Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

programowanie dla dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 robbolek

robbolek
  • 143 postów
  • SkądMszczonow

Napisano 30 grudnia 2009 - 11:51

szukam jakiejs aplikacji do uczenia dzieci programowania

#2 Feta

Feta
  • 70 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 11:59

Dla dziecka, to ile te "dziecko" lat ma ?

#3 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 30 grudnia 2009 - 12:16

Tu raczej jakaś książka, link by się przydały + stworzenie środowiska by szkrab mogł wpisywać podstawowe przykłady i widzieć ich efekty. Pozdrawiam

#4 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2009 - 13:05

A mały geniusz z chin w wieku przedszkolnym umie więcej niż ty teraz. :) Spróbuję wydębić nazwę książki którą ma mój szwagier (do C#), bardzo dobrze zrobiona i prosta.

#5 tbgkol

tbgkol
  • 293 postów

Napisano 31 grudnia 2009 - 21:36

Ja bym ci polecał taki programik, jak baltie.;p Ja z nim zaczynałem "programowanie". :D Teraz widzę, zę nawet jest podgląd w C# po złożeniu "programu" z części. ;p

SGP Systems - Baltie C# 3D - nauka programowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych

#6 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 02 stycznia 2010 - 22:24

szukam jakiejs aplikacji do uczenia dzieci programowania


Nie podam żadnej aplikacji na Maczka, ale generalnie dla nauki progamowania małych dzieci polecam Softronix - MSWLogo oraz SGP Systems - Baltie oba pod windę tylko (niestety...).

#7 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 05 stycznia 2010 - 18:44

Bardzo dobry, jeśli nie rewelacyjny, dla dzieci (i nie tylko) jest Scratch - Scratch | Home | imagine, program, share - jest także wersja polska, program dostępny dla Windows i Mac Os X.

#8 paczor@expatpol.c

paczor@expatpol.c
  • 69 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 06 stycznia 2010 - 15:56

A ja poleciłbym naukę języka Logo. Rodzaj języka nie jest tak istotny jak nabranie dobrych nawyków. C# nie znam więc nie będę się wypowiadał ale odradzam np. Basic.

Tu jest sporo informacji o Logo (na Maca też):
Logo Programming Resources
Szczególnie polecam program MicroWorlds - dziecko go pokocha!

A tu jest doskonała książka, która jednocześnie uczy programowania, matematyki i j. angielskiego:
Amazon.com: Customer Reviews: Turtle Geometry: The Computer as a Medium for Exploring

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2010 - 16:22

O takie odpowiedzi myślę chodziło autorowi. Nie wiem w jakim wieku są te dzieci, ale wydaje mi się że najlepiej zaczynać albo od Logo, albo od Lego Mindstorm (zwłaszcza dla chłopaków w połączeniu z zestawami). A ogólnie warto dziecku (nawet jak nie myślimy o programowaniu jako takim) wpajać podstawy algorytmiki. Jestem w posiadaniu brytyjskiego podręcznika do matematyki dla klasy IV szkoły podstawowej (wiek mojej córki) i w podręczniku tym duży nacisk kładzie się na zrozumienie procesu rozwiązywania zadania - uczy się tworzenia algorytmu rozwiązania przed podejściem do właściwego rozwiązywania. To przydaje się nie tylko programistom.

#10 Olivia

Olivia
  • 716 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 stycznia 2010 - 18:30

Ja do dziś pamiętam zajęcia z Logo Komeniusza w podstawówce. To były pierwsze zajęcia na których dostałam 6 ;). I od tego się zaczęło... Niech się dziecko pobawi z żółwikiem (Logo), narysuje nim coś skomplikowanego. To w końcu świetna zabawa.

#11 ojciec1989

ojciec1989
  • 9 postów

Napisano 27 marca 2010 - 20:03

Ja szukają czegoś znalazłem coś takiego [url=http://msdn.microsoft.com/pl-pl/beginner/bb308754(en-us).aspx]Development for Beginners | Kid's Corner | MSDN[/url] . Jest to na 100% solidna sprawa ze względu na firmę która to oferuje, z drugiej strony język angielski.

#12 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 27 marca 2010 - 23:08

Olivia dobrze mówi. Logo Komeniusz jest najprostszy ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych