Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słaby wynik xBench Grafiki 9400m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#51 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 października 2009 - 22:28

Zobacz na Mac Rumors: Apple Mac Rumors and News You Care About "Apple's New 27-Inch iMacs Experiencing Performance Issues?" tam jest nagranie z youtube nagranego najnowszego iMaca, pewnie problem rozwiążą w jakiś sposób ale apple zalicza dziwne wpadki ostatnio.

#52 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 października 2009 - 22:35

Zobacz na Mac Rumors: Apple Mac Rumors and News You Care About "Apple's New 27-Inch iMacs Experiencing Performance Issues?" tam jest nagranie z youtube nagranego najnowszego iMaca, pewnie problem rozwiążą w jakiś sposób ale apple zalicza dziwne wpadki ostatnio.


Ale o co chodzi w tym filmiku? Że przycina odtwarzanie? A jeśli to kwestia transferu?

Jeśli są*już jakieś problemy - to wygląda to na problemy z Javą na 10.6.1. wyjdzie 10.6.2 i będzie po sprawie.
Mało takich wpadek na innych systemach - zwłaszcza nowych ich wersjach?

#53 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 października 2009 - 22:39

Wiesz Youtube korzysta tylko z Flasha, poza tym gdyby problem dotyczył javy czy Flasha to by był problem także na starszych komputerach no nie ? Wiesz pewnie że się problemy zdarzają wszędzie w wczesnej fazie tylko wiesz o ile komputer składany przez ciebie ma problemy to zrozumie albo jak po wymianie ramu czy coś ale komputer kupiony od Apple które podobno starannie testuje i dobiera podzespoły ma problem z youtube może to wynikać z tego że po prostu nie był dokładnie przetestowany, bo OSX na innych konfiguracjach nie ma z tym problemu czyli flash i java jest okej.

#54 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 października 2009 - 22:45

Poczytaj komentarze pod filmikiem - wygląda to na słabą robotę Adobe ;) I ludziska piszą*tam, że na starszych makach też im się*to przytrafia. Na SL.

#55 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 października 2009 - 23:25

Wiesz takiego przypadku ja na swoim mini nie miałem, a co do adobe to skutecznie od maka odstraszają.

#56 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 października 2009 - 23:30

Wiesz takiego przypadku ja na swoim mini nie miałem, a co do adobe to skutecznie od maka odstraszają.


Ja na swoim MB i SL też nie. I jak poczytasz komentarze to dowiesz się, że są*tacy, co miewają*i tacy, którzy nie.
A skoro sam piszesz, że to Adobe odstrasza od Maka, to może warto ponarzekać*na Adobe a nie Apple? W końcu to oni odpowiadają*za wtyczkę, prawda?

Btw. Na Viscie u mojej dziewczyny czasami Youtube się*tnie - a ma całkiem fajnego Asusa K50 ;)
Ilość*niezadowolonych z Javy jest duża.. bez względu na system, na jakim jest uruchomiona.

#57 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 października 2009 - 23:38

Jave dla OSX dostarcza Apple także to ich problem, Flasha dostarcza Adobe i to jest problem Adobe proste dla mnie :) Co do Sun Java dla Windy nie działa ona na XP tak źle w porównaniu do tego co mamy na maku. Jak będe miał chwile sprawdze działanie na moim PC który jest słabszy od mini i jeżeli tam youtube działa normalnie nawet w HD to znaczy że problem dotyczy komputerów na częściach mobilnych, nie znam się na architekturze CPU ale gdyby wiedział co wycieli w wersjach mobilnych w stosunku do wersji desktopowych to może by doszedł o co chodzi.

#58 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 30 października 2009 - 23:43


Co do Sun Java dla Windy nie działa ona na XP tak źle w porównaniu do tego co mamy na maku.


Ja mam Maka.. i Snow Leoparda.. i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z Javą - stosując Twoją metodę śmiało mogę*powiedzieć, że Java na Apple działa wyśmienicie :D Zgoda? ;)

#59 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 października 2009 - 00:11

Wiesz ogólnie ja także nie miałem ale wejdź sobie na czat czaterii i zajrzyj do pokoju gdzie jest najwięcej osób, a następnie spróbuj przewinąć listę osób na czacie ?

#60 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 31 października 2009 - 09:48

nie wiem na białym G5 2GHz przewija normalnie ;) faktem natomiast jest, że Apple się ściga z własnym cieniem, bo na Microsoft to Dżobs ma za krótkie nóżki. Ten wyścig powoduje różne dziwne problemy z nowym sprzętem. W głównej mierze to pośpiech związany z przejściem na Intele. Konkurencja ma teraz to samo a nowi użytkownicy od porównań nie uciekają, wręcz przeciwnie, dla nich OsX jest ciekawostką czymś o czym tylko słyszeli. Większość chce zobaczyć co to, ale większość patrzy na hardware. Świadomych użytkowników nie ma tak wielu jak tych, którzy spoko chcą zobaczyc co to to, chociaż wiedzą że równolegle na dzień dobry postawią Windowsa a tutaj cyferki mają znaczenie. Dlatego Apple się śpieszy, musi wypuścić coś nowego prędzej niż konkurencja, ale to prędzej oznacza że nie testują tego sprzętu tak bardzo jak powinni. Szkoda. Na forch idą grzmoty na Adobe+Apple SL, ja po przejściu na SL nie odczułem problemów, wręcz przeciwnie, CS4 działa lepiej i stabilniej ku zdziwieniu. Ale domyślam się, że te problemy nie są wyimaginowane. A tak być nie powinno. Pamiętam jak Adobe z Apple to byli najlepsi kumple. Jabłko+S to był skrót używany kiedy był potrzebny. Dziś używam profilaktycznie. Czy to wina Apple Adobe Intela Nvidii Ati czy krasnoludków to mnie nie interesuje. Ja jestem tylko klientem, oczekuje że współpraca tak wielkich firm, które ongiś wytworzyły wizerunek Mac'a jako komputera, który doskonale sprawdza się w grafice, będzie nadal przebiegała bezproblemowo. Potrafię zrozumieć, że program od jakiejś grupki programistów nie będzie działał na nowym systemie, wybaczalne mogli nie dostać specyfikacji nowego systemu, wręcz pewne że nie dostali. Ale Adobe + Apple? Te firmy się znają od lat. I nie to nie tylko Apple jest winne. Adobe też ostatnio obniżyło loty wydająć CS na OsX. Ale kto zawalił w przypadku zamkniętego systemu mnie nie interesuje i tutaj błędy przy tak ograniczonej specyfikacji są dla mnie mniej wybaczalne niż w przypadku Windowsa z założenia działającego stabilnie na byle czym. I każda obsuwa niszczy wizerunek Maca jako fajnego komputera, tworząc wizerunek Apple jako komputera ładnego. A ładny komputer z ładnym systemem to za mało by uznać sprzęt za profesjonalną maszynę zarabiającą na życie.

#61 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 31 października 2009 - 14:49

Ale kto zawalił w przypadku zamkniętego systemu mnie nie interesuje i tutaj błędy przy tak ograniczonej specyfikacji są dla mnie mniej wybaczalne niż w przypadku Windowsa z założenia działającego stabilnie na byle czym. I każda obsuwa niszczy wizerunek Maca jako fajnego komputera, tworząc wizerunek Apple jako komputera ładnego. A ładny komputer z ładnym systemem to za mało by uznać sprzęt za profesjonalną maszynę zarabiającą na życie.


Owszem, cały post 100% poparcie. :)

#62 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 31 października 2009 - 21:04

Wiesz ogólnie ja także nie miałem ale wejdź sobie na czat czaterii i zajrzyj do pokoju gdzie jest najwięcej osób, a następnie spróbuj przewinąć listę osób na czacie ?


Daj spokoj z takimi przykladami. Ja w robocie czasami wchodze na PC (E5200 2.5x2, 2GB, XP SP3) i czesto po 15-20 minutach zaczyna szalec procesor. Rozkrecaja sie wiatraki, tmp leci do 100 stopni i jest jedno wielkie wycie tej budy pod biurkiem. Zamkniecie przegladarki nie pomaga, Java zyje wlasnym zyciem. Pomaga jedynie zamkniecie Javy w procesach. Wiec to jest z tyłka przykład na niekorzyść Maków.

#63 Radosław Madecki

Radosław Madecki

  • 342 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 16 maja 2010 - 17:51

E5200 na 100*C? Co za bzdury, kumpel ma ten model i po OC do 3GHz ma w stresie max 75*C. Albo masz nie przewiewną obudowę, albo zapchany wentyl, albo gadasz pierdoły.

#64 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 17 maja 2010 - 17:16

Według producenta 74.1°C to górna bezpieczna temperatura pracy dla E5200, zatem praca przy 100°C wydaje się mało prawdopodobna (może układ odczytujący temperaturę jest uszkodzony). Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych