Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Element graficzny powodem odrzucenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 05 listopada 2009 - 23:39

Tak na przestrogę, bo czepnąć się mogą wszystkiego...

Odrzucili aplikację z powodu naruszenia wytycznych dotyczących wykorzystywania zastrzeżonych znaków graficznych. Chodzi o ten fragment interfejsu:

Dołączona grafika


Piktogramy zrobiłem sam od zera w Illustratorze i patrząc od góry oznaczają: widok tapet, widok indeksu, opcje.

Podejrzewam, że poszło o widok indeksu, który pewnie przypomina za bardzo iPhone'a z aplikacjami. Pech chciał, że tak właśnie wygląda mój ekran z miniaturkami zdjęć, a to, że wygląda jak ekran roboczy z ikonami programów uświadomiłem sobie dopiero teraz :)

Mimo wszystko, czepialscy są niesamowicie, nie uważacie?

#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2009 - 15:01

Ode mnie nie spodziewaj się zaprzeczenia :)- są czepialscy, do tego wytyczne są niespójne, bo co tu jest zastrzeżonym znakiem, same dwa prostokąciki przypominające iPhone, czy dopiero prostokącik z siatką? BTW - ładny kawałek roboty, niestety ja mam dwie lewe ręce do grafiki i zrobienie prostej ikony to była dla mnie męką, a co dopiero czegoś takiego :)

#3 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 07 listopada 2009 - 12:09

Napisałem do nich, ale nie spodziewam się szybkiej odpowiedzi... Zmieniłem już te ikonki wyrzucając ramki iphone'a i strzałki, za chwilę wrzucam nowy plik. Szkoda tylko tego wypadnięcia z kolejki. BTW. Dzięki, ale jak widać zrobiłem kiepsko, bo niezgodnie z oczekiwaniami klienta ;)

#4 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 15 listopada 2009 - 13:18

Dla wszystkich ciekawych zakończenia tej krótkiej historii.

Wczoraj zaakceptowali update z interfejsem w takiej postaci:

Dołączona grafika


Maila wyjaśniającego nie było, podziękowali tylko za wrzucenie nowej wersji. Potem przez około tydzień update miał status "Waiting for review", po tym jak zmienił się na "in review" minęły jeszcze 2 dni no i jest live, można się spokojnie zabierać za nowe rzeczy :)

#5 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 listopada 2009 - 23:04

Według mnie ta nowa wersja wygląda lepiej niż oryginał - z punktu widzenia projektu interfejsu druga wersja jest bardziej metaforyczna. Nawiązanie do wizerunku iphone w pierwszym przypadku jest niepotrzebne. Co nie zmienia faktu, że jestem pewien że odrzucenie nie zostało podyktowane względami ergonomii itp...

#6 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 18 listopada 2009 - 11:36

Według mnie ta nowa wersja wygląda lepiej niż oryginał - z punktu widzenia projektu interfejsu druga wersja jest bardziej metaforyczna. Nawiązanie do wizerunku iphone w pierwszym przypadku jest niepotrzebne.

Co nie zmienia faktu, że jestem pewien że odrzucenie nie zostało podyktowane względami ergonomii itp...


Tak samo myślę, bardziej podobają mi się te nowe. Teraz jest bardziej pro, czyściej i na temat.

Pozdrawiam

#7 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 18 listopada 2009 - 11:41

Wygląda na to, że ekipa Apple zrobiła mi przysługę tym odrzuceniem pierwszej wersji :)

#8 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 18 listopada 2009 - 11:49

Wygląda na to, że ekipa Apple zrobiła mi przysługę tym odrzuceniem pierwszej wersji :)


Przy tym dbając o swoje interesy i wizerunek. Wilk syty i owca cała.
:cool:

#9 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 18 listopada 2009 - 12:14

Przy tym dbając o swoje interesy i wizerunek. Wilk syty i owca cała.
:cool:


Po prostu profesjonaliści :)


Dziękuję przy okazji za miłe komentarze (tu i w innych wątkach). Traktowałem ten projekt jako balon próbny, żeby przetestować AppStore, wokół którego tyle zamieszania ostatnio.

Teraz dostałem skrzydeł i siedzę nad czymś nowym... ale to cicho-sza... ;)

#10 bosypl

bosypl
  • 17 postów

Napisano 20 listopada 2009 - 17:39

Wlasnie kupilem twoja aplikacje :) Nie wiem czy jestem pierwszy klient mam nadzieje ze nie ;) Ale pomyslalem ze moze jak sie usmiechniesz to wystawie Ci five star rating i super opis. Pozdro z IE

#11 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 20 listopada 2009 - 19:03

Wlasnie kupilem twoja aplikacje :)
Nie wiem czy pierwszy klient mam nadzieje ze nie. Ale pomyslalem ze moze jak sie usmiechniesz to wystawie Ci five star rating i super opis.


Dzięki, widzę że się spóźniłem ;)

Dla ratingów się nie uśmiecham... bo zawsze jestem uśmiechnięty :)

Pozdrawiam

#12 bosypl

bosypl
  • 17 postów

Napisano 20 listopada 2009 - 20:00

Spoko - tak naprawde to zazdroszcze tylko ze dales rade cos zrobic i wrzucic to do app store :) Ciekawi mnie jak to zrobiles, sam bym sprobowal. Pozdrawiam

#13 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 20 listopada 2009 - 20:19

Przyznam, że trochę to wszystko trwało. Formalności ok. 3 miesięcy (2-3 tygodnie oczekiwania na każdą odpowiedź, wysyłanie faksów itp...), ale to przez to, że w PL nie ma pełnej obsługi, m.in. płatności. Do tego nie byłem aż tak zdeterminowany, żeby do nich dzwonić z pretensjami :) Sama aplikacja też długo powstawała. Po godzinach i z doskoku po kilka godzin w tygoniu. Więcej czasu nie mogłem na to poświęcić. Zachęcam do prób, nie jest to wszystko takie trudne, jak może się wydawać. Potrzebny tylko sprzęt, jakieś pojęcie o obiektówce i C, umiejętność czytania oryginalnej dokumentacji i najtrudniejsze: jakiś pomysł :) No i stówka opłaty manipulacyjnej ;) Za to zabawa bezcenna :)

#14 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2009 - 20:24

Amen :) Dodam tylko że obecnie formalności zajmują kilka dni (mnie parę miesięcy temu zajęły 4 dni).

#15 mediakon

mediakon
  • 214 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2009 - 15:41

Demarca gratuluję pozycji w AppStore ;) Co prawda jeszcze nie zakupiłem aplikacji, ale chyba to zrobię i wtedy będę mógł wtrącić trzy słowa na ten temat ;) Wracając do formalności to załatwiam je już tydzień czasu, dwa dni temu dostałem maila, o weryfikacji moich dokumentów firmowych. Mam nadzieje, że w końcu zakończę tę rejestracje ;) Pzdr

#16 digest

digest
  • 126 postów

Napisano 21 listopada 2009 - 15:48

Aplikacja kupiona. Gratuluję talentu fotograficznego.

#17 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 21 listopada 2009 - 16:43

Dziękuję :) Jako że jest to podforum dla deweloperów, przedstawię swoją obserwację dotyczącą kategorii Photography. Mając wgląd w historię sprzedaży rozbitą na poszczególne kraje można wysnuć kilka ciekawych wniosków. Bez wchodzenia w szczegóły (bo umowa zabrania, Apple da mi po łapach), mogę powiedzieć, że mógłbym zaprosić wszystkich podziwiających teraz moje tapety na piwko i spokojnie zmieścilibyśmy się w średniej wielkości lokalu ;) Dlatego aktualny numer 2 w swojej kategorii jest dla mnie sporym zaskoczeniem i świadczy o płytkości polskiego rynku (w sensie wolumenu). Stosunkowo łatwo wędrować swoją aplikacją w górę i dół listy TOP50. Chyba że indeks popularności uwzględnia też inne czynniki niż tylko samą sprzedaż, na przykład dynamikę. Mam nadzieję, że ta obserwacja przyda się Wam w opracowywaniu strategii marketingowych :) Jeszcze jedna obserwacja - brak lokalnej wersji językowej zabija sprzedaż poza US, ale to chyba żadne odkrycie.

#18 MrBo

MrBo
  • 58 postów
  • SkądBallincollig, Irlandia

Napisano 21 listopada 2009 - 17:19

Wesje językowe Jeżeli chodzi o gry logiczne, to USA, Japonia, UK. Lokalizacje na język francuski i hiszpański raczej można sobie podarować. Więc moja rada dla innych developerów, jeśli już robić jakąś lokalizację to na język angielski i japoński.

#19 digest

digest
  • 126 postów

Napisano 21 listopada 2009 - 20:06

Mając wgląd w historię sprzedaży rozbitą na poszczególne kraje można wysnuć kilka ciekawych wniosków.

To powiedz chociaż czy poziom sprzedaży w PL był znaczący czy może (prawie) wszystko sprzedałeś w US?

#20 bosypl

bosypl
  • 17 postów

Napisano 21 listopada 2009 - 21:49

Ja pisze z Irlandii i z tego co sie orietuje to rynek IE i UK jest calkiem spory. Formalnosci dopelnilem jak kupilem pierwszego iPhona teraz mi wysylaja przypomnienie by oplacic 100 bo konczy mi sie czas - a ja dalej nic nie zrobilem! sic! ;)

#21 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 22 listopada 2009 - 10:44

To powiedz chociaż czy poziom sprzedaży w PL był znaczący czy może (prawie) wszystko sprzedałeś w US?


Wersja 1.0 była tylko po angielsku i sprzedaży w PL praktycznie nie było.
Teraz się to powoli wyrównuje, ale to głównie zasługa tego forum :)

Generalnie jednak ciągle jestem sporo pod kreską. No ale jak pisałem wcześniej - hobby kosztuje ;)

#22 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:04

Wersja 1.0 była tylko po angielsku i sprzedaży w PL praktycznie nie było.
Teraz się to powoli wyrównuje, ale to głównie zasługa tego forum :)

Generalnie jednak ciągle jestem sporo pod kreską. No ale jak pisałem wcześniej - hobby kosztuje ;)


O jaką aplikację chodzi? Może jestem ślepy albo niewyspany ale przeczytałem cały wątek i nie znalazłem tytułu. Mogę prosić o podanie tytułu? :)

A tak w ogóle to gratulacje!

#23 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:32

Klikając w link w stopce demarci przechodzisz do Jego programów, a jako że ma jeden to łatwo go znaleźć :) Notabene bardzo fajny program :)

#24 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 22 grudnia 2009 - 10:53

Klikając w link w stopce demarci przechodzisz do Jego programów, a jako że ma jeden to łatwo go znaleźć :)
Notabene bardzo fajny program :)


Dzięki za info. Rzeczywiście masz rację. Gapa ze mnie. :)

A tak swoją drogą to naprawdę sympatyczne zdjęcia...

#25 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 26 stycznia 2010 - 22:38

O jaką aplikację chodzi? Może jestem ślepy albo niewyspany ale przeczytałem cały wątek i nie znalazłem tytułu. Mogę prosić o podanie tytułu? :)


Że ja własny wątek przegapiłem... Ech... :)

Tytułu nie było, bo pisałem o pewnym tylko fragmencie GUI i nie chciałem być posądzony o kryptoreklamę ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych