Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Nocne marki: jeśli jest późno w nocy, a Ty pracujesz czy nie możesz spać - napisz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4979 odpowiedzi w tym temacie

#51 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 14 stycznia 2010 - 01:18

ba. sąd nakazał przeprosiny i odszkodowanie:)


Brak słów...

#52 Szarlej

Szarlej
  • 106 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 stycznia 2010 - 01:22

Świetny temat! Pewnie będę tutaj z Wami kontemplował przez następne kilka nocy, bo sobie nagromadziłem nakład pracy na ostatnią chwilę. Jak zwykle zresztą :???: Tak też po krótkim wstępie, zabieram się do pisania... Pozdrawiam Oddział Sów :D

#53 Lachu

Lachu
  • 180 postów
  • SkądBukowno/Kraków

Napisano 14 stycznia 2010 - 01:34

Pewnie będę tutaj z Wami kontemplował przez następne kilka nocy, bo sobie nagromadziłem nakład pracy na ostatnią chwilę. Jak zwykle zresztą :???:Pozdrawiam Oddział Sów :D


Też zawsze sobie obiecujesz, że to się więcej nie powtórzy i następnym razem zaczniesz wcześniej? ;)

#54 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 14 stycznia 2010 - 01:51

w nocy najlepiej mi się uczy. spokój, cisza, nic nie rozprasza. i akurat u mnie najlepiej do głowy wtedy wchodzą wszystkie detale.

#55 Szarlej

Szarlej
  • 106 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 stycznia 2010 - 02:20

Też zawsze sobie obiecujesz, że to się więcej nie powtórzy i następnym razem zaczniesz wcześniej? ;)


Dokładnie tak! Właśnie wracam z kuchni, w której to dwie urocze dziewoje z którymi mam przyjemność mieszkać, uczą się do testu. I co? Ano to samo, czyli: następnym razem się wcześniej za to zabierzemy.

Trzymajcie kciuki co bym popełnił kolejne 3000 słów do 10.00 :roll:

#56 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 14 stycznia 2010 - 02:48

Pozdrowienia dla szanownych współlokatorek. Jeśli chodzi noc to ma jeszcze jedną zaletę - brak powodów do zdenerwowania. Np. o tu na forum nie ma "napinania", wszystko jakoś tak na luzie, spokojnie :)

#57 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 14 stycznia 2010 - 02:57

Hah - dzisiaj powtórka z wczorajszego dnia. Prawie dokładnie o tej samej porze położyłem a pobudka tak samo 2:30

#58 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 14 stycznia 2010 - 03:01

To chyba zamykamy temat do 23ej.

Zapraszamy wieczorem.


---- Dodano 13-01-2010 o godzinie 23:42 ----
Dobry wieczór... wątek otwarty.


Proponuję podtrzymać pomysł Kokosa - otwieramy o 23:00 i lokal jest czynny do ostatniego klienta ale nie później niż do 6:30. W dzień wątek zamknięty oczywiście ;)

#59 adi3124

adi3124
  • 531 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 stycznia 2010 - 03:39

O wszystkim i o niczym :)


lokal jest czynny do ostatniego klienta


A gdzie barman ! piwaa ...

#60 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 14 stycznia 2010 - 05:08

Też nie polecam PKO BP, też mi ginęło sianko z bankomatów,trudno się było doliczyć, bo były to drobne kwoty. Udało mi się to załatwić bez sądu, jednak konto zamknąłem z racji jakości obsługi. Z mojej strony polecam Inteligo, mimo, że wchłonięte przez PKO to od wielu lat perfekcyjna obsługa. MultiBank też mi się dobrze kojarzy, głownie z racji szybkości przelewu Inteligo-->Multibank jakiej doświadczyłem przy zakupach na Allegro. ps. Tak na prawdę to trochę oszukuję z tym wpisem, bo spałem smacznie do 4 rano, potem pies mnie zbudził :D Trudno tutaj mówić o nocnomarkowaniu ;-) Jednak trafiłem na otwarty temat. Pozdrawiam

#61 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2010 - 06:23

Piaskowy Dziadek przybył...

#62 Haseo

Haseo
  • 245 postów
  • Skądinąd

Napisano 15 stycznia 2010 - 03:16

Kurde co za wieczór. Na wiosce w której mieszkam (tudzież znajduje się firma w której pracuje) wyłączyli prąd z powodu awarii zaraz po wejściu do firmy. Przez godzinę czekałem aż włączą prąd. Przez resztę wieczoru pracowałem i znów wyłączyli prąd na jakąś godzinę :); po takiej trzeciej akcji doszliśmy do wniosku, że dalsza praca nie ma sensu i zmywamy się do domu. A swoją drogą, to fajny wątek.

#63 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 15 stycznia 2010 - 03:28

Wątek fajny. Na forum Subaru się też sprawdził :) Tylko tam nie ma restrykcji (godzin otwarcia).

#64 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2010 - 05:21

Tylko generator sprzężony z UPSem Online może rozwiązać problem notorycznych awarii sieci. Stawiasz taką maszynkę - sama wykrywa zanik napięcia, wtedy zasilanie przechodzi na akumulatory UPSa Online. To daje systemowi chwilę na uruchomienie agregatu prądotwórczego. Caly system poniźej 60kW zaczyna się od 30 ptysiów Ale to przeszłość. w przyszłości liczę na całkowite odłączenie się od sieci przesyłowej. Oznacza to, że rozwój technologi musi wytworzyć bardzo pojemny AKUMULATOR energii. Już Panasonic pokazał baterię rzekomo wystarczającej na tygodniowy pobór mocy domku jednorodzinnego. Tylko.... jest to domek JAPOŃSKI, z zużyciem pewnie około 10 Amperów na godzinę średnio. Jednak gdyby taki akumulator mógł podtrzymac zuźycie w okolicach 30 Amperów na godzinę, moźnaby wtedy pokusić się o podłączenie baterii słonecznych, wiatraków, lub innych nieciągłych generatorów prądu. Bo problem z obecnymi ekologicznymi generatorami prądu jest z niestałą pracą takich urządzeń. Czasem słońce, czasem wiatr, i jest słabo z regularnością dostawy naszego chleba 220tego. Kolejnym rozwiązaniem mogłyby być ogniwa paliwowe na alkohol metylowy, jednk koszt dla nas pijaczków wytworzenia litra metylaku jest zbyt duży a proces destylacji znacząco zwiększa zawartości CO2 w atmosferze. Jest też energi jadrowa. Teraz modne zaczynają być reaktory na Tor w sosie sodowym. Reaktor taki nie moźe się roztopić, produkuje minimalną ilość odpadów atomowych, które nb. tracą toksyczność po 100-200 latach, a nie po 1000 lat, jak obecne odpady uranowe. Reaktor nie produkuje plutonu, a więc jest możliwe opchnięcie tej technologii różnym potencjalnym hitlerkom w krajach rozwijających się. I najlepsza korzyść: Toru jest wszędzie w bród. Źaden hitlerek nie moźe obwołać się monpolistą na dostarczanie surowca :wink: Jednak jest to technologi generująca prąd sieciowy, a mi chodzi o ODŁĄCZENIE się od sieci.

#65 Suave

Suave

  • 2 204 postów

Napisano 15 stycznia 2010 - 07:41

to zamykamy czy nie ? dzień wstaje powoli.. :) jak zawsze zegar forum lekko kłamie: jest 7.37

#66 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2010 - 07:54

Zamykamy kryptę.

---- Dodano 15-01-2010 o godzinie 20:01 ----
Słońce zaszło, nic już nie grozi nam. Wyskakujemy z podziemi :evil:

#67 iPaweł

iPaweł
  • 811 postów
  • SkądПри́п'ять

Napisano 15 stycznia 2010 - 23:15

Ja pomału zrywam z nałogiem siedzenia po nocy. Staram się tak organizować sobie dzień aby to miało ręce i nogi, no ale cudów nie ma ;)

#68 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2010 - 23:37

ee noc z nauką się zapowiada, jutro mam koło i jakby to powiedzieć przypomniałem sobie jakieś 15 minut temu:) Swoją drogą mam pytanie natury prawnej :)? Konkretnie o kodeks wykroczeń mi się rozchodzi. W 2007 roku fotoradar w Łodzi cyknął mi fotkę. Oczywiście świetnie zorganizowane siły naszej Policji nie potrafiły namierzyć właściciela samochodu w ciągu przepisowych 30 dni i sprawa z automatu poszła do sądu. Dostałem wyrok za "wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym" w wysokości mandatu. No i o ten wyrok rozchodzi się*cały temat. Postanowiłem zrobić kurs instruktora nauki jazdy ale aby zostać wpisanym do ewidencji instruktorów należy mieć zaświadczenie o niekaralności właśnie za takowe wykroczenie. Moje pytanie brzmi: Kiedy taki wyrok zaciera się? (znika z moich akt). Podobno po 2 latach. Jeśli tak to jestem w domu, jeśli nie to w czarnej d.....

#69 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:06

Powinien. Np. osoba z mandatem za prędkość nie dostanie się do Policji. Dlaczego bo jest karana. Dopiero po upływie dwóch lat może się ubiegać o przyjęcie. Druga sprawa to sama karalność. Pan X za ukradziony aparat w sklepie dostanie mandat i trafi do ewidencji. Pan Y za przekroczenie prędkości również dostanie mandat i trafi do tej ewidencji. Zarówno Pan X jak i Pan Y figurują w tej samej ewidencji jako karani. Komendant Główny Policji za przekroczenie prędkości dostał mandat i chociaż według prawa jest karany nadal pozostaje na swoim stanowisku :) Ot, takie prawo :)

#70 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:16

Zaraz zaraz prawnikiem nie jestem ale przecież mandatów nałożonych przez Policję nie wpisuje się do rejestru osób karanych. O ile zdążyłem się zorientować to w takim rejestrze figurują tylko osoby skazane wyrokiem sądu. Gdzieś sobie wygoglowałem właśnie, że po 2 latach od wykonania wyroku (zapłacenia grzywny) powinienem być już czysty jak łza :D. Co jest mi na rękę bo nie zamierzam przedłużać współpracy z moim obecnym pracodawcą a od dawna myślę o przekwalifikowaniu się na instruktora jazdy :)

---- Dodano 16-01-2010 o godzinie 00:21 ----
Tak w ogóle to jak zwolnić się bez zachowania okresu wypowiedzenia jeśli pracodawca nie chce od razu podpisać porozumienia stron? Bo już psychicznie nie wytrzymuję atmosfery w firmie i obecności mojego "cudownego" managera? Jakiś patent poza położeniem wypowiedzenia i wzięciem L4?

#71 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:25

Np:

Forum / mandaty a praca w Policji - INFOR.pl

#72 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:33

No tak ale mimo wszystko nie jest to nadal karalność, po prostu posiadanie mandatu na koncie :). Ja potrzebuję zaświadczenia i niekaralności przez sąd za wykroczenie drogowe:)

#73 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:48

Chyba tylko położenie wypowiedzenia i L4.

#74 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2010 - 00:52

Tego robić bym nie chciał bo to trochę słabo wygląda jeśli ktoś będzie o referencje dzwonił:roll: Ale chyba na tym się skończy. Jak mam w poniedziałek iść do pracy to już mnie ciarki przechodzą a dopiero co się*weekend zaczął.

#75 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 16 stycznia 2010 - 01:09

Wierzę, ale trzymaj się.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych