Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy opłaca się kupić iPod Touch 3 generacji 8GB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2009 - 11:01

Hej Interesuje mnie iPod Touch 3G ze względu na swoją cenę :D Niestety przeczytałem na kilku stronach że jest to starsza wersja bez słuchawek z pilotem, które nie są mi potrzebne bo już mam takie w domu od iPhona po za ty używam bardzo dobrych słuchawek nausznych 8GB też mi w zupełności wystarczy i tu mam pytanie :confused: Czy iPod Touch 3G 8 Gb też ma procka 800 MHz, 256 Mb ram, Open GL 2.0:?:

#2 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 11:03

nie ma czegoś takiego jak iPod touch 3 generacji 8 gb. 3 generacja ma już tylko 32gb lub 64gb. Więc sprzedający robi Cię w konia ;)

#3 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2009 - 11:23

na Allegro jest pełno iPodów Touch 3 generacji ;) Wpisz w Allegro.pl iPod touch 3 iPod touch 3G iPod touch 3Gen ogranicz od 444 do 750zł i pojawią się praktycznie same wersje 8GB ;) ;)

#4 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 11:29

tak, ale to są ściemy :) jeśli jest to wersja 8gb to znaczy że to iPod 2 generacji ;) tak jak pisałem wyżej - iPody 3 generacji mają tylko dwie pojemności - 32 lub 64 gb ;) edit: jakby co to spytaj się sprzedawcy o 'part no' iPoda którego sprzedaje...jeśli dobrze pamiętam to 3 generacja zaczyna się od MC0 ;)

#5 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 11:45

Nie są żadne ściemy. iPod 3gen 8gb jest faktycznie 3 generacji, choćby dlatego, że ma inny ekran (2gen ma żóltą tintę, a 3gen ma różową), czy choćby inną wersję softu. Nie można więc powiedzieć, że 2gen 8gb i 3gen 8gb to jedno i to samo.

#6 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 11:54

no tak ale jak dla mnie to jest nadal 2 generacja tylko, że z nowszym softem... nie wiem za bardzo o co chodzi z tą tintią (nawet nie wiem co to xD). edit: no tak..na stronie apple 8gb istnieje czyli niby może być 3 generacji...to wersji 16gb nie zrobili w 3 generacji...mała pomyłka...chociaż dla mnie tak czy inaczej wersja 8gb dalej jest 2 generacji...brak słuchawek z pilotem i mikrofonem, brak voice control/voice over (skoro nie dają tych słuchawek to chyba tego też nie ma)...to co to za nowa generacja? xP poprostu 2G z nowym softem xP a co do pytania autora to powiem Ci że ja kupiłem 3G 32 gb za 799zl na allegro (nówka) więc nie wiem czy się opłaca brać 8 gb ;)

#7 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2009 - 12:02

Nie są żadne ściemy. iPod 3gen 8gb jest faktycznie 3 generacji, choćby dlatego, że ma inny ekran (2gen ma żóltą tintę, a 3gen ma różową), czy choćby inną wersję softu. Nie można więc powiedzieć, że 2gen 8gb i 3gen 8gb to jedno i to samo.


No to rzeczywiście wielka różnica. Ten 8GB 3G w porównaniu z 32GB/64GB nie ma Voice Control, nowego procka, większej pamięci, nowych słuchawek i usprawnień dla niepełnosprawnych.

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 12:04 ----

Czy iPod Touch 3G 8 Gb też ma procka 800 MHz, 256 Mb ram, Open GL 2.0:?:


Żaden iPod touch z pojemnością 8GB nie ma tych usprawnień.

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 12:19 ----
Ja osobiście bym wolał dołożyć do 32GB, albo poczekać do wiosny na iPody touch 4G z aparatem(są plotki że mają się pojawić na wiosnę).

#8 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 12:46

nie wiem za bardzo o co chodzi z tą tintią (nawet nie wiem co to xD).

Chodzi o zabarwienie ekranu. W 1gen jest ono lekko niebieskawe, w 2gen żółtawe, a w 3gen różowe. Patrząc na jednego iPoda nie dostrzeżesz tego, ale jakbyś postawił obok siebie trzy różne wersje to od razu byś zauważył te różnice w kolorystyce ekranów.

Poza różnicami w kolorach, ekrany różnią się też jakością, np 1gen miała kiepskie kąty widzenia, 2gen ma dobre kąty widzenia i ostre kolory, a 3gen ma lepszą biel, ale za to słabsze kąty widzenia od 2gen.

a co do pytania autora to powiem Ci że ja kupiłem 3G 32 gb za 799zl na allegro (nówka) więc nie wiem czy się opłaca brać 8 gb ;)

To Ci się trafiło :)
Ja kupiłem też nówką i to z dystrybucji iSource 2gen 16gb za 700zł, co też było niezłą okazją.

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 12:49 ----

No to rzeczywiście wielka różnica. Ten 8GB 3G w porównaniu z 32GB/64GB nie ma Voice Control, nowego procka, większej pamięci, nowych słuchawek i usprawnień dla niepełnosprawnych.

- słuchawki beznadziejne, jak każde dodawane do iPodów przez Apple, więc co to za atut?
- procek raptem o 66mHz szybszy (2gen ma 533Mhz, 3gen ma 600MHz)

Jedynym godnym atutem jest pamięć ram, która została podwojona. Wszystko inne to kosmetyczne, minimalne zmiany. Jeśli wyłapie się okazji i różnica w cenie będzie 100-200zł to oczywiście warto dopłacić do 3gen, ale jak więcej to moim zdaniem sie nie opłaca.

#9 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 12:49

poczekać do wiosny na iPody touch 4G z aparatem

do tego czasu ja już pewnie będę miał iPhona xD ciekawe kiedy wyjdą jakieś nowe wersje iPhona...w sumie niedawno pojawił się 3GS więc pewnie jeszcze trochę poczekamy xP


ale co prawda to prawda, lepiej dołożyć do 32gb, zwłaszcza jeśli masz zamiar oglądać na nim filmy (w formacie mp4 zajmują sporo miejsca).

a tak na marginesie...jeśli dobrze zrozumiałem to masz iPhona, więc po co Ci iPod?

#10 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 12:53

iPhone jest ok (wersja 3GS), ale dla mnie jest zbyt duży jak na telefon i to jest podstawowy powód dyskwalifikacji u mnie. Cały czas czekam aż Apple wypuści telefon mniejszy tak o połowę to wtedy od razu kupię :)

#11 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 12:58

iPhone jest ok (wersja 3GS), ale dla mnie jest zbyt duży jak na telefon i to jest podstawowy powód dyskwalifikacji u mnie. Cały czas czekam aż Apple wypuści telefon mniejszy tak o połowę to wtedy od razu kupię :)

nie widziałem jeszcze iPhona na żywo (niestety) ale z tego co wiem wielkością jest zbliżony do iToucha (tylko jest trochę grubszy) jeśli to prawda to dla mnie może być xD tylko się trochę boję, że jak już w końcu go kupię to wyjdzie nowa wersja xD a ja mam właśnie takie szczęście xD

#12 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 13:16

Wyjdzie na pewno, Apple co roku odświeża wszystkie iPody (we wrześniu), i iPhone'a, ale nie jestem pewny kiedy, chyba w czerwcu.

#13 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 23 listopada 2009 - 13:35

Poza różnicami w kolorach, ekrany różnią się też jakością, np 1gen miała kiepskie kąty widzenia, 2gen ma dobre kąty widzenia i ostre kolory, a 3gen ma lepszą biel, ale za to słabsze kąty widzenia od 2gen.


No proszę, czyli mi się nie wydawało - dostałem nowego iPhone'a 3G 8GB (wymiana gwarancyjna) i ma on jak dla mnie cieplejszy ekran. Poprzedni kupiony był w marcu tego roku.

Co do porównania Touch-iPhone, to iPhone jest cegłą w porównaniu z iPodem Touch.
Lubię myśleć o iPhonie jako o fajnym komputerku z ładnym OS'em i bogatą biblioteką oprogramowania, z funkcją dzwonienia :)

#14 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 14:03

Co do porównania Touch-iPhone, to iPhone jest cegłą w porównaniu z iPodem Touch.
Lubię myśleć o iPhonie jako o fajnym komputerku z ładnym OS'em i bogatą biblioteką oprogramowania, z funkcją dzwonienia :)

naprawdę jest aż taka różnica? w wymiarach (z oficjalnej strony apple) nie różnią się aż tak bardzo wielkością, a jeśli chodzi o wagę to iPhone jest 20g cięższy (czyli też tak dużo)...

#15 GibGibbon

GibGibbon
  • 281 postów
  • SkądLodz

Napisano 23 listopada 2009 - 14:19

Mój Touch 3G jest prawie dwa razy mniejszy od mojego iPhone 3G ; ) Nie polecam nikomu iPhone'a jeśli ktoś chce kupić dobry telefon. Dużo lepszym rozwiązaniem jest iTouch + HTC. To nie iTouch jest biednym iPhonem tylko iPhone biednym telefonem.

#16 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 23 listopada 2009 - 14:23

naprawdę jest aż taka różnica? w wymiarach (z oficjalnej strony apple) nie różnią się aż tak bardzo wielkością, a jeśli chodzi o wagę to iPhone jest 20g cięższy (czyli też tak dużo)...


W jednej dłoni Touch 2G 16GB brata, w drugiej mój iPhone. Wiadomo że to subiektywne, ale po bezpośrednim porównaniu mam właśnie wrażenie "cegłowatości".

Ale nakłada się też na to codziennie wrażenie z porównania moich dwóch telefonów. Trzeba jednak przyznać, że iPhone dobrze leży w kieszeni spodni :)

#17 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 14:30

no to teraz już wiem napewno, że w końcu muszę dorwać iPhona w moje ręce i go obczaić xP

#18 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopada 2009 - 14:38

IMHO mnie noszenie iToucha+telefon to dość mało praktyczne rozwiązanie. Mniej miejsca zajmuje sam iPhone. Mi jego wielkość nie przeszkadza, a noszę go jeszcze w CapsuleSerpent(to jest dopiero cegła).

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 14:40 ----
Też się zastanawiałem czy nie kupić iPoda, ale stwierdziłem że kieszeni by mi zabrakło na wszystko :D i kupilem 3GS.

---- Dodano 23-11-2009 o godzinie 14:40 ----

Mój Touch 3G jest prawie dwa razy mniejszy od mojego iPhone 3G ; ) Nie polecam nikomu iPhone'a jeśli ktoś chce kupić dobry telefon. Dużo lepszym rozwiązaniem jest iTouch + HTC. To nie iTouch jest biednym iPhonem tylko iPhone biednym telefonem.


Powiedz mi z czym on taki biedny. Zależy od potrzeb.

#19 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 14:41

no tak, napewno jeśli kupie sobie iPhona to sprzedam itoucha, to nie ulega wątpliwości...tylko nie wiem jeszcze czy napewno kupię iPhona xD

#20 Elenestir

Elenestir
  • 43 postów

Napisano 23 listopada 2009 - 17:19

no tak ale jak dla mnie to jest nadal 2 generacja tylko, że z nowszym softem...
ja kupiłem 3G 32 gb za 799zl na allegro (nówka)


Cholera, udało ci się :P gratuluję jesteś pewien że nówka? :D U jakiego allegrowicza kupowałeś? Pozdrawiam

#21 ed00c

ed00c
  • 2 404 postów
  • SkądKostrzyn Wlkp.

Napisano 23 listopada 2009 - 17:26

Pewnie, że się opłaca, sam mam teraz zamiar kupić iPod'a Touch 3G + jakiś telefon do dzwonienia. Nie chcę wydawać o 1000 zł więcej, za praktycznie samą funkcję dzwonienia, jaką oferuje 3GS w porównianiu do iPod'a. GPS i inne pierdółki i tak mnie nie interesują, ja chce po prostu szybkości ^^. pozdrawiam, ed00c

#22 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 17:57

Żeby tylko 1000zł drożej, chyba jedynie na wersji 8gb :) Zobaczcie lepiej po ile na allegro chodzą iPhony 3GS 16gb, nie wspominając już o 32gb... możnaby za to kupić kilka najnowszych iPodów touch :) iPhone nie jest wart swojej ceny detalicznej, jedynie w abonamencie warto go rozważyć, o ile ktoś dużo gada i płaci wysokie rachunki za telefon, bo jest dostępny w droższych taryfach ten fon.

#23 blacksider

blacksider
  • 96 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 listopada 2009 - 18:19

Cholera, udało ci się :P gratuluję jesteś pewien że nówka? :D U jakiego allegrowicza kupowałeś? Pozdrawiam

hehe powinienem dostać jakąś nagrodę od tej sprzedawczyni bo jej cały czas klientów nasyłam xP
aukcja na której kupiłem iPoda:
Apple iPod touch 3a generacja 32GBNowy,zafoliowany (800714423) - Aukcje internetowe Allegro
sprzedawczyni zwie się iguana260604
i teoretycznie pisze, że może wystawić wszystko co oferuje apple. oryginalne, nowe. Tylko trzeba do niej zagadać.
Ja mam tego iPoda i potwierdzam że był nóweczką niewyciąganą nawet na chwilkę z pudełka :)

pozdrawiam ;)


p.s. babka wysyła paczki z Niemiec kurierem więc bardzo szybko paczka była u mnie :) możecie ją poprosić o numer listu przewozowego i śledzić trasę paczki na stronie kuriera.

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 listopada 2009 - 18:25

hm, tylko czy 8GB to przypadkiem nie 'stary' 2G? nie mówili o tym na prezentacji? jak w takim wypadku wytłumaczyć fakt, że w 8GB nie ma Voice Control i że jako NEW oznaczone były tylko wersje 32 i 64? ach, sorry - już było o tym ;)

#25 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 23 listopada 2009 - 18:37

hehe powinienem dostać jakąś nagrodę od tej sprzedawczyni bo jej cały czas klientów nasyłam xP
aukcja na której kupiłem iPoda:
Apple iPod touch 3a generacja 32GBNowy,zafoliowany (800714423) - Aukcje internetowe Allegro
sprzedawczyni zwie się iguana260604
i teoretycznie pisze, że może wystawić wszystko co oferuje apple. oryginalne, nowe. Tylko trzeba do niej zagadać.
Ja mam tego iPoda i potwierdzam że był nóweczką niewyciąganą nawet na chwilkę z pudełka :)

pozdrawiam ;)


p.s. babka wysyła paczki z Niemiec kurierem więc bardzo szybko paczka była u mnie :) możecie ją poprosić o numer listu przewozowego i śledzić trasę paczki na stronie kuriera.

Heh, znam te aukcje! Chcialem u niej właśnie tego iPoda kupić, ale wdałem się z nią w gadkę i Ty pierwszy go sprzątnałeś :) Babka wydała mi się podejrzana, poniewaz nie chciała dać żadnych zdjęc real foto, jak również oszukała mnie, bo jak zapytałem skąd pochodzi iPod to powiedziała nazwe innego kraju niż oznacza model, który podała na aukcji, potem zaczęła sie jeszcze bardziej plątać i mnie obrażać, że jej nie wierzę. To mnie zniechęciło. Tak, czy siak duże ryzko było kupowac na takich aukcjach, ale jak widać zaryzykowałeś i Ci sie pofarciło :) Tak, czy siak iPod jest podejrzany, bo to model EU, a wszyscy wiemy jakie mają iPody ceny w EU, ponieważ jego cena jest niższa niż w jakiejkolwiek dystrybucji w Europie, więc musi być gdzieś haczyk. Jak dla mnie to albo kradziony, albo zwinięty z jakiegoś programu "Apple dla biznesu". Babka nie chciała mi wytłumaczyć jakim cudem uzyskała tak niską cenę za tego iPoda.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych