Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wybieranie systemu przy bootowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 16 listopada 2006 - 22:23

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz, otóż przy włączaniu makówki zamiast od razu startować z systemem pojawia się obrazek dysku z pytaniem z którego dysku ma wystartować. Jest to o tyle dziwne, że jest to jedyny dysk z jednym systemem, a w napędzie nie ma żadnej płyty. Z tego co kojarzę (nie miałem jak tego sprawdzić) zachowuje się tak jakbym miał wciśnięte "C" podczas startu systemu, a tak nie jest. Po wybraniu z czego ma startować reszta jest ok, ale nie powiem wkurza mnie to, zwłaszcza że ciągle o tym zapominam. Włączam komputer i idę jeszcze coś zrobić, wracam za chwilę licząc na ekran logowania, a tu jeszcze system nie zastartował. Jakieś pomysły co z tym zrobić ? Dodam tylko że nic w tym kierunku nie grzebałem, nie instalowałem bootcampa ani nic podobnego. MacBook 1.8 ghz, Os X 10.4.8

#2 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2006 - 22:41

wejsc w sys pref w docku. pozniej starup disk i ustaw sobie domysle dysk z OSX.
  • parasit lubi to

#3 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 17 listopada 2006 - 10:14

wejsc w sys pref w docku. pozniej starup disk i ustaw sobie domysle dysk z OSX.

No tak, nie ma to jak skleroza. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.
Dzięki za pomoc.

P.S. Jakieś koncepcje czemu się to przestawiło ? Jestem pewien że ja tego nie zmieniłem.

#4 Fikou

Fikou
  • 475 postów
  • SkądStettin, Poland

Napisano 09 maja 2010 - 20:03

Mam pytanie.. a jak ustawić by domyślnie zawsze pokazywał się do wyboru Macintosh HD lub Windows.. ? Czyli po odpaleniu kompa, chce miec mozliwosc wyboru systemu bez trzymania klawisza.

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 maja 2010 - 20:04

OSX: System Preferences -> Startup Disk Windows: Control Panel -> Bootcamp -> Startup Disk ps. a) skoro zadajesz pytanie, nie musisz akcentować, że je 'masz'; B) dwie kropki po 'Windows' są niepoprawne; c) spacja przed '?' tym bardziej.

#6 Fifa2012

Fifa2012
  • 79 postów

Napisano 07 maja 2012 - 19:48

OSX: System Preferences -> Startup Disk
Windows: Control Panel -> Bootcamp -> Startup Disk


Mógłbyś to jakoś rozszerzyć bo Cię nie rozumiem. Na OSX można wybrać odpalany dysk Win albo OSX i z sieci,a na Win można tak samo Win i OSX. Jak mam to ustawić?

dzięki ;)

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2012 - 20:43

Nie mam pojęcia, o co pytasz i co tu rozszerzać. To wątek z 2010 roku, skąd mam pamiętać, co miałem na myśli?

#8 Fifa2012

Fifa2012
  • 79 postów

Napisano 07 maja 2012 - 21:35

Chodzi mi po prostu o to jak włączyć okno wyboru systemu za każdym razem bez klikania ALT ? Mam jakoś dyski startowe przestawić czy co ?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2012 - 21:47

A, to ten wątek jest o tym, jak tego uniknąć ;-) Generalnie dopóki Ci się dysk startowy nie popsuje, to 'nie da się'. Możesz ewentualnie wziąć jakiegoś refita, jak bardzo musisz.

#10 Fifa2012

Fifa2012
  • 79 postów

Napisano 07 maja 2012 - 21:49

Mam pytanie.. a jak ustawić by domyślnie zawsze pokazywał się do wyboru Macintosh HD lub Windows.. ?

Czyli po odpaleniu kompa, chce miec mozliwosc wyboru systemu bez trzymania klawisza.


też się o to samo pytał chyba wtedy go źle zrozumiałeś, ale spoko najwyżej zostaje skazany na ALT przy starcie ;)
dzięki za odp.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych