Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Widget] Picture Frame 2 (beta) !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2006 - 09:20

Podgląd
Dołączona grafika Dołączona grafika

Informacje
Kolejna wersja widgeta, tym razem automatycznie dostosowuje się do rozmiarów zdjęcia.

Pliki do ściągnięcia
http://www.apple.com...ctureframe.html

#2 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 listopada 2006 - 10:16

Fajny... tylko że ja mu wskazuje adres, a on do mnie nadal ze znakiem zapytania, poza tym nie da rady aby odpalał sie normalny "wybieracz" taki jak w innych aplikacjach?

#3 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2006 - 10:45

Fajny... tylko że ja mu wskazuje adres, a on do mnie nadal ze znakiem zapytania, poza tym nie da rady aby odpalał sie normalny "wybieracz" taki jak w innych aplikacjach?


wybieracz, raczej nie, ale dziś spróbuje zrobić drag and drop - będziesz przeciągał obrazek do widgeta...

#4 max.milion

max.milion
  • 186 postów
  • SkądWWA <gównie>

Napisano 28 listopada 2006 - 11:43

to ja się czepię ;-) --> a nie lepiej by było dodać wyświetlanie calego katalogu ze zdjęciami w jakiś tam interwałach ?

#5 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 28 listopada 2006 - 11:47

hehe idac tym tropem za dwa miesiace bedziemy mieli widgetowa konkurencje dla iphoto ;)

#6 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 listopada 2006 - 11:54

to ja się czepię ;-) --> a nie lepiej by było dodać wyświetlanie calego katalogu ze zdjęciami w jakiś tam interwałach ?


heh, da się zrobić, chociaż ogólnie idea tego widgeta była prosta, wyświetlać zdjęcie w dashboardzie (np. tej drugiej połówki), w każdym razie kolejna modyfikacja to będzie dynamiczna zmiana rozmiarów ramki w zależności od zdjęcia... ale na to potrzeba jeszcze troszke czasu...

#7 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2007 - 10:18

Link nie działa ^-^"

#8 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 lipca 2007 - 17:29

już działa...

#9 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lipca 2007 - 22:00

Arigatoo za to :) ====== Czy może być jakiś konkretny powód dla którego nie chce mi działać? Zaczynam przeciągać plik, odpalam dashboard z 'eFki', dociągam plik na widgeta, pojawia się charakterystyczny zielony plusik, ale po upuszczeniu pliku dalej straszy mnie znak zapytania... Analogicznie przy przeciągnięciu na pole ścieżki pliku, pojawia się tam poprawny adres pliku, klikam 'done', i dalej nic :?

#10 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 lipca 2007 - 17:34

Arigatoo za to :)

======
Czy może być jakiś konkretny powód dla którego nie chce mi działać?
Zaczynam przeciągać plik, odpalam dashboard z 'eFki', dociągam plik na widgeta, pojawia się charakterystyczny zielony plusik, ale po upuszczeniu pliku dalej straszy mnie znak zapytania...
Analogicznie przy przeciągnięciu na pole ścieżki pliku, pojawia się*tam poprawny adres pliku, klikam 'done', i dalej nic :?


hmmm, a wkładasz tam plik 4:3 jpg? niestety tylko takie działają...

#11 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2007 - 21:42

Hmm... To duźo tłumaczy ^^ A co z wersją dynamicznie się dostosowującą, i auto-zmieniającą? ;)

#12 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lipca 2007 - 16:16

Hmm...
To duźo tłumaczy ^^

A co z wersją dynamicznie się dostosowującą, i auto-zmieniającą? ;)


miałem matute, teraz mam pracę, ogólnie to brak czasu... :(

#13 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 lipca 2007 - 16:21

ale i tak dobrze sie spisałeś - dzialaświetnie

#14 Bass_Jack

Bass_Jack
  • 7 postów

Napisano 10 sierpnia 2007 - 22:57

pytanka ;) Cześć witam wszystkich! Wiem, że to mój pierwszy post ale wybaczcie muszę trochę powymyślać - otóż czy dałoby się zrobić pionową wersję tego widgeta? No i kolejne pytanko, a w zasadzie problem - jak zdjęcie się załaduje to na górze jest na nim taki półprzezroczysty równy biały pasek, zdjęcie jest jak najbardziej ok tylko w tej ramce się pojawia taki pasek nie wiem o co chodzi i jak temu zaradzić :( Pozdrawiam!

#15 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 sierpnia 2007 - 13:24

Cześć witam wszystkich! Wiem, że to mój pierwszy post ale wybaczcie muszę trochę powymyślać - otóż czy dałoby się zrobić pionową wersję tego widgeta? No i kolejne pytanko, a w zasadzie problem - jak zdjęcie się załaduje to na górze jest na nim taki półprzezroczysty równy biały pasek, zdjęcie jest jak najbardziej ok tylko w tej ramce się pojawia taki pasek nie wiem o co chodzi i jak temu zaradzić :(
Pozdrawiam!


Co do wersji pionowej, oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie widgeta automoatycznie dopasowującego się do rozmiarów zdjęcia, jednakże na to potrzeba czasu, którego jak już wspominałem nie mam. Ten biały pasek to ozdobnik, dzięki temu zabiegowi zdjęcie wygląda jakby było umieszczone za szkłem.

#16 Bass_Jack

Bass_Jack
  • 7 postów

Napisano 11 sierpnia 2007 - 19:02

wiem wybrzydzam wybacz ale mozna by zlikwidować ten pasek? :( bardzo mi przeszkadza bo akurat tam jest głowa mojej ukochanej no i nie wygląda to zbyt ciekwie niestety...przepraszam

#17 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 sierpnia 2007 - 10:41

to wrzuć sobie ukochaną na pulpit :P
pozatym jest chyba troche podobnych widgetow na http://www.apple.com...oads/dashboard/

#18 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2007 - 20:42

Super widget! Polecam ;)

#19 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 sierpnia 2007 - 19:08

A co z wersją dynamicznie się dostosowującą, i auto-zmieniającą? ;)


Znalazłem godzinę, proszę bardzo, widget gotowy, niestety wciąż występują błędy, np. jeżeli włożymy obrazek i potem zmienimy to są problemy z dopasowaniem się ramki, trzeba wtedy odświeżyć widgeta klikając jabłko + "r".

#20 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 18 sierpnia 2007 - 08:07

Znalazłem godzinę, proszę bardzo, widget gotowy, niestety wciąż występują błędy, np. jeżeli włożymy obrazek i potem zmienimy to są problemy z dopasowaniem się ramki, trzeba wtedy odświeżyć widgeta klikając jabłko + "r".


Byłem betatesterem tego Łidżeta i powiem że sprawdza się naprawdę fajnie...
Dołączona grafika
Tylko ten udawany refleks szyby- do póki mi Piotruś nie napisać*co to myślałem że coś się popsuło...

#21 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 sierpnia 2007 - 12:30

Byłem betatesterem tego Łidżeta i powiem że sprawdza się naprawdę fajnie...
Dołączona grafika
Tylko ten udawany refleks szyby- do póki mi Piotruś nie napisać*co to myślałem że coś się popsuło...


już*wiem co będzie w następnej wersji... dodam możliwość zmiany wyglądu ramki :)

#22 jachiek

jachiek
  • 38 postów

Napisano 22 sierpnia 2007 - 09:32

najlepszego photoframe'a udalo mis ie znalezc w zestawie yahoo widgets - ramke mozna zrobic czescia desktopa (nie jest aktywna, wiec mozna na niej polozyc jakies pliki, a jak sie klika myszka na ramce to nie pojawia sie zadne menu kontekstowe). poza tym - wybiera sobie losowo zdjecie z biblioteki iphoto i zmienia je co zadana ilosc czasu. photoframe z appla pojawia sie na dashboardzie - a yahowe jest widoczne caly czas ;)

#23 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 22 sierpnia 2007 - 09:44

najlepszego photoframe'a udalo mis ie znalezc w zestawie yahoo widgets - ramke mozna zrobic czescia desktopa (nie jest aktywna, wiec mozna na niej polozyc jakies pliki, a jak sie klika myszka na ramce to nie pojawia sie zadne menu kontekstowe).

poza tym - wybiera sobie losowo zdjecie z biblioteki iphoto i zmienia je co zadana ilosc czasu.

photoframe z appla pojawia sie na dashboardzie - a yahowe jest widoczne caly czas ;)


Tylko to nie jest wina wigdeta a samego dashboard'a Ale nie ma rzeczy niemożliwych:
Dołączona grafika

#24 Leander

Leander
  • 205 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2007 - 16:27

photoframe z appla pojawia sie na dashboardzie - a yahowe jest widoczne caly czas ;)

Co ma swoje zady i walety ;)
Np, dzięki temu że widać w dashboardzie nie musisz się tłumaczyć nikomu ze zdjęć tam posiadanych :D

#25 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 sierpnia 2007 - 19:37

Co ma swoje zady i walety ;)
Np, dzięki temu że widać w dashboardzie nie musisz się tłumaczyć nikomu ze zdjęć tam posiadanych :D


zgadza się, dashboard nie przeszkadza w pracy, włącza się go, wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych