Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słaby wynik xBench Grafiki 9400m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cyryl6

Cyryl6
  • 248 postów

Napisano 29 października 2009 - 00:04

Właśnie zrobiłem test mojemu Macbookowi Pro 13 2.53,4gb ram,9400m,5400 rpm. Większość testu mi sie wydaje normalna cpu test 180,memory test,181,quartz graphics test 196 ale OpenGL Graphics test wyszedł bardzo słabo bo pokazuje tylko 88.26 (111.97 framers/s) Coś tu chyba niegra jak bodajże wynik powinien sięgać do 200 podobno, Wie ktoś co to ,może być ? test cpu i innych są normale tak ? Na boot camp winda w mirrors edge muszę grać na minimalnych detalach żeby to wszystko ładnie dzialalo podobnie jest z far cry 2.

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 01:02

Widzisz w tym coś dziwnego ? Bo ja nic, zintegrowana grafa z współdzielonym ramem.

#3 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2009 - 07:06

dobra ja całkiem poważnie, bo ostatnio to ja grywam w GTA 1....na cholerę komuś 80 klatek na sekundę. Filmy sa kręcone z prędkością 24 klates na sekundę i ludzki oko już przy tej prędkości uznaje obraz za płynny (a pewnie i przy mniejszej). To jest zupełnie poważne pytanie bo z nowych gier to najnowsze to Warcraft III ;) co daje pierdyliard klatek na sekundę.

#4 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 29 października 2009 - 15:29

Gralem w World of Warcraft na 2 komputerach z nVidia 9400M. Pisalem juz o tym na forum. Karta daje rade. Jesli ktos ma watpliwosci warto zajrzec n youtube. @wieslawo Porownywalem do TV i jego 24 klatek. Jednak takie 30-40 fps jest znacznie plynniejsze i to widac. 24 w grze jak WoW jest akceptowalne, ale juz nieco przeszkadza kiedy przyzwyczaisz sie do 40. Mysle, ze roznicy miedzy 40 a 70 fps juz naprawde nie da sie zauwazyc. Pozdrawiam

#5 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 października 2009 - 16:06

Ja gram na Mac w C&C 3 na full detalach na 9400 (bo z lenistwa nie chce mi się na 9600 przełączać) i daje radę Ale jak ktoś lubi cyferki/benchmarki to nigdy nie będzie zadowolony. Najlepsze jest to, że obecne dobre karty integry maja wydajność jaką 2-3 lata temu osiągała tzw. dobra średnia półka zewnętrznych grafik. Wtedy to było WOW a teraz jest FUU bo kochane robaczki marketing + gry napędzają tego diabełka w głowie co mówi - kup najlepszą (najdroższą) grafikę, nie bądź gorszy od kolegi, pokaz mu jaki z niego lamer.

#6 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2009 - 16:40

a później będzie zbuduj większy dom, to nic że nie potrzebujesz, kup lepszy samochód, to nic że Cię nie stąć, wyrwij jakąś młódkę, to nic że z obecną tyle lat Ci było dobrze ;)

#7 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 października 2009 - 18:45

o to, o to :) :) :) swoją drogą to ja bardzo lubię takich "sprzętowych onanistów" bo od nich kupuję moje maki jak wychodzi nowy model, który ma "nóżkę bardziej"

#8 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 19:10

Ja gram na Mac w C&C 3 na full detalach na 9400 i daje radę. Ale jak ktoś lubi cyferki/benchmarki to nigdy nie będzie zadowolony.


Wiesz to już pobiło wszystko, usprawiedliwianie maków że procki są wystarczające zrozumie, że części mobilne także itd ... , napisałem że już się czepiał nie będę ale za granice płynności uznawało się zawsze 27 - 30 fps czy to jest apple czy wytwór technologi 24 klatki na sekundę to nie jest płynnie w wypadku gier wideo, i chociaż raz nie zastawiaj się w obronie boga APPLE że ktoś patrzy na cyferki.

#9 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 października 2009 - 19:42

kto normalny kupi maka do grania? kto normalny kupi laptopa do grania? no i mega kombinacja - kto normalny kupi macbooka do grania? fail na failu failem pogania

#10 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 października 2009 - 20:03

seb235 kup sobie co chcesz, podniecaj się fps i czym tam chcesz i przestań jątrzyć i jojczyć bez przerwy na tym forum. Ja sobie pogram od święta jak mi się zachce i tyle mi i większości użytkowników co już nie mają naście lub dzieścia wystarcza. Notebooki na Win mają podobne parametry (raz lepsze, raz gorsze) i też dają radę. I jeszcze jedno Seb235 NIE ŻYCZĘ SOBIE (PEWNIE NIE TYLKO JA) DOSTOSOWYWANIA CZYJEJŚ WYPOWIEDZI DO POPARCIA TREŚCI WŁASNEJ WYPOWIEDZI

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 20:14

seb235 kup sobie co chcesz, podniecaj się fps i czym tam chcesz i przestań jątrzyć i jojczyć bez przerwy na tym forum.

I jeszcze jedno Seb235
NIE ŻYCZĘ SOBIE (PEWNIE NIE TYLKO JA) DOSTOSOWYWANIA CZYJEJŚ WYPOWIEDZI DO POPARCIA TREŚCI WŁASNEJ WYPOWIEDZI


Ja tylko wyciągnąłem wnioski z tego co napisałeś nic więcej.

#12 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 29 października 2009 - 20:17

Ja tylko wyciągnąłem wnioski z tego co napisałeś nic więcej.


Tylko że baaardzo wiele osób na tym forum mogłoby potwierdzić to, że Twoje wypowiedzi są pełne "jadu". Nikt Cie nie zmusza do używania Maka, ale nie psuj radości innym.

#13 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 20:28

Przepraszam bardzo że psuje wam radość ale z czym to robie ? Że 24fps nie należy do granic płynności to nie mój wymysł ani moja granica, po prostu do nich nie należy i koniec. A usprawiedliwianie korporacji jest bez sensu, nie wiem jak wy ale ja nigdy nie usprawiedliwię korporacji której za coś płace lub zapłaciłem, płace za neta ma być net, kupuje komputer ma działać, kupuje telefon ma dzwonić, 9400M uzyskuje 24fps czyli nie jest płynne i koniec to jest fakt którego się nie usprawiedliwia. Obiecałem wczoraj że już się nie wypowiadam na temat maków i PC i tego robił nie będę, z resztą jak widać nie napisałem dzisiaj nic na ten temat mimo że aż mnie nosi jak czytam niektóre opinie, ale usprawiedliwianie korporacji za nasze ciężkie pieniądze i to nie małe jest jak dla mnie co najmniej dziwne. Jest powiedzenie "Klient nasz pan" a nie "firma nasz pan", my bez apple poradzimy sobie w 100% ale apple bez nas nie.

#14 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 29 października 2009 - 20:32

Nie do końca mnie zrozumiałeś, ja nie mam na myśli tylko tego wątku. Mam na myśli 95% Twoich wypowiedzi na tym forum. Zachowujesz się jakby Apple i użytkownicy tego forum zrobili Ci krzywdę. Widzę z podpisu że używasz G1. Dlaczego? płacisz i wymagasz, a tam przecież bez kombinacji nie można odpalić modemu. Na forum Androida też rzucasz jadem??? Człowieku wyluzuj, nie można mieć wszystkiego.

#15 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 20:55

Zachowujesz się jakby Apple i użytkownicy tego forum zrobili Ci krzywdę.


Nikt mi nie zrobił krzywdy, lubie to forum lubie apple i lubie nawet osoby z tego forum ale niektóre kwestie nas różnią nic więcej.

Widzę z podpisu że używasz G1. Dlaczego?
płacisz i wymagasz, a tam przecież bez kombinacji nie można odpalić modemu.
Na forum Androida też rzucasz jadem???

Wiesz tylko że na forum androida nikt nie pisze że G1 jest super wykonany, zajebiście szybki, i że nie trzeszczy jak telefon z targu bo trzeszczy i nikt tego nie kwestionuje bo wie o tym każdy i koniec, nie ma ścięć żadnych i to mi się podoba piszemy jasno o zaletach jak i o wadach danego produktu. A tutaj niektóre osoby jak się napisze że mak ma słaby procesor to wyjeżdżają że patrze na cyferki itd ... , ma słaby i koniec po rozmowie niedługo. A tutaj niedługo będzie coś takiego : "masz paski z przegrzanej grafiki używaj dalej bo przecież pamiętasz mniej więcej gdzie to było, z jakiś powodów nieczytelna szyba w iMaku możesz przewinąć strone w dół i używać dalej" są to abstrakcyjne wymyślone przez mnie sytuacje ale pokazujące do czego dążą niektóre osoby.

Zanim kupiłem maka napisałem o tym na forum o PC nikt ani tego nie krytykował nikt się nie czepiał itd ... , pojawiła się wypowiedź że uciekanie na inną platformy nie zawsze dobrym rozwiązaniem. Tutaj jak ktoś napisze że na maku chce postawić winde zamiast OSX to jest dyskusja dlaczego chce używać gorszego systemu, instalawać antywirusy itd .... skoro Mac OS X po prostu działa. Wszyscy się pogodzili że Windows się wiesza i żadne nawet największe fanboye windy temu nie zaprzeczają, fanboye G1 nie zaprzeczają że on skrzypi i wygląda jak kupa, może pora aby użytkownicy maka także w taki sposób podeszli do produktów apple ?

Człowieku wyluzuj, nie można mieć wszystkiego.

Można nie mieć wszystkiego, ale każdą wadę próbować usprawiedliwić że ktoś patrzy na cyferki i nie przyznanie racji w oczywistej nieraz dyskusji bo jest ona niekorzystna dla Apple czy innej firmy dla mnie jest obłędem. Forum ma być pomocne dla użytkownika planującego kupić np Maka ale jeżeli każdy wychwala wszystko pod niebiosa a nie napisze że np z tym może być problem, to do czego dąży to forum ? Apple ma swoje reklamy itd ... , oni nas do tego nie potrzebują, my stanowimy forum które powinno cieszyć się z zalet użytkowanego produktu ale także zaakceptować i widzieć jego wady.

#16 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:02

Tu muszę Ci przyznać trochę racji że na forum androida i też na wielu innych nikt nie boi się pisać o wadach i nikt nie ukrywa że takie wady istnieją. Ale wracając do tematu, Twoje wypowiedzi potrafią podnieść ciśnienie. Zachowujesz się tak jakby Ci zależało na wytykaniu wad Apple. Mi też wiele rzeczy się nie podoba. Mam już piątego maka. Dwa Maki wylądowały w serwisie jeszcze na gwarancji. Zaraz po gwarancji padł mi napęd, a nowy kosztował straasznie drogo. Ale podsumowując wady i zalety nadal używam Maka i ani na siłę go nie wychwalam ani na siłę nie krytykuje. A takie twierdzenie że nie jak nie wyciąga 24FPS to badziew jest dla mnie śmiechu warte. Jak dla mnie to może i 1FPS osiągać. Mój komputer grafiki 3D nie widział i nie zobaczy. Nie każdy gra na komputerze, jest wiele innych ciekawszych rozrywek.

#17 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:09

Mi nie zależy na wytykaniu wad apple bo wcale tego nie robię, i wcale nie jest ich tak dużo o ile ma się sporo gotówki. Ale np wczoraj post o maku za 1600 zł + ewentualnie chłopak dorzuci nokie E51 by pobawić się systemem, nie wydaje ci się że zamiast wciskać mu jakieś starocie można było napisać aby kupił zestaw który mu podałem instalował OSX i by się cieszył że ma OSX który działa dość ładnie i szybko i jednocześnie może SMSa wysłać np do znajomego bo udało mu się go zachować bez konieczności pozbywania się go. A maka w tej cenie dobrego ani w dobrym stanie nie dostanie, a tak by miał sprzęt nowy z gwarancją i bez lęku o jutro. To uważasz że jest dobre postępowanie, tym bardziej że było widać że chłopak nie chce nikogo okradać tylko po prostu ma ciężką sytuacje. A może mieć OSX i telefon jednocześnie.

#18 iBook

iBook
  • 580 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:16

No wiesz, to że chłopak chce mieć komputer Apple to jego sprawa. To że mu proponowałeś PCeta myślę że go nie przekona, bo on chce Apple. Jego sprawa dlaczego. Mnie osobiście też nikt nie namówi na PCta bo ja chce używać Mac Os (legalnie) bo mi się podoba i już. Tylko że temu licealiście trzeba było uświadomić żeby sobie kupił Maka takiego na jakiego go stać. Jeszcze w tym roku sprzedałem MacBooka za 1600zł i nie był to żaden staroć ani badziew. Dlatego też nie twierdź że ktoś mu wciskał starocie. Nie każdy ugania się za nowościami i cyferkami tylko po to żeby kolegom przyszpanować. Ja np. jakby była możliwość wolałbym żeby dyski w komputerach miały 40GB, bo byłyby tańsze, a 40GB to dla mnie i tak za dużo. i nie każdemu więcej niż 24FPS potrzebne do szczęścia. Czasami liczy się wygląd, kolor i frajda z posiadania czegoś innego niż wszyscy.

#19 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 października 2009 - 21:19

Ponizej 30FPS w grzie to tragedia. Mnie od razu leb boli

#20 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:38

bo jak chce sie grac to sie kupuje konsole. IMHO nawet kupowanie blaszaka do gier to strata kasy. niestety coraz wiecej osob tego nie rozumie:)

#21 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:41

No strata kasy bo konsole kupisz raz i grasz kilka lat a komp do gier to studnia bez dna i co kilka miechów nowa karta potrzebna.

#22 Cyryl6

Cyryl6
  • 248 postów

Napisano 29 października 2009 - 21:55

ok... Maca do gier nie kupilem to tylko cos przy czym chce sie rozerwac a pare nowych tytolow kupilem dla testu bo nadal gram w battlefied i cs. Jeszcze mam pytanie zeby nie zakladac nowego tematu grajac dzis w battleield'a zauwazylem cos dziwnego w czasie grania zaczol mi sie przycinac tak ze trudno sie gralo odczekalem chwile i moglem grac spokojnie w plynnym obrazie, podobnie z call of duty 4 dziwna sprawa moze ktos to wytlumaczyc bo denerwoje mnie bardzo ze cos moze nie grac a jeszcze lubi czasem wyskoczyc blue screen i ekran migac. podobnie czasami mam na os x cover flow czy expose tez lubi czasami przycinac ale zwykle dziala plynnie i to na prawie zadnym wykozystywaniu kompa.

#23 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 października 2009 - 21:59

bo jak chce sie grac to sie kupuje konsole. IMHO nawet kupowanie blaszaka do gier to strata kasy. niestety coraz wiecej osob tego nie rozumie:)


zalezy jeszcze do jakich gier, bo sa takie gry,w ktore na konsoli nie pograsz. ale casual gamerowi takiemu jak mi konsola splynela niczym blogoslawienstwo.

#24 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 29 października 2009 - 22:29

"denerwoje", "zaczol"....ja proponuje stworzoną na silniku Alien vs. Predator fantastyczną grę Bralczyk vs. Miodek. Można wiele z niej wynieść... ;)

#25 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2009 - 22:32

Cyryl6 - Procesory intela kiedy im jest za gorąco zmniejszają swoje taktowanie, dzięki temu są w stanie same siebie ostudzić przy nie wydajnym chłodzeniu. Włączasz gra w komputerze wszystko zaczyna się grzać układ chłodzenie nie odprowadza wystarczająco ciepła i procek zaczyna zwalniać bo mu nie jest gorąco, tak samo jak ty byś miał biegać na otwartej przestrzeni w upale 35C a 20C :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych