Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co DOKŁADNIE zrobić żeby myszka działała na macu jak na Windowsie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 grudnia 2009 - 23:05

Problem z przyspieszeniem myszki i jej praca jest dla mnie wielką udręką. Czy może mi ktoś powiedzieć co zrobić DOKŁADNIE (co jak ustawić) żeby myszka działała tak płynnie i precyzyjnie jak na windowsie?

#2 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 10 grudnia 2009 - 23:08

Preferencje systemowe i ustawiasz szybkość śledzenia ruchów.

Dołączona grafika

#3 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 10 grudnia 2009 - 23:10

Jezeli chodzi o predkosc poruszania kursora... i jezeli te ustawiane w opcjach nie zadowalaja Cie to:

Programy > Narzedzia > Terminal
I tam wpisujesz/wklejasz: defaults write -globalDomain com.apple.mouse.scaling -float 12.0 (gdzie warosc 12.0 to max... myszka zapierdziela z predkoscia swiatla. Ja mam ustawione na 6.0:). Po wklepaniu tego/wklejeniu naciskasz enter i zamykasz Terminal. Robisz restart systemu i włala:)

#4 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 10 grudnia 2009 - 23:56

jakie sa defaultowe ustawienia zeby myszka dzialala jak na windows XP? ustawilem to co Ty podales ale mam problem z dokladnoscia... mam 2 komputery obok siebie z 2 myszkami na windowsie myszka pracuje 10x precyzyjniej, na macu jak by ktos ja ociosal...

#5 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 00:42

Z tego co widzę maxbmx pisze o przyspieszeniu a nie prędkości kursora, więc żaden z postów nie rozwiązuje problemu. Ja też z chęcią dowiedziałbym się*jak wyłączyć tą irytującą akcelerację kursora w przypadku myszy pod osx'em, dlatego dołączam się*do pytania. Pozdrawiam.

#6 ienes

ienes
  • 166 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 00:45

Używajcie USB Overdrive X.

#7 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 00:57

Nie wchodze w szczegoly. CO DOKŁADNIE MAM USTAWIĆ ABY MYSZKA DZIAŁAŁA DOKŁADNIE JAK W WINDOWS? Odpowiedź tyu USB OVERDRIVE nie wiele mi mowi poza tym ze wskazujesz mi program w ktorym jest mnostwo ustawień. (przeszedłem wszystkie chyba programy) Coraz mniej podoba mi się i zmniejsza się moja fascynacja MacOS

#8 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 01:47

MacOS X na pecku? No to masz co chciałeś. Proszę nie komentować pracy systemu Appla na innych komputerach niż Apple. To nie ma sensu. Oto oświadcenie Administracji forum myapple.pl: Na forum MyApple.pl nie dopuszczamy tematów nt. procesu instalowania MacOS na komputerach innych niż Apple, gdyż oznacza to głównie dyskusje nt. modyfikowania komputerów typu PC, np. modyfikowania BIOSu w PC, flashowania kart graficznych w PC itd. a te tematy zdecydowanie nie są związane z profilem forum Myapple. Dziękujemy za uszanowanie powyższej decyzji.

#9 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 01:59

Prosze sie nie sugerowac moim wczesniejszym opisem. Chodzi o Mac. Jezeli ktos mi powie ze myszka na Macu działa "dobrze" to znaczy ze nie uzywa jej do pracy.

#10 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:04

Ja powiem, że myszka na Macu działa dobrze. Bardzo dobrze Używam Maków do pracy od 1995 roku i nigdy nie miałem żadnych problemów tego typu z myszką. Od LC475 do Mac Pro "Nehalem" To co opisujesz sugeruje problem hardware. Bus USB nie współpracuje z drajwerem.... :wink: Tak też czasami zachowują się myszki Bluetooth.

#11 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:09

ja mowie o mighty mouse... i kazdej innej ktora podlaczylem. zero precyzji - myszka przy powolnym przesuwaniu dziala bardzo nie "linearnie" skacze. na tym samym podlozu ta sama myszka na windows dziala bardzo dobrze.

#12 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:24

Do wiekszosci rzeczy juz sie przyzwyczailem. Jezeli nie bedzie mozliwosci naprawy dzialania myszki to wracam na windows niestety :(

#13 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:42

Czy macie podłączone jakieś inne urządzenia do MBP?

Zdaje się, że trafiliście na często występujący problem Leoparda z najnowższymi update : YouTube - Jumpy Mouse
Jest też długi wątek na Apple Discussions : Apple - Support - Discussions - Mighty Mouse Problem - Jerky And Jumpy ... Chlopaki chcą nagłośnić sytuację żeby Apple wreszcie rozwiązał ten problem.

A może spróbujcie tego : Ben Net - MouseZoom OS X Official Site

#14 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:45

@ogórek dokładnie - przeszukalem na prawde wiele stron i nie znalazlem rozwiazania takiego w 100%.

Nie wierze ze graficy daja sobie rade z takim "dziwnym" działaniem myszki

---- Dodano 11-12-2009 o godzinie 04:49 ----
@kokos nie chodzi tylko o szybkosc ale o precyzje jezeli jade myszka po y=x ;-) czyli pod katem 45st to myszka zachowuje sie jak by schodzila po schodkach a nie jak w windowsie plynnie

#15 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 02:50

Wielu użytkowników rozwiązywało problem gdy mając zew. monitor podłączony DVI, zmieniali łącze na analogowe - VGA. Pomagało też odłączenie wszystkich innych zewnętrznych urządzeń.

#16 dany

dany
  • 221 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 03:34

akceleracja myszy w mac osx jest inna niz w windows( w windows jest chyba stala a macosx jest przyspieszana w zaleznosci jak szybko pedziesz gryzonia po blacie biurka). taki sobie apple curve myszki wymyslil. zostalo to poprawione w SL choc wciaz nie jest idealnie. pozostaje ci korzystac z roznych "programow naprawczych" ( jak usb overdrive, steermouse itp), lub korzystac z innych myszek i ich driverow ( np Logitech ). Ja sie w zasadzie przyzwyczailem i mi juz nie przeszkadza ( ale mowie o SL bo pod Leo mi przeszkodzalo)

#17 camelot

camelot
  • 57 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 04:35

Problemów wam nie rozwiążę, bo ich nie widzę. Dodam tylko coś od użytkownika maków: myszka makowa działa (w mojej opinii, nie chodzi mi o kłótnię) dokładnie tak, jak powinna. Chodzi, że tak powiem, naturalnie, miękko i precyzyjnie. Kiedy muszę usiąść do PC, to mam ten kłopot co wy: nie da się wycelować wskażnikiem, trzeba powoli i żmudnie wjeżdżać na miejsce. Dlatego windowsy są do pracy nieużyteczne. Z wielu innych powodów, ale brak dobrej współpracy z myszą jest jednym z głównych. Nikt nie potrafi nic na to poradzić i dlatego windowsów używam teraz tylko i wyłącznie pod VMWARE, gdzie mam dostęp do normalnej myszy :) pozdrawiam

#18 dany

dany
  • 221 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 grudnia 2009 - 07:43

bo nie jestem to jako taki problem tylko "kwestia gustu". a faktem jest ze oba systemy maja ciut inne rozwiazanie "myszkowe"

#19 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 09:39

It's not a bug, it's a feature hehehe Nie mam kontroli nad myszką na macu niestety. Ściagnalem sterowniki do logitecha jest mozliwosc ustawiania predkosci myszki ale nie ma mozliwosci wylaczenia przyspieszenia. Ktory program wylacza przyspieszenie do 0?

#20 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 09:47

Ja nie mogę grać na Playstation, za bardzo do klawiszy jestem przyzwyczajony. Po prostu wkurza mnie sterowanie. I nie będę się uczył. Więc Mac nie jest dla Ciebie :D tak jak dla mnie PS. Mi działanie myszki pod OS X podoba się. Może rzeczywiście jest jakaś różnica między systemami, będę musiał przyczaić jakiegoś XP. Wiele zależy od indywidualnych przyzwyczajeń i upodobań, no i od ustawień, do których się przyzwyczailiśmy. Płochemu tancoru jajca mieszajut - taka rosyjska wersja naszej tancereczki :D Pozdrawiam Pozdrawiam

#21 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudnia 2009 - 10:38

@thozo do ps mozna podlaczyc klawiature

Chcialbym poprostu wylaczyc przyspieszenie tak aby myszka po ekranie poruszala sie tak jak moja reka a nie przyspieszala...

#22 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 grudnia 2009 - 10:48

hm, dla Leo były jakieś panele preferencji do tego ale w Snow już chyba nie działają

#23 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 11 grudnia 2009 - 10:53

@maxbmx Tak wiem, jednak to już nie to samo... Dużo się grało w Mortal Kombat 3 (dalej gram przez snes9x dla rozgrzewki CUN). Jak sobie teraz policzyłem to używam przy tym ośmiu palców, wszystkie na osobnych busach, to daje wolność i prędkość. A na padzie od PS dowolna gierka - kobyła. Zraziłem się i tyle! Więc nie będę probował z klawiaturą. Stąd rozumiem Cię, że jakieś problemy ze sterowaniem męczą do stopnia uniemożliwiającego używanie. Pozdrawiam

#24 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 grudnia 2009 - 11:10

Mnie tez na samym poczatku dzialanie kursora pod osx irytowalo niemilosiernie ale sie przyzwyczailem.
Gorzej jesli musimy uzywac 2 systemow naprzemiennie wtedy trudno sie przyzwyczaic.

A moze takie cos pomoze
Mouse Acceleration Preference Pane for Mac OS X | Christian Zuckschwerdt

#25 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 grudnia 2009 - 11:28

ontoid - "this panel is 10.4 - 10.5 only"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych