Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mój filmik - proszę o ocenę :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 08 listopada 2009 - 14:27

Witam. Proszę o ocenę mojego filmu na konkurs "Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny". Jego celem było zachęcenie widzów do oszczędzania energii i promocja oszczędzania energii.

Oszczędzaj Energię - zacznij od codzienności ! on Vimeo

Podoba się wam? Zachęciło was do oszczędzania energii? ;)






P.S: Made on a Mac :D

#2 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 08 listopada 2009 - 15:17

Z ogrzewaniem elektycznym to bardzo zależy. Garnek służący za przykład dobrego wykorzystania gazu jest i tak za duży. Dorzuciłbym jeszcze zmywarkę do naczyń. Wielka oszczędność wynika z zakręcania wody przy myciu zębów, szczegónie jeśli używa się gazowego podgrzewacza wody 17kW takiego jak mój :D czyli tzw. junkersa. Filmik OK! Żeby tak jeszcze więcej ludzi się tym przejmowało. Każda inicjatywa w tym kierunku ma sens, tak moim zdaniem. Pozdrawiam

#3 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 listopada 2009 - 15:21

Filmik fajny.

#4 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopada 2009 - 17:43

Cóż, filmik ok, treść*w nim zawarta mnie niestety nie przekona. Jedyny walor oszczędzania prądu jest dla mnie czysto ekonomiczny. Coraz więcej słyszę argumentów za i przeciw tzw. ekologią. Ekolodzy mówią swoje, przytulają się do drzew, do kaktusów rzadziej. Ludzie z brańży: eksperci, profesorowie fizyki, sami pracownicy elektrowni, dają zupełnie inne wnioski poparte doświadczeniem i badaniami historycznymi...

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 09 listopada 2009 - 17:51

Ogólnie wykonanie ok, ale... czy Ty Wojtku wyłączasz telewizor, modem, router czy też DVD ? Wątpię ;) Znaczna większość ludzi robi to za pomocą pilota, czyli włącza czas czuwania. Przykład z myciem zębów i garnkiem był bardzo dobry :)

#6 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 listopada 2009 - 16:31

Zazwyczaj wyłączam, ale fakt, że nie zawsze o tym myślę, są ważniejsze rzeczy na głowie ;) Ale co do treści możecie się czepiać moich kolegów, bo to oni przygotowali przykłady - ja tylko zmontowałem i nagrałem :)

#7 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 listopada 2009 - 16:37

Osobiście uważam, że gdybym stracony czas, w związku ze stratą zasobów energii mojego organizmu, która została spowodowana przez konieczność ruszenia 4 liter z fotela kilka razy dziennie w celu włączenia/wyłączenia telewizora, zamiast użycia pilota, przeznaczyłbym na posadzenie drzewa, natura byłaby mi o wiele bardziej wdzięczna.

#8 grabka

grabka
  • 184 postów

Napisano 10 listopada 2009 - 17:32

Fajny filmik. Że tak spytam - w czym zrobiony?

#9 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 10 listopada 2009 - 17:53

Że tak powiem u mnie wszystko chodzi non stop lub w standby, i nie wyobrażam sobie wyłączania i włączania routera/switcha/bramki VOIP czy innych niezbędnych urządzeń za każdym razem gdy ich potrzebuje bo padły by po jednym dniu ciągłego włączania i wyłączania.

#10 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 11 listopada 2009 - 14:02

grabka - Animacje były robione w Motion 3, sklejenie w iMovie '09 :)

#11 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 11 listopada 2009 - 15:21

Fajny filmik tylko hmm.... jakby Ci to powiedzieć mógłbyś dać kilka utworków/melodii nie tylko jedna. A tak w ogóle to nawet mnie zachęcił :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych