla plusa. Wtedy będzie działał internet w sieci o ile masz pakiet internetowy.

#22 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 20 listopada 2011 - 20:34

@ramcel
Apple dba o swoich klientow i nie pozwala im sobie zrobić krzywdy :) Włączenie HotSpota osobistego, bez wcześniejszego wykupienia pakietu danych u operatora narażałoby klientów na spore koszty. Dlatego, żeby włączyć tę opcję trzeba najpierw skontaktować się z operatorem, żeby aktywował ją na Twoim telefonie. Daje to szanse operatorowi aby ostrzec Cię że nie masz żadnego pakietu danych i zaoferowania takowego :)

Ostatnio kupiłem sobie abonament BlueConnecta w T-Mobile i trzeba było do nich dzwonić żeby mi HotSpot Osobisty odblokowali - ale cała operacja trwa kwadrans - zadzwoniłem, poprosiłem o włączenie i dostałem info żeby za kwadrans mniej-więcej zrestartować telefon to opcja będzie już aktywna.


Część z tego co tu wypisujesz to niestety głupoty. Prosić operatora o włączenie modemu ( i hot-spotu ) musisz tylko wtedy, kiedy w telefonie jest karta operatora który oficjalnie sprzedaje iPhone'a. Czyli w T-Mobile musisz. Ale Plus nie jest oficjalnym dystrybutorem iPhone'a i w takiej sytuacji modem i hot-spot są po prostu dostępne w menu. Jedyne co trzeba zrobić to wpisać w ustawieniach APN.

#23 tratkiewicz

tratkiewicz
  • 525 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2011 - 13:31

A jak mozna udostępnić wifi? Zawsze gdy wlaczam hotspot osobisty przełącza mnie na 3G mimo ze jestem w zasięgu wifi. Dziwne to, naprawdę nie mozna udostępniać sieci wifi? Tylko 3G? Dlaczego?

#24 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 26 listopada 2011 - 14:07

A jak mozna udostępnić wifi? Zawsze gdy wlaczam hotspot osobisty przełącza mnie na 3G mimo ze jestem w zasięgu wifi. Dziwne to, naprawdę nie mozna udostępniać sieci wifi? Tylko 3G? Dlaczego?


A po co udostępniać sieć WiFi, przecież to bez sensu, podłącz się do tej sieci innymi urządzeniami i tyle.

#25 senshiro

senshiro
  • 163 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 listopada 2011 - 15:23

A jak mozna udostępnić wifi? Zawsze gdy wlaczam hotspot osobisty przełącza mnie na 3G mimo ze jestem w zasięgu wifi. Dziwne to, naprawdę nie mozna udostępniać sieci wifi? Tylko 3G? Dlaczego?

iPhone nie działa jako repeater, nie wzmacnia sygnału.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych