Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy musze sie cofac w rozwoju?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 17 listopada 2006 - 00:34

Mam skaner Agfa DuoScan HiD. Program dla niego to FotoLook. Najnowsza wersja to 3.6. Wszystko fajnie, ale...

How to make FotoLook 3.6 work on Mac OS 10.3

In order to make FotoLook 3.6 work on OS 10.3, you need to replace some sytem files by older system files from OS 10.2.8.
This action is only recommended if you really want to use your scanner on 10.3. A better and safer solution is to keep a partition with 10.2.x and use your scanner on that partition.
First make a backup of your system folder before proceeding. Modifications on system/library can destabilize your system.
If you are familiar with Terminal, make yourself root user and copy the following two files from an old 10.2.8 into the system folder of 10.3
IOSCSIArchitectureModelFamily.kext
IOSCSIParallelFamily.kext
Location: System/Library/Extensions
If you are not familiar with Terminal:
First you need the files IOSCSIArchitectureModelFamily.kext and IOSCSIParallelFamily.kext, from a OSX 10.2.8 system.
On OS10.3 start Applications/utilities/NetInfo Manager
Security/Authenticate (administrator password needed)
Security/Enable Root User (set Root Password)
System preferences/ select your account/ login options:Display Login Window as: Name and password
Log Out
Log In as root
Copy the above mentioned 10.2.8 files to System/Library/Extensions (overwrite the newer 10.3 files)
Log out as root/ log in as normal user

http://www.agfa.com/...ers/faq/#faq22a

Czyli rozumiem, ze jak mam system 10.4.7 to to nie poskanuje ta Agfa?

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2006 - 00:45

Możesz jeszcze zainwestować w program SilverFast, pracowałem na nim ze skanerem Heilderberga, bardzo dobrze to wspominam.
Obsługuje Twój model: http://www.silverfas...gfa/111/en.html i działa pod 10.4.

#3 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 17 listopada 2006 - 00:52

I to wystarczy, zeby skaner chodzil? Nie sa wymagane jakies drivery Agfy czy cos?

#4 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2006 - 01:19

Tak, wystarczy. Zresztą możesz pobrać demo, jest w pełni funkcjonalne o ile pamiętam, tylko drukuje na skanie logo.

#5 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 17 listopada 2006 - 06:40

To ja przy okazji zapytam; w jaki sposób masz go podłączonego do Mac'a? i do jakiego? ja posiadam Agfa Arcus 1200, też SCSI, mam iBook'a G3, a szykuję się do czegoś stacjornanego - czy jest możliwość, żeby on zadziałał z czymkolwiek? Do peceta miałem osobny kontroler SCSI na ISA, a tu/?

#6 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 17 listopada 2006 - 19:24

Kontroler SCSI na PCI np. w G4. Moj skaner jeszcze nie chodzi wlasnie z powodu kontrolera. Mam problemy ze sterownikami... Ale to sie da zrobic.

#7 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 17 listopada 2006 - 21:03

Mając eMac'a G4 nic nie wskóram więc, prawda?

#8 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 18 listopada 2006 - 00:11

Istnieja przejsciowki SCSI-USB/FW. Widzialem nawet na allegro. Ale nie wiem czy to dziala. Moze warto sprobowac. Zreszta sam jestem ciekaw...

#9 m.bolechowski

m.bolechowski

  • 970 postów

Napisano 18 listopada 2006 - 09:38

Jeśli spróbuję, a pewnie tak, niezwłocznie dam znać. Dziękuję.

#10 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 18 listopada 2006 - 13:54

Istnieja przejsciowki SCSI-USB/FW. Widzialem nawet na allegro. Ale nie wiem czy to dziala. Moze warto sprobowac. Zreszta sam jestem ciekaw...


Działa, ale nie zawsze. Przez takla przejściówke uruchomiłam kiedyś cyfrówkę (starego Sony), ale skaner mi sie nie udało. Ale to był jakiś stary HP (?) wyrzymaczkowy. (Uwaga! to było jeszcze na PC)

#11 jedsok

jedsok
  • 208 postów
  • SkądZoliborz

Napisano 21 listopada 2006 - 13:41

Uruchomilem Fotolooka pod 9 i dziala. A dlaczego nie chce dzialac na klasiku z 10.4.7?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych