Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usuwanie biblioteki z iMovie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 e200

e200
  • 237 postów

Napisano 13 stycznia 2010 - 15:05

Witam Czy mozna usunac poszczegolne filmy z iMovie. Ewentualnie cala biblioteke (ale bezposrednio z programu). Skladam ostatnio filmiki z aparatu i dodawanie plikow video powoduje ze mam ich strasznie duzo - co znacznie utrudnia szukanie przed samym montarzem Dziekuje

#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 14 stycznia 2010 - 04:23

w imovie jest koncepcja "odrzucania ujęć", a następnie "wyrzucania do kosza". Tak nieco pokrętnie, choć ma to trochę sensu. W przeglądarce ujęć, zaznaczasz fragment i klikasz prawym myszy / klikasz z kontrolem i wybierasz satysfakcjonującą cię opcję - odrzuć zaznaczenie lub odrzuć całe ujęcie, alternatywnie służy ku temu czerwona gwiazdka. Ewentualnie - po złożeniu już ostatecznych wersji projektów, z pewnością sporej części ujęć nie wykorzystałeś. Jeśli chcesz się ich pozbyć to w menu plik odnajdziesz pozycję "oszczędzanie przestrzeni", ta pozycja pozwala Tobie odrzucić te materiały, które nie zostały wykorzystane a zalegają na dysku. Zostaną one zaznaczone jako te odrzucone. Niezależnie od metody, ujęcia odrzucone możesz przejrzeć ustawiając odpowiednią opcję w rozwijanym menu pod przeglądarką ujęć, o wdzięcznej nazwie "Pokaż:" Jak już sobie przejrzysz te odrzucone ujęcia i stwierdzisz, że chcesz się ich pozbyć to u góry jest taki guzik "Przenieś odrzucone do kosza". W koszu powinny wylądować całe ujęcia, jeśli choć fragment jest oznaczony jako odrzucony, a żaden fragment nie został oznaczony jako ulubiony (zielona linia), otagowany lub nie został wykorzystany w projekcie (pomarańczowa linia). Jeśli chciałbyś się pozbyć tych fragmentów, bo powiedzmy że całe ujęcie ma 3h a użyłeś tylko krótkiego fragmentu - podziel ujęcie na części (ofc te, które wykorzystałeś / podobają ci się i te których już*nie chcesz)

#3 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 17:14

w imovie jest koncepcja "odrzucania ujęć", a następnie "wyrzucania do kosza". Tak nieco pokrętnie, choć ma to trochę sensu. W przeglądarce ujęć, zaznaczasz fragment i klikasz prawym myszy / klikasz z kontrolem i wybierasz satysfakcjonującą cię opcję - odrzuć zaznaczenie lub odrzuć całe ujęcie, alternatywnie służy ku temu czerwona gwiazdka. Ewentualnie - po złożeniu już ostatecznych wersji projektów, z pewnością sporej części ujęć nie wykorzystałeś. Jeśli chcesz się ich pozbyć to w menu plik odnajdziesz pozycję "oszczędzanie przestrzeni", ta pozycja pozwala Tobie odrzucić te materiały, które nie zostały wykorzystane a zalegają na dysku. Zostaną one zaznaczone jako te odrzucone. Niezależnie od metody, ujęcia odrzucone możesz przejrzeć ustawiając odpowiednią opcję w rozwijanym menu pod przeglądarką ujęć, o wdzięcznej nazwie "Pokaż:" Jak już sobie przejrzysz te odrzucone ujęcia i stwierdzisz, że chcesz się ich pozbyć to u góry jest taki guzik "Przenieś odrzucone do kosza". W koszu powinny wylądować całe ujęcia, jeśli choć fragment jest oznaczony jako odrzucony, a żaden fragment nie został oznaczony jako ulubiony (zielona linia), otagowany lub nie został wykorzystany w projekcie (pomarańczowa linia). Jeśli chciałbyś się pozbyć tych fragmentów, bo powiedzmy że całe ujęcie ma 3h a użyłeś tylko krótkiego fragmentu - podziel ujęcie na części (ofc te, które wykorzystałeś / podobają ci się i te których już*nie chcesz)

Również chcę usunąć zgromadzone klipy w iMovie, bo zajmują dużo miejsca.

Doszedłem do kroku oznaczenia jako odrzucone, ale NIE MOGĘ ZNALEŹĆ NIGDZIE "PRZENIEŚ ODRZUCONE DO KOSZA". Pomożecie?

(Wersja iMovie 10.1.2)


Użytkownik jacob31 edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 17:15


#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 20:23

Również chcę usunąć zgromadzone klipy w iMovie, bo zajmują dużo miejsca.

Doszedłem do kroku oznaczenia jako odrzucone, ale NIE MOGĘ ZNALEŹĆ NIGDZIE "PRZENIEŚ ODRZUCONE DO KOSZA". Pomożecie?

(Wersja iMovie 10.1.2)

 

Kurcze, przecież jast taki dobrze opracowany Help po polsku. Ostatni punkt:

https://help.apple.c...l#/mov74d7d370c


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 20:28

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 22:13

Kurcze, przecież jast taki dobrze opracowany Help po polsku. Ostatni punkt:

https://help.apple.c...l#/mov74d7d370c

Usunąłem te filmy przy użyciu disc wave, ale dzięki za linka.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych