Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Długi czas oczekiwania na wydruk PDF


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 19:18

Witam, mam problem z drukowaniem z plików PDF. Pracuję bardzo często z plikami w tym formacie - są to skany książek, zarówno w czerni jak i w kolorze, o wielkości ok. 60-100 Mb. Korzystam z systemowego Preview, nie mam problemu z ich przeglądaniem, jednak w momencie, gdy wydaję polecenie drukowania (korzystam ze skrótu command+P), pojawia się "piłka plażowa", a wentylatory rozpędzają się do maksymalnej prędkości. Trwa to nawet do kilku minut i dopiero później pojawia się okno dialogowe drukarki. Wtedy mogę dokończyć cały proces drukowania, który dalej przebiega już bezproblemowo. W momencie oczekiwania na wydruk komputer przestaje reagować na polecenia, nie działają (lub robią to z opóźnieniem) ani gesty, ani Dashboard, zdarza się, że nawet iTunes pauzuje muzykę. Dodam, że cały czas mam otwartego Firefox'a, Mail, iCal, Adium, iTunes, ale wątpię, czy w tym tkwi problem. Czy długi czas oczekiwania na wydruk może być spowodowany wielkością plików? Nie są przecież aż tak wielkie... Czy problem rozwiązałby dołożenie większej ilości RAM'u? (w tej chwili mam 2 GB). Dodam, że nie jest to kwestia drukarki (sprawdzane na trzech różnych modelach od różnych producentów), a takich wydruków wykonuję kilka razy dziennie... Mój komputer: MacBook Black C2D 2,2 (Late 2007, Santa Rosa), 2 GB RAM, HDD 160 GB 5400-rpm Mac OS X Leopard 10.5.8 Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

#2 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 29 listopada 2009 - 21:07

A czemu nie korzystasz z Adobe Readera? Jest zdecydowanie lepszy do podglądu i wydruku niz systemowy podgląd. Rozumiem, ze drukarka jest po USB, kabelki USB2.0, drukarka USB2.0 i te wszystkie dyrdymały pasują do siebie. Choć w dalszym ciągu nie wiem jaka drukarka. Formalnie rzecz biorac, wydruk możne sie wydłużać, bo: -drukarka musi przyjąć plik -musi go zbuforować -mysle, ze widzi te pliki jako obrazki 100 mb, a to malo nie jest. W sumie może to trwać do 2-3 minut i przyciąć komputer. Ps: RAMu nigdy nie jest za dużo.

#3 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 22:04

Nie mogę się przekonać do Adobe Reader'a - podoba mi się prostota Preview i wolałbym przy nim zostać.

Drukarki, z którymi współpracuje mój Mac:

•HP LaserJet P1005
•HP PSC 1410
•Canon i350

Kable oczywiście są takie, jakie być powinny, wszystko do siebie pasuje. Czasami korzystam z opcji bezprzewodowego drukowania poprzez AirPort Express, ale nie ma żadnej różnicy w drukowaniu - mój problem pojawia się jeszcze zanim pojawi się okno dialogowe z wyborem opcji drukowania itp., czyli zanim komputer prześle do drukarki polecenie drukowania.

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy: pliki, o których pisałem mają do 400 stron.

#4 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 29 listopada 2009 - 22:59

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy: pliki, o których pisałem mają do 400 stron.


Yeah!
U mnie przygotowanie do wydruku, trwałoby z 5-6 minut :) a sam druk w okolicach godziny :)
Mam 6 str/min.

#5 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 29 listopada 2009 - 23:19

No tak, ale nigdy nie drukuję wszystkiego - co najwyżej kilkanaście stron. Czyli rozumiem, że tak już ma być i mam się pogodzić z takim czasem oczekiwania na wydruk?

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 00:02

W takim razie wybierz do drukowania konkretnie potrzebne strony a nie wszystko "jak leci".

#7 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 01:07

W takim razie wybierz do drukowania konkretnie potrzebne strony a nie wszystko "jak leci".


Przecież tak właśnie robię - chyba mnie nie zrozumiałeś. Nieważne ile stron chcę wydrukować z całego dokumentu, wszystko mi się przycina na ładnych parę minut zanim zaznaczę co i w jakich ilościach chcę wydrukować.

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 02:03

Dołóż na maxa RAM-u i/lub kup drukarkę z portem FireWire :grin: - wtedy komputer będzie komunikował się bezpośrednio z drukarką z pominięciem pamięci i CPU FireWire – Wikipedia, wolna encyklopedia Generalnie cały Twój problem wynika z ograniczeń USB, a więcej pamięci na pewno nie zaszkodzi.

#9 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 30 listopada 2009 - 09:50

Generalnie cały Twój problem wynika z ograniczeń USB, a więcej pamięci na pewno nie zaszkodzi.


Tu zasadniczo, sie zgodzę.
Moze lepiej by bylo zsieciowac drukarki?
Na gigabycie, przesył i buforowanie, jest szybsze.

#10 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 30 listopada 2009 - 11:45

Dołóż na maxa RAM-u i/lub kup drukarkę z portem FireWire :grin: - wtedy komputer będzie komunikował się bezpośrednio z drukarką z pominięciem pamięci i CPU FireWire â�� Wikipedia, wolna encyklopedia Generalnie cały Twój problem wynika z ograniczeń USB, a więcej pamięci na pewno nie zaszkodzi.


Nawet nie wiedziałem, że takie drukarki istnieją. Byłoby to trochę kosztowne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że całkiem niedawno zainwestowałem w HP LaserJet P1005, którą używam na co dzień; z dwóch pozostałych drukarek korzystam okazjonalnie.

Tu zasadniczo, sie zgodzę.
Moze lepiej by bylo zsieciowac drukarki?
Na gigabycie, przesył i buforowanie, jest szybsze.


Biorąc pod uwagę fakt, że tylko jedna wymienionych drukarek jest u mnie w domu i to w odległości ok. metra od komputera, rozwiązanie to chyba nie ma sensu, tym bardziej, że byłoby kosztowne. W każdym razie już wiem, że problem leży w ograniczeniach sprzętowych i w rozmiarze plików. Dziękuję za wszystkie wskazówki.

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 grudnia 2009 - 00:28

Metrowy kabelek GE jest 'kosztowny'?

#12 Maciejbie

Maciejbie
  • 5 postów

Napisano 07 maja 2023 - 16:22

Przepraszam że odkopuję temat, czy udało się rozwiązać ten problem ? Mam to samo na Mac mini M1 i drukarce HP1102W podłączonej poprzez wifi.



#13 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2023 - 18:39

Archeologię proponuję jednak zostawić profesjonalistom. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych