Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak mocno gorący może być iBook?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 22 sierpnia 2005 - 22:17

Witam, Ostatnio zainstalowałem sobie TemperateMonitor. Dla eksperymentu postanowiłem go uruchomić w tle i sprawdzić jaka będzie temperatura mojego iBooka 14' 1,33GHz w czasie pracy z różnymi programami. No i ogarneło mnie przerażenie: podczas pracy z emulatorami i innymi procesożernymi programami procesor potrafił rozgrać się nawet do 65°C !!! :shock: Powiedzcie mi, jaka temperatura jest optymalna dla mojego komputerka? Jaka jest maksymalna? Już swego czasu włączył mi się awaryjny wentylatorek…

#2 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 22 sierpnia 2005 - 22:21

Mój ma średnio 37 stopni

#3 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 23 sierpnia 2005 - 08:42

Moj, tyle ze Powebook, ma srednio 58 stopni. Przy 63 wlacza sie wentylator i zdarza sie to dosc czesto. Spod samego laptopa juz wtedy parzy w rece/nogi. Osobiscie wolalbym gdyby wentylator wlaczal sie juz przy np 60 stopniach, ale coz..

#4 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2005 - 23:12

nie będe zagłebiał się technicznie
1 Temperatura - niegdy się nie oparzyłem, temperatura nigdy mi nie przeszkadzała. Po lewej od touchpada bywa ciepło nigdy nie gorąco ( przyjemnie ). po Prawej od touchpada zawsze chłodno.
2 Wentylator - jego właczenie w 90% jest powodowane przez proces zombi albo inny pochłaniający zasoby. Jednym zdaniem : Jeżeli nie robisz czegoś niezwykłego to wyjący wentylator daje znać o jakimś zwieszonym procesie. ( terminal << kill -9 jakies_proces )

Problem DoktorNo, jest mi obcy.

Moja propozycja wytropienia winowajcy :

1 Applications/utilities/terminal
2 su
3 hasło
4 ps -aux
5 kill -9 to_co_zabiera_zasoby

#5 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 24 sierpnia 2005 - 07:51

Ja podpowiem jeszcze ze procz 'ps aux' przyda sie z pewnoscia 'top' :)

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 09:30

a nawet 'top -u' :wink:

#7 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 24 sierpnia 2005 - 09:41

OK, chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłam... Wentylator włączył mi się dwa miesiące temu, w czasie upalnego dnia kiedy oglądałem film pod MPlayerem (wersja na Panther ma buga, który powoduje że zbyt dużo mocy procesora sobie rezerwuje). Tak normalnie to nawet w upalne dni nie przekraczam 45°C. Gorzej kiedy zapuszcze DOSboxa albo UAE, wtedy pochłaniają te programy nawet 90% mocy procesora, i wtedy bardzo szybko potrafi sięgnąć do 55°C…

#8 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 sierpnia 2005 - 11:12

A ja powiem, że nie wiem o co chodzi ale temperature monitor daje mi dużo niższe wyniki (średnio o 5 - 10 stopni - to chyba dużo) niż podesłany przez któregoś z forumowiczów program cpu director Power Logic. Więc z tą temperaturką w rzeczywistości to może być różnie. Pytanko - czy dla tygrysa (jeszcze go nie mam) istnieje jakiś widget pokazujący w miarę dokładnie jakimi zadaniami obciążony jest procesor i ram?

#9 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 24 sierpnia 2005 - 22:26

Pytanko - czy dla tygrysa (jeszcze go nie mam) istnieje jakiś widget pokazujący w miarę dokładnie jakimi zadaniami obciążony jest procesor i ram?


Tak np: TUTAJ
A mi sie udało rozgrzać iBooka wtrakcie gry w Jedi Knight II w gorący dzień do 73 C i niepamiętam żeby się wiatraczek włączył.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych