Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rozliczenie przychodów uzyskanych w AppStore


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#76 OneMinuteGames

OneMinuteGames
  • 206 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 18:10

Tegorocznego PIT'u nie, ale w przyszlym roku tak ;) Liczy sie dochod za ubiegly rok.

#77 rybek

rybek
  • 186 postów

Napisano 20 kwietnia 2011 - 10:52

Rozumiem, czyli dopiero po uzyskaniu faktycznego przelewu muszę się martwić papierkową robotą w Polsce?

#78 thret

thret
  • 44 postów

Napisano 25 kwietnia 2011 - 10:48

Formularz PIT-36 składają podatnicy, którzy niezależnie od liczby źródeł przychodów: 1) prowadzili:
- pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej,
- działy specjalne produkcji rolnej, 2) uzyskali przychody:
− z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub z innych umów o podobnym charakterze, opodatkowane na ogólnych zasadach,
− od których byli obowiązani samodzielnie opłacać zaliczki na podatek (np. z działalności wykonywanej osobiście),
− ze źródeł przychodów położonych za granicą (np. z emerytury, renty, ze stosunku pracy),
− z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których ani płatnik, ani podatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzania zaliczek,
3) korzystają ze zwolnienia (tzw. kredytu podatkowego), na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy PIT,
4) są obowiązani dokonać doliczenia na podstawie art. 44 ust. 7f ustawy PIT,
5) sporządzili remanent likwidacyjny w grudniu roku podatkowego, 6) są obowiązani doliczyć do swoich dochodów dochody małoletnich
dzieci (np. rentę rodzinną), 7) obniżają dochód o straty z lat ubiegłych, 8) wykazują należny zryczałtowany podatek dochodowy, o którym mowa w art. 29, 30 i 30a ustawy PIT, jeżeli podatek ten nie został pobrany przez płatnika.
Formularz PIT-37 składają podatnicy uzyskujący przychody wyłącznie za pośrednictwem płatnika ze źródeł połoŜonych na terytorium RP, opodatkowane na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, którzy:
- nie prowadzili pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej oraz działów specjalnych produkcji rolnej,
- nie są obowiązani doliczać do uzyskanych dochodów, dochodów małoletnich dzieci.
Formularze PIT-36 i PIT-37 przeznaczone są zarówno dla podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, jak i w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.
art. 45 ust.1 i 7 ustawy PIT


z tego by wynikało, że jednak 36...

#79 squal2001

squal2001
  • 11 postów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 09:47

Gdyby Apple odprowadzało za nas dochodowy/składki w Luksemburgu to zdecydowanie PIT-36, ale jak nie odprowadza to już takie oczywiste nie jest.

#80 thret

thret
  • 44 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 14:03

Formularz PIT-37 składają podatnicy uzyskujący przychody wyłącznie za pośrednictwem płatnika ze źródeł położonych na terytorium RP

dla mnie to zdanie dyskwalifikuje 37.

#81 yohny

yohny
  • 28 postów

Napisano 11 lipca 2011 - 14:30

Ostatnio mi troszku ksiegowa pomieszała w główce jak zobaczyła fakturę ,którą wystawiłem Apple ;) W związku z tym zrodziły mi się pytania: 1. wystawiacie na fakturze 0% VAT czy np (i prawda, że 0% ;) )? 2. W opisie 'zdarzenia' podajecie ilości w sztukach danej aplikacji, która się sprzedała dla każdej waluty, która jest raportowana (co dawałoby abstrakcyjne 6 walut * (ilość aplikacji + ew. promocje)), czy może w sumie, bo za żadne skarby nie widzę możliwości, by z zestawienia płatności dojść do jakiś zaokrąglonych kwot za jedną sztukę aplikacji?

#82 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 11 lipca 2011 - 14:38

1. tak 2. hmmm, nie wiem o co ci chodzi, generalnie w tytule faktury wpisujesz "Sprzedaz aplikacji iPhone", kwota to przelew (w PLN jezeli nie masz konta walutowego) i to wszystko. Niczego nie liczysz i nie podajesz bo po co? Fiskusa interesuje tylko to czy dobrze rozliczyles sie z pieniedzy ktore dostales, nie czy sprzedales 100 aplikacji w RPA. Aha, sama faktura tak naprawde nikogo nie obchodzi, oprocz skarbowki, orginal mozna podrzec. Najlepiej zarejestrowac dzialalnosc jako VATowiec na podatku liniowym. Nie boli, akcja trwa 1 dzien.

#83 yohny

yohny
  • 28 postów

Napisano 11 lipca 2011 - 14:45

2. hmmm, nie wiem o co ci chodzi, generalnie w tytule faktury wpisujesz "Sprzedaz aplikacji iPhone", kwota to przelew (w PLN jezeli nie masz konta walutowego) i to wszystko. Niczego nie liczysz i nie podajesz bo po co? Fiskusa interesuje tylko to czy dobrze rozliczyles sie z pieniedzy ktore dostales, nie czy sprzedales 100 aplikacji w RPA.

Właśnie księgową to nurtuje, bo skoro 0%, to znaczy, że towar i trzebaby podać w sztukach - czyli wtedy musiałbym po prostu podać sprzedaż aplikacji - szt. 1 (jak notabene zrobiłem). Ech, czasami mam wrażenie, że za bardzo kombinuję i szukam dziury w całym (może przewrażliwiony jestem przez US).

Aha, sama faktura tak naprawde nikogo nie obchodzi, oprocz skarbowki, orginal mozna podrzec.

Podrzeć czy przesłać do Apple przez formularz kontaktowy?

#84 ntx

ntx
  • 49 postów

Napisano 10 sierpnia 2011 - 16:21

w tytule faktury wpisujesz "Sprzedaz aplikacji iPhone", kwota to przelew (w PLN jezeli nie masz konta walutowego) i to wszystko. Niczego nie liczysz i nie podajesz bo po co?


Raczej należy wpisywać kwotę, którą podaje Apple, niż kwotę która wpłynęła na konto, zazwyczaj mniejszą o prowizję banku, bo przecież prowizji banku nie ujmujesz na tej fakturze.

#85 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2011 - 15:06

Czy w sytuacji gdy dostaje przelew od Apple powiedzmy raz na dwa miesiące, czasem częściej, jestem zmuszony do założenia działalności gospodarczej? Jeżeli tak to mam sam dojść do takiego wniosku, bo inaczej mogę dostać karę, czy zostanę poinformowany w jakiś sposób, że powinienem założyć działalność? Z przychodów zamierzam rozliczyć się przy składaniu PIT'u, ale do działalności wcale mi się nie śpieszy, niestety nie mam w tych sprawach żadnego doświadczenia, więc byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

#86 gma

gma
  • 65 postów

Napisano 19 sierpnia 2011 - 16:57

@Betrax: Sprzedajesz oprogramowanie, więc firma powinna być. To, że "wypłatę" masz co jakiś czas, nie znaczy, że nie musisz mieć firmy, bo i tak prowadzisz działalność "zorganizowaną i ciągłą", a taka według ustawy powinna zostać zarejestrowana.

#87 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpnia 2011 - 04:11

Co do konieczności to gma Ci odpowiedział, niestety musisz, bez niej ryzykujesz karę. I niestety sam musisz ocenić czy zaszła konieczność założenia działalności, urząd ze swojej strony Cię o tym nie poinformuje inaczej jak karą gdy wykryje, że popełniłeś zaniechanie.

#88 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2011 - 11:27

Dziękuję za pomoc. Szkoda, że koszty działalności w końcu mogą przewyższyć mój zysk...

#89 mog

mog
  • 278 postów

Napisano 24 października 2011 - 22:46

Reasumując, sprzedając na App Store powinniśmy zarejestrować działalność gospodarczą. Czy to oznacza że musimy płacić ZUS? Jeżeli tak to co w sytuacji kiedy co miesiąc dostajemy przykładowo jedynie 450zł (~150$), to przecież nie wystarczy na zapłacenie samego ZUSu nie mówiąc już o zyskach. A co w sytuacji gdy w danym miesiącu nic nie zarobimy? Chcę dopiero zacząć przygodę z pisaniem aplikacji na iOS i chciałem się mniej więcej zorientować w sytuacji.

#90 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 24 października 2011 - 22:49

Zakladanie DG to juz inny temat... Proponuje google.com. Tak musisz placic ZUS. (przez pierwsze 2 lata jest to troche ponad 300 zl)

#91 TheMoonwalls-c1df9413b1

TheMoonwalls-c1df9413b1
  • 678 postów

Napisano 24 października 2011 - 22:52

ZUS trzeba płacić. Jeśli traktujesz ten biznes poważnie, to starczy Ci na opłacenie składek :P Zawsze możesz iść na obniżony ZUS jeśli się kwalifikujesz :)

#92 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 października 2011 - 09:02

Nie jest to cała prawda. Obowiązkowo musisz opłacać składkę zdrowotną (aktualnie 243,32 PLN). Ubezpieczenie emerytalne musisz opłacać tylko i wyłącznie jeżeli nie masz go opłacanego z innego źródła w wysokości co najmniej średniej krajowej. Innymi słowy, jeżeli pracujesz gdzieś na etat to zapewne nie będziesz musiał płacić składki emerytalnej.

#93 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2011 - 16:41

Generalnie przez pierwsze 2 lata jak masz zniżkę to płacisz ok 350zł co miesiąc. Po 2 latach niestety 850zł. Jeśli natomiast pracujesz już gdzieś, to wyłącznie 250zł za zdrowotny. Więc jeśli myślisz o zarabianiu na poziomie $150, to nie ma sensu iść w DG.

#94 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2011 - 18:06

Jak ktoś myśli o zarabianiu na poziomie 150$* to w ogóle szkoda zachodu, lepiej się jeszcze pouczyć.

*no chyba, że dziennie :)

#95 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 października 2011 - 19:31

wojtkow, powiedz mi, czy apple nadal zabrania "donate"?

#96 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2011 - 19:42

ZTCW to tak.

#97 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 28 października 2011 - 10:47

Witam Dostałem juz 3 przlewy z Apple i wypadało by chyba jakas fakture wystawic :) Czy byłby to problem zeby ktos wkleił dane na jake zwykle wystawia fakture dla Apple ? Czy porostu poszukac na stronie danych firmy i zwyczajnie na takie dane wystawc ? Mam konto walutowe , wiec fakture wystawiam w $ prawda ?

#98 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2011 - 13:10

https://itunesconnec...0.9.1.7.1.1.8.1

iTunes SARL
8 rue Heinrich Heine
L-1720 Luxembourg
TVA/VAT No.: LU20165772

#99 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 28 października 2011 - 13:34

Dzieki wielkie

#100 rafaello87

rafaello87
  • 403 postów
  • SkądBielsko - Biała

Napisano 19 listopada 2011 - 19:38

Dziękuję za pomoc.
Szkoda, że koszty działalności w końcu mogą przewyższyć mój zysk...


A nikt z was nie zastanawiał się nad założeniem firmy poza granicami kraju? Np. w UK, można założyć Sole Tradera. Opłaty typu "ZUS" wychodzą ok. 50-60zł miesięcznie. Kwota zwolniona z podatku jest jakieś 7x wyższa niż w Polsce. Do jakiejś kwoty (chyba 70000 GBP) nie trzeba być płatnikiem VAT.

Pisanie aplikacji to działalność niematerialna, więc można się rozliczać tylko w UK, korzystając z ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Może ktoś z was już ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych