Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

xCode ANSI C Jeden projekt, kilka programów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2010 - 18:27

Właśnie się uczę Ansi C, głównie na przykładach i chciałbym się przerzucić na Xcode, aby było wygodniej. Na razie używam gcc i vi ale powoli programy robią się za długie. Czy można w Xcode zrobić jeden projekt a w nim kilkanaście/kilkadziesiąt niezależnych od siebie programów:confused: :?: Tzn. w każdym z plików chce mieć main().

#2 krzyspmac

krzyspmac
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2010 - 00:31

Tak, można. W XCode definiujesz "targety". Do każdego targetu "wkładasz" n plików źródłowych. Jeden z nich musi mieć "main". Do dobry sposob organizacji projektów, które zależą od siebie, ale mają inne pliki wynikikowe binarne.

#3 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 stycznia 2010 - 22:13

Dzięki za info. Wreszcie będę mogła się przerzucić na xCode.

#4 elymus

elymus
  • 44 postów

Napisano 10 stycznia 2013 - 00:40

Nie udaje mi się w jednym projekcie stworzyć dwóch osobnych programów. Stworzyłem projekt programy, dodałem target mnożenie macierzy, jednak jak zaznaczę plik main.cpp w folderze mnozenie_macierzy to uruchamia się main.cpp z folderu programy (czyli Hello World!). Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak mogę uruchamiać te dwa programy osobno? Siedzę w ustawieniach i dokumentacji Xcode a nie mogę znaleźć takiej podstawowej rzeczy.

[ATTACH=CONFIG]13163[/ATTACH]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych