Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak bardzo hałasuje iMac na Intelu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#26 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2006 - 11:59

Gdyby kogoś interesowało, to zadałem podobne pytanie na forach apple.com i kilka osób potwierdziło, że po wgraniu ostatniej wersji firmware wiatraki zaczęły chodzić cały czas, i są zdecydowanie bardziej słyszalne. Wydaje się, że zaszły spore poprawki w wersji 1.1, nie wiem czy na pewno wyszło to użytkownikom iMaców na dobre (sporo osób się skarży, tylko w Polsce coś dziwnie wszyscy są zadowoleni ;)). Możliwe, że następna aktualizacja rozwiąże problem. Pytanie tylko kiedy możemy się jej spodziewać...

#27 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 listopada 2006 - 12:12

Gdyby kogoś interesowało, to zadałem podobne pytanie na forach apple.com i kilka osób potwierdziło, że po wgraniu ostatniej wersji firmware wiatraki zaczęły chodzić cały czas, i są zdecydowanie bardziej słyszalne.

Wydaje się, że zaszły spore poprawki w wersji 1.1, nie wiem czy na pewno wyszło to użytkownikom iMaców na dobre (sporo osób się skarży, tylko w Polsce coś dziwnie wszyscy są zadowoleni ;)). Możliwe, że następna aktualizacja rozwiąże problem. Pytanie tylko kiedy możemy się jej spodziewać...


ja nie zauwazylem zeby bylo glosniej lub zeby wiatraki chodzily szybciej czy czesciej - temp stabilna . moze to nie wszystkie imaci tak reaguja

#28 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 listopada 2006 - 12:19

ja nie zauwazylem zeby bylo glosniej lub zeby wiatraki chodzily szybciej czy czesciej - temp stabilna . moze to nie wszystkie imaci tak reaguja

Kwiatki, czy w twoim iMacu wiatraki chodzą od momentu startu komputera (nawet najciszej jak się da, ale czy chodzą od momentu włączenia non stop aż do zamknięcia)?

#29 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 listopada 2006 - 12:21

Kwiatki, czy w twoim iMacu wiatraki chodzą od momentu startu komputera (nawet najciszej jak się da, ale czy chodzą od momentu włączenia non stop aż do zamknięcia)?



sprawdze pozniej - teraz siedze na jakims ibm t60 - ochyda -bleee

#30 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2006 - 09:43

sprawdze pozniej - teraz siedze na jakims ibm t60 - ochyda -bleee

I jak?

#31 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2006 - 10:52

Ja nowego firmware w ogole nie wgrywalem, omijam poprawki z daleka :D Wiatraki milcza. Cisza.

#32 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 listopada 2006 - 11:22

I jak?


sprawa ma sie tak - u mnie wiatraki sa slyszalne jak przylozysz ucho do imaca - dysk twardy swoim chrobotaniem jest glosniejszy od tych wentylatorow -
wentyle chodza od uruchomienia - temp oscyluje w granicach 30-max 40stopni - nie mialem jeszcze okazji zeby krecily sie szybciej /glosniej.

#33 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2006 - 11:49

sprawa ma sie tak - u mnie wiatraki sa slyszalne jak przylozysz ucho do imaca - dysk twardy swoim chrobotaniem jest glosniejszy od tych wentylatorow -
wentyle chodza od uruchomienia - temp oscyluje w granicach 30-max 40stopni - nie mialem jeszcze okazji zeby krecily sie szybciej /glosniej.

Ok, dzięki za odpowiedź.

No u mnie wygląda to trochę inaczej. Owszem dysk jak coś musi przemielić to faktycznie chrobocze głośniej od wentylatorów. Temperatury łapię podobne.

Wiatraki chodzą od momentu startu, słychać je ogólnie 2-3 metry od komputera nawet. Do tego dochodzi takie ciche buczenie, nie jestem właśnie pewien co do źródła pochodzenia tego dźwięku. Możliwe, że pochodzi z wiatraków, może to też być zasilacz, inni wskazywali na matrycę (nie samą w sobie, ale można poczytać na apple.com o problemach z dziwnym szumem na mocno rozjaśnionych matrycach, z tym, że to raczej wykluczam, gdyż tam dźwięk często się zmieniał przy różnym poziomie jasności matrycy, u mnie takie zjawisko nie występuje).

Możliwe, że uda mi się dzisiaj zajrzeć do iSpotu to jeśli trafi się akurat na wystawie jakiś egzemplarz, spróbuję porównać jeszcze z nim.

Ogólnie jednak czekam raczej na nową wersję firmware...

#34 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 30 listopada 2006 - 11:56

Ok, dzięki za odpowiedź.

No u mnie wygląda to trochę inaczej. Owszem dysk jak coś musi przemielić to faktycznie chrobocze głośniej od wentylatorów. Temperatury łapię podobne.

Wiatraki chodzą od momentu startu, słychać je ogólnie 2-3 metry od komputera nawet. Do tego dochodzi takie ciche buczenie, nie jestem właśnie pewien co do źródła pochodzenia tego dźwięku. Możliwe, że pochodzi z wiatraków, może to też być zasilacz, inni wskazywali na matrycę (nie samą w sobie, ale można poczytać na apple.com o problemach z dziwnym szumem na mocno rozjaśnionych matrycach, z tym, że to raczej wykluczam, gdyż tam dźwięk często się zmieniał przy różnym poziomie jasności matrycy, u mnie takie zjawisko nie występuje).

Możliwe, że uda mi się dzisiaj zajrzeć do iSpotu to jeśli trafi się akurat na wystawie jakiś egzemplarz, spróbuję porównać jeszcze z nim.

Ogólnie jednak czekam raczej na nową wersję firmware...


nie ma buczenia - zadnego - matryce mam mocno przyciemniona - to ustawienie co jest przy wlaczeniu imaca na dziendobry wypala oczy, absolutnie z 2-3 mietrow nie slysze wiatrakow

#35 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2006 - 23:15

W serwisie stwierdzono, cytuję: ,,ja nic nie słyszę, ale jeśli pan słyszy to na pewno przetwornica i to jest całkowicie naturalne'' Na argument, że na 6 sztuk, z którymi miałem do czynienia tylko ta jedna tak hałasuje, usłyszałem ,,zdarza się''. Ogólnie cały zabieg ,,diagnozy'' odbył się na recepcji przy tak głośnym klimatyzatorze, że ledwo słyszałem własne myśli, krótko mówiąc warunki fatalne. Jako, że byłem uparty udało mi się finalnie wywalczyć zamianę na inny egzemplarz. Dziwnym trafem nowy nie wydawał z siebie żadnego dziwnego dźwięku. Jedyne dźwięki jakie w ogóle z siebie wydaje to cichutkie mruczenie dysku i równie cichutki szum z wentylatorów. Nic uciążliwego nawet w cichym pomieszczeniu. Dodatkowym plusem jest to, że trafił mi się tym razem egzemplarz z dyskiem WD, szybszym niż Seagate, który był w poprzedniej sztuce. Teraz dopiero mogę w pełni docenić komfort pracy.

#36 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 04 grudnia 2006 - 23:28

W serwisie stwierdzono, cytuję:

,,ja nic nie słyszę, ale jeśli pan słyszy to na pewno przetwornica i to jest całkowicie naturalne''

Na argument, że na 6 sztuk, z którymi miałem do czynienia tylko ta jedna tak hałasuje, usłyszałem ,,zdarza się''. Ogólnie cały zabieg ,,diagnozy'' odbył się na recepcji przy tak głośnym klimatyzatorze, że ledwo słyszałem własne myśli, krótko mówiąc warunki fatalne.

Jako, że byłem uparty udało mi się finalnie wywalczyć zamianę na inny egzemplarz. Dziwnym trafem nowy nie wydawał z siebie żadnego dziwnego dźwięku. Jedyne dźwięki jakie w ogóle z siebie wydaje to cichutkie mruczenie dysku i równie cichutki szum z wentylatorów. Nic uciążliwego nawet w cichym pomieszczeniu.

Dodatkowym plusem jest to, że trafił mi się tym razem egzemplarz z dyskiem WD, szybszym niż Seagate, który był w poprzedniej sztuce.

Teraz dopiero mogę w pełni docenić komfort pracy.



A to na pewno były wentylatory ?? Może to wina dysku?? Też mam WD i jest cichutko. Może te Segate są*głośniejsze (albo mocniej się*grzeją, bo u mnie wiatraki jeszcze nie szalały jakoś*strasznie)

#37 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2006 - 08:11

A to na pewno były wentylatory ??

Nie wiem co to było bo się w końcu nie dowiedziałem.

Jak już pisałem to nie był szum, tylko taki jednostajny pisk. Dysk na pewno nie, WD łapie te same temperatury co Seagate, wentylator od dysku kręci się w takiej samej prędkości co poprzednio. To raczej coś z elektroniki wydawało z siebie to buczenie.

Ciekawe było to, że serwisant nie słyszał żadnego niepokojącego dźwięku. Przypadkiem świadkiem diagnozy była zupełnia obca mi osoba, jakiś inny petent do serwisu. Sam zapytał czy komputer nie wydaje z siebie jakiegoś buczenia bo on coś takiego właśnie słyszy.

Zakończmy już ten wątek, bo jeszcze rozbudzimy niecne siły i znowu mój iMac zacznie wydawać z siebie niepokojące odgłosy.

Podsumowując, jedyne dźwięki jakie należy obserwować przy pracy z iMakiem w wyciszonym pomieszczeniu to minimalny szum wentylatorów i ciche mruczenie dysku przy większym obciążeniu.

Obroty wentylatorów przy normalnej pracy:

CPU: 800rpm
HDD: 1400rpm
Optical: 800rpm

Temperatura CPU: 30-45
Temperatura HDD: 30-45

Pozdrawiam!

#38 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2006 - 08:17

Zakładam też możliwość taką, że ostatnia aktualizacja firmware podniosła poziom hałasu tych wiatraków.

Słyszysz może jakieś dźwięki z zasilacza? Czasami urządzenia tego typu wydają wysokie jednostajne dźwięki (niektórym się to kojarzy z dźwiękiem, cichym piskiem jaki wydaje z siebie telewizor).


Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje firmware - po ostatniej nic sie nie zmienilo jesli chodzi o glosnosc imac'a.

Zasilacza przy pracy kompa nie slychac. Co ciekawe lekki delikatny pisk slychac jak komp jest wylaczony, pod pradem a w pomieszczeniu jest cicho.

#39 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 grudnia 2006 - 08:24

Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje firmware - po ostatniej nic sie nie zmienilo jesli chodzi o glosnosc imac'a.

Zasilacza przy pracy kompa nie slychac. Co ciekawe lekki delikatny pisk slychac jak komp jest wylaczony, pod pradem a w pomieszczeniu jest cicho.


tak - u mnie jest to samo ;-) prawie nieslyszalne ale jest

#40 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2006 - 09:58

Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje firmware - po ostatniej nic sie nie zmienilo jesli chodzi o glosnosc imac'a.

Zasilacza przy pracy kompa nie slychac. Co ciekawe lekki delikatny pisk slychac jak komp jest wylaczony, pod pradem a w pomieszczeniu jest cicho.


Ja póki co wstrzymam się z aktualizacją firmware ;-)

Jeśli chodzi o pisk to obiło mi się już na różnych forach o uszy, że to akurat chyba całkiem normalne i związane z zasilaczem... jak przejrzę bookmarki to może znajdę bezpośredni link do dyskusji o tym traktującej.

#41 arteck

arteck
  • 138 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2006 - 02:16

Liczyłem na więcej szczegółów ;)

Ale wasze zdecydowanie jeśli chodzi o wymiar tej ciszy utwierdza mnie coraz bardziej w przekonaniu, że mój iMac wychodzi o te kilka decybeli poza granicę typowego działania tego sprzętu. Siedząc w cichym pokoju słychać ten całkiem cichy dźwięk jaki wydaje z siebie ciągle chodzący wiatrak.

Na forum apple.com kilka osób pisało o podniesionym poziomie hałasu wentylatora po ostatnim upgradzie firmwaru, zauważyliście jakieś zmiany?

Znacie może jakiś program do monitoringu sensorów wentylatora dla iMaca Core 2 Duo?



Uuu...muszę to potwierdzić. U mnie w MacPro po upgradzie firmwaru poziom głośności z niemal zera wzrósł...co prawda ciutkę, ale cały czas teraz słyszę takie jednostajne buczenie...Po paru godzinach pracy staje się nawet męczące bym powiedział, choć mój przyjaciel, typowy aczkolwiek profesjonalny (architekt) użytkownik PieCów cały czas wyjść z podziwu nie może jaki to mój Mac jest cichy...

Póki co na buczenie znalazłem prosty sposób... Podczas pracy w tle "zapuszczam" iTunes i swoje ulubione kawałki...

#42 feliksstefan

feliksstefan
  • 1 postów

Napisano 13 maja 2007 - 19:02

Wiatrak w imacu Intel 2 Core 2.16 - pomoc Witam wszystkich którzy mogliby mi pomóc. Pół roku temu kupiłem imaca i wiatraczka nie było słychać w ogóle. Ale od kilku dni słychać wyraźnie jak by się coś trzęsło. Podejrzewam że to kurz ale czy można na własną rękę potraktować wiatrak ( przez otwór z tyłu ) sprężonym powietrzem w celu przeczyszczenia. Dzięki za pomoc !!!:confused:

#43 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 maja 2007 - 19:56

Witam wszystkich którzy mogliby mi pomóc.
Pół roku temu kupiłem imaca i wiatraczka nie było słychać w ogóle.
Ale od kilku dni słychać wyraźnie jak by się coś trzęsło.
Podejrzewam że to kurz ale czy można na własną rękę potraktować wiatrak ( przez otwór z tyłu ) sprężonym powietrzem w celu przeczyszczenia.
Dzięki za pomoc !!!:confused:


A może procesor wymaga hiperchłodzenia? Poszukaj programu, który wyświetla temperaturę procesora i obroty wiatraków. Spradź w Activity Monitor obciążenie procesora w czasie tego "hałasu".
Zobacz np.:
http://www.apple.com...s/istatpro.html

Oczywiście nie można wykluczyć, że problem wynika z zanieczyszczenia wentylatorów.

#44 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 maja 2007 - 21:01

Mam iMaka 20 od marca. Cichutki jak mysz pod miotla. Niemalze zero szumu, wiec blisko mu "bezglosnosci". Szumi jedynie jak wypala plyte CD :) Co do odkurzenia wiatrakow to moze macie racje. Kiedys strasznie wzrosl mi halas Powermaka G4. Otworzylem go, nastawilem odkurzacz na najslabszy ciag i odkurzylem wiatraki (wiem, nieostrozna akcja ale bylem zdesperowany). I pomoglo.

#45 Szejker

Szejker
  • 214 postów
  • SkądKraków / Cieszyn

Napisano 08 lipca 2007 - 03:51

Apropo tego cichutkiego buczenia - zaobserwowałem dziwną rzecz u siebie. Faktycznie, iMac wydaje z siebie cichuteńki odgłosik, ale odgłos ten znika, kiedy podkręcę jasność na max -.- (cichnie stopniowo w trakcie zwiększania jasności, zupełnie jakbym głośnością się bawił czy co). Czy to normalne, że matryca buczy jak jasność jest na najniższym poziomie? ;)

#46 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2007 - 17:45

/\ oto odpowiedź - DYSK wymieniłem w MB dysk na 7200 120GB i buczy :) taki niski ciągły dźwięk, tylko jak jest na stole... ps... macowy dysk padł po 5 miesiącach pracy ...a matryca nie buczy tylko piszczy jak jest na maxa, nie zawsze i nie każde ucho to słyszy pozdrowienia

#47 camonille

camonille
  • 5 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 02:46

Ja zauważyłam, że mój MakBook przestaje buczeć np. jak przewijam strony używając dwóch palców i touchpada. Słyszałam też takie opinie, że włączenie Bluetooth powoduje, że buczenie ustaje. Ale nie zawsze...

#48 mech

mech
  • 96 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 listopada 2008 - 10:41

Mój iMac po 8 miesiącach również zaczął buczeć. Oddałem go do serwisu i czekam ...

#49 bushman.editing

bushman.editing
  • 4 115 postów
  • Płeć:

Napisano 12 stycznia 2009 - 00:43

No a właśnie mój zaczął hałasować... Nie znam normy hałasu inteloskiego iMac'a, ale chyba będzie trzeba coś z tym zrobić, bo zaczyna mnie to denerwować... Jeszcze jakiś czas temu mogłem przy nim spać, a teraz wyraźnie go słychać. :/

#50 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 stycznia 2009 - 10:21

edit




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych