Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sklep Apple w Poznaniu(Stary Browar) juz na wiosnę ??!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#26 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 14:41

Będzie 3 razy wieksze.


To prawda, ale też i problem i nie chodzi tu o architekturę, ale problemy urbanistyczne, które póki co nie są rozwiązane (a czy są w ogóle do rozwiązania?) czy może projekt zabije gigantomania?).
Rozumiem lokalny patriotyzm i to, że nie chwalicie się np. tym niebieskim paskudztwem (z pracowni Sipińskich) powstającym tuż przy Browarze.

Pozdrawiam wszystkich Macuserów z Poznania _M.

PS .Ale to Forum MyApple i zaraz nas któryś z Moderatorów nie zleżnie od nagród lub nie, dla Inwestycji, pogoni.
PS II. Starego Browaru zazdroszczę, ale zróbcie jeszcze coś ze Starą Rzeźnią i Starą Gazownią, przydało by się też zburzyć "bunkier" na starym Rynku i przywrócić Katedrę odciętą przede wszystkim ruchlliwym szlakiem komunikacyjnym od Starego Miasta i parę jeszcze drobiazgów i będzie OK

#27 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 22 listopada 2006 - 15:52

wicius, ja tez mieszkam na Dabrowskiego prawie, ale juz blisko Mostu Teatralnego, wiec mozna powiedziec, ze zarowno do KK, jak i do SB mam tyle samo krokow..


LOL
Mickiewicza :-)

Odebralem to jako probe umniejszenia wyroznienia, ktore w mojej ocenie jak najbardziej sie nalezy Browarowi.


Dodajmy, ze ta nagroda to klasyka naciągactwa, polegająca na tym, że do dziesiątek potencjalnych "zwycięzców" wysyła się listy gratulacyjne z informacją o zwycięstwie i konieczności udziału w ceremonii wręczenia nagród - który to udział jest oczywiście płatny w tysiącach USD. O tym już niestety GW i prezydent Grobelny nie wspominają...

#28 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 listopada 2006 - 16:01

Nom miło, bo do Starego Browaru mam kawałek :)

#29 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 16:38

To już wiem gdzie chce iść na Studia :) Na politechnike Poznańską :D

#30 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 16:52

Dodajmy, ze ta nagroda to klasyka naciągactwa, polegająca na tym, że do dziesiątek potencjalnych "zwycięzców" wysyła się listy gratulacyjne z informacją o zwycięstwie i konieczności udziału w ceremonii wręczenia nagród - który to udział jest oczywiście płatny w tysiącach USD. O tym już niestety GW i prezydent Grobelny nie wspominają...


A poza tym, to dobrze sie czujesz?????

#31 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 16:53

To prawda, ale też i problem i nie chodzi tu o architekturę, ale problemy urbanistyczne, które póki co nie są rozwiązane (a czy są w ogóle do rozwiązania?) czy może projekt zabije gigantomania?).
Rozumiem lokalny patriotyzm i to, że nie chwalicie się np. tym niebieskim paskudztwem (z pracowni Sipińskich) powstającym tuż przy Browarze.


Pokaz mi miasto, gdzie problemy urbanistyczne sa rozwiazane. Pokaz mi miasto w PL, w ktorym nie stoja, albo nie sa budowane "paskudztwa". Poznan nie jest moze architektonicznie ladnie zaprojektowany, ale to nie jest pytanie do mnie. Uwazam ze w innych miastach jest gorzej (juz wogole nie wspomne o Wawie, ktora jest poza wszelka krytyka).

Ja sie po prostu ciesze, ze nareszcie powstal w Polsce obiekt, ktory moze konkurowac z podobnymi na swiecie i nalezy do scislej czolowki w Polsce. (a wlasciwie jak narazie nie ma konkurencji) no i i ze powstal w naniu! No i ze bedzie Ispot :)

A co do chwalenia to sie chwalimy, i jestesmy widac jedyni, bo inne miasta poprostu nie maja czym sie chwalic.. Bez urazy prosze.

Pomyslec - mial byc zwykly supermarket - a powstaje dzielo sztuki.

#32 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 listopada 2006 - 17:00

A poza tym, to dobrze sie czujesz?????


Jesli poddajesz w watpliwosc slowa hwojtka to napisz dlaczego.

#33 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 17:12

UOTE

Pokaz mi miasto, gdzie problemy urbanistyczne sa rozwiazane.

Przecież nie w tym kontekście jak myslisz, to nie krytyka, ale obawa, czy ta "perełka" nie zginie w gigancie. Po prostu szkoda by mi było.

o Wawie, ktora jest poza wszelka krytyka)

Pełna zgoda. Warszawa nie ukrywa, że zazdrości Wam obecnego Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Ja sie po prostu ciesze, ze nareszcie powstal w Polsce obiekt, ktory moze konkurowac z podobnymi na swiecie

Ja też, mimo, że nie jestem Poznanianką.

Pomyslec - mial byc zwykly supermarket - a powstaje dzielo sztuki.

Tu się mylisz, miało być dzieło sztuki w założeniu i jest (także w znaczeniu konstrukcyjnym, ta część która jest podwieszona np). Dobrze, że zostało docenione także na świecie.
Jak nie gratulowałam jeszcze - to gratuluje _M
PS (i jest bezpłatny dostęp do netu)

dopisane:

Jesli poddajesz w watpliwosc slowa hwojtka to napisz dlaczego.

Nie nie poddaje w wątpliwość słów hwotka, po prostu zaniepokoiłam się o stan ogólny. To tylko z naturalnej troskliwości.
Pozdrawiam Monika
PS. Beneficjentami nagrody byli architekci o których wspominałam wyżej, przede wszystkim za rewitalizacje zabytkowego obiektu poprzemysłowego, choć duże znaczenie miało usytuowanie w centrum miasta. Dla Grobelnego to jedynie delikatne oparcie się o blask, który stał się udziałem Poznania. Sam grobelny płaci sporą cenę, gdyz w starciu dwóch Poznańskich gigantów (Kulczyk i Świtalski) stał się w wyniku kampanii wytoczonej przez tego ostatniego (który ba Browar patrzy z okna swego biura) nagonkiktóra stała sie podstawa oskarżenia i czeka na sądowe rozstrzygniecie (tzw afera Kulczyk Parku). W tej sytuacji zjadliwe słowa, które niejak nie maja się do rzeczywistości (jakiś miliony za nagrodę) naprawdę mogą niepokoić nawet jak się ma (jak ja) wrażliwość z kamienia.

#34 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 17:58


Tu się mylisz, miało być dzieło sztuki w założeniu i jest



Tam mial byc supermarket, ale znalazl sie taki Kulczyk i mamy dzielo sztuki "w zalozeniu."


BTW. Sory za te OT, ale temat ciekawy, wiec, drodzy moderatorzy, prosimy o laskawosc. Zawsze mozna zalozyc nowy temat co prawda, cos ala " ktore centrum handlowe jest godne jabluszek" ale to chyba nie ma sensu..?

#35 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 18:08

Jak offtopic to offtopic;) Zgadzam sie z Tonym Montana. Dzieki SB Poznan wiele zyskal, centrum przenioslo sie z beznadziejnego Sw. Marcina (pieknie zniszczonego przez komune) na Polwiejska a wkrotce i Ratajczaka. Oby wiecej takich inwestycji!

#36 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 listopada 2006 - 18:13

To już wiem gdzie chce iść na Studia :) Na politechnike Poznańską :D


Zapraszamy, polibuda ma teraz fajne nowe obiekty nad Warta. No i miasto wynajelo studentow polibudy w zespole, i oni teraz sie wyzywaja tworczo nad "karta miejska", ktora z czasem ma zastapic bilety, karty rabatowe, kredytowe itd itp.

#37 audiopain

audiopain
  • 332 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 18:14

Dzieki SB Poznan wiele zyskal, centrum przenioslo sie z beznadziejnego
Sw. Marcina (pieknie zniszczonego przez komune) na Polwiejska a wkrotce
i Ratajczaka. Oby wiecej takich inwestycji!

dokladnie o tym samym pomyslalem

#38 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 18:24

Tam mial byc supermarket, ale znalazl sie taki Kulczyk i mamy dzielo sztuki "w zalozeniu."

Zapominasz, że ani Główny Architekt Miasta, ze wzgledu na to że hipermarket miał być na terenie tzw "Wolnych torów: i obecnego Dworca PKS-u (Studium do Miejskiego Panu Zagrospodarowania Przestennego z chyba 2000 r - ale moge sie mylić in plus 1) ani Miejski Konserwator Zabytków z innych przyczyn, (w każdym razie skłaniała sie w strone powierzchni biurowych) nie chcieli o tym nawet słyszeć. Zmiękli jak przedstawino im pierwsze wizualizacje projektu. To prawda jednak, że początku projet zakładał Centrum Handlowe (powierzchnie handlowe rozdrobnione do 700 m kw) Usługowo - Kulturalne. Trudno nie wykorzystac obiektu, jako ogólno dostepnego, który ma dwa poziomy zerowe. (czyli dwa partery).
Zresztą, co mi tam. W końcu Poznań, należy zostawić Poznaniakom.
Pozdrawiam.
PS. I jeszcze . To nie Kulczyk, ale Grażyna Kulczykowa od początku była animatorka tego przedsięwzięcia.
PS.II Tam są chyba najdroższe powierzchnie handlowe w Polsce, oaby to soe nie przełożyło na marże hadlowe w sklepie Apple.
PS III. - PS II, jakkolwiek to prawda, jest po to, aby ten post miał marne bo marne, ale jednak uzasadnienie w tym wątku

#39 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 listopada 2006 - 19:21



BTW. Sory za te OT, ale temat ciekawy, wiec, drodzy moderatorzy, prosimy o laskawosc.


Luzik. Moje uwagi pisze na biezaco.

#40 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 20:58

PS. I jeszcze . To nie Kulczyk, ale Grażyna Kulczykowa od początku była animatorka tego przedsięwzięcia.


Wszyscy wiemy, kto za tym stoi. O Pani Grazynie nikt za kilka lat nie bedzie pamietal. Ale gratuluje wiedzy na temat inwestycji w Poznaniu. Czyzby jakas rodzina w Pyrlandii?

Co do marzy to nie wierze, zeby iSpot narzucal wieksza cene, z racji tego ze jest to SB. Ceny we wszystkich iSpotach sa takie same. Poza tym, naprawde mozna trafic tam cos fajnego i taniego, nie zawsze trzeba chodzic do Calvina Kleina.

#41 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 21:24

O Pani Grazynie nikt za kilka lat nie bedzie pamietal.

A szkoda, bo z tego co wiem, to własnie Ona była motorem napędowym. (i to nie pisze dlatego, że baba, popiera babę - lubię czasem uwzględnic prawdę). Kulczyk to tylko kasa. My pisaliśmy o estetyce.

Nie, to nie żadna rodzina, nie mam rodziny w "Kulczykowicach" czy Pyrlandii jak wolisz, ale poza Starym Browarem- przeciez wiesz - macie jescze UAM. Bardzo mnie ten UAM zainteresował (byłam w Poznaniu ponad pół roku, ale mam tę wadę, że jak juz jestem to rozgladam się również na boki) i nadal zresztą mnie interesuje. (często bywam). Na jednym z wydziałów jest też pewna Katedra, (nawet dwie) według mnie (i nie tylko) rewelacja, chyba najlepsza w Europie (tak mówią nawet Tu). Nie dostała presiżowych nagrod mniędzynarowodowych, ale się bardzo liczy.
Pewnie to nie dla wszystkich ważne, ale właśnie Wam, Poznaniakom dorzucam ten "drobiazg" do Waszej dumy i niech będzie to też wytłumaczeniem się i usprawiedliwieniem z wsadzania nosa w poznańskie sprawy.
Pozdrawiam. Monika.

#42 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 21:32

Stary Browar to klasa sama w sobie. W dzień świetne centrum handlowe, miejsce spotkań (Coffe Heaven, często bywam ze znajomymi), w nocy SQ club na przykład (tylko żeby żadni stróże prawa się nie odezwali, że nie mam 18tu lat) a iSpot doda tego czegoś :P co do UAM, to mogę powiedizeć tyle, że około 3 razy w tygodniu bywam tam na stołówce... danie mięsne 7.50 bezmięsne 5.50 a zupa 3 złote :P

#43 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 22:14


Nie, to nie żadna rodzina, nie mam rodziny w "Kulczykowicach" czy Pyrlandii jak wolisz, ale poza Starym Browarem- przeciez wiesz - macie jescze UAM.


Wiem, wiem, studiuje tam.. :) I nie zamienilbym tej uczelni na zadna inna.. No, moze na jakas w USA...

Stary Browar to klasa sama w sobie. W dzień świetne centrum handlowe, miejsce spotkań (Coffe Heaven, często bywam ze znajomymi), w nocy SQ club na przykład



Szkoda ze Starbucksa nie ma... A SQ rzadzi!!!

#44 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 22 listopada 2006 - 22:32

I nie zamienilbym tej uczelni na zadna inna.. No, moze na jakas w USA...

Fee, podlizuch :lol: Rozumiem, że jest to tekst dla insadera, z wdziecznosci, że Ci nie zamknął watku, i nawet nie dal po łapach.:razz:

#45 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 22:34

Studiujesz na UAM i jeszcze w SQ bywasz? No proszę, może i być, żeśmy się kiedyś widzieli ;) SQ i Alcatraz to moje ulubione kluby w Poznaniu ;)

#46 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 listopada 2006 - 22:46

O qrde, gdzie wy chodzicie :))) Alcatraz? A masz dresy? :)))) Zarcik, nie gniewaj sie, ale po serii artykulow o Alcatraz na forum poznanskim nie moglem sobie darowac...

#47 wicius

wicius
  • 852 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2006 - 22:52

Mam tylko jeden zestaw ciuchów do Alca, i szczerze mówiąc chodzę tam tylko z powodu ilości dobrych lasek na metr kwadratowy ;> wtedy stawiam z moich loków afro, zmieniam stajl i idę ;p ale dużo bardziej wolę SQ. A w Poznaniu mieszkam od września i jeszcze nie wyrobilem sobie pełnego zdanai o różncyh placówkach :] po prostu sprawdzam po kolei :P

#48 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 listopada 2006 - 23:36

Niee no, zaraz nam insiderek watek zamknie. My tu o klubach.. Ostre zejscie z tematu. A wogole polecam jeszcze Post Dali. Czasem ktos tam z Powerbooka zagra :)

Fee, podlizuch :lol: Rozumiem, że jest to tekst dla insadera, z wdziecznosci, że Ci nie zamknął watku, i nawet nie dal po łapach.:razz:


Moja piekna, w USA bywam prawie tak samo czesto jak w Polandzie, i juz kilka lat gnebi mnie gdzie by tu podyplomowo studiowac. Na UAM , czy w Kalafiornii?? Strasznie zawsze tesknie za NYC, gdzie wlasciwie moja adventure z USA sie zaczela.. Dlatego tez sentyment do insidera jest.. On tam, ja jeszcze kilka miesiecy TU. Ale nie ma mowy o podlizywaniu sie. Pozdrawiam Cie serdecznie. ;)

#49 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 23 listopada 2006 - 10:37

A poza tym, to dobrze sie czujesz?????


Łącznie z tym czuję się doskonale.
A co do epatowania się pomysłami pani Grażyny Kulczyk, to akurat razem z ówczesnym wspólnikiem mam pełną wiedzę na temat powstania pomysłu na SB. Chwała Bogu dwanaście lat temu ten pomysł się pojawił. Pani Grażyna miała za to dobre finansowanie.
Tyle w temacie, w którym siedzę naprawdę głęboko...

#50 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 listopada 2006 - 14:28

w USA bywam prawie tak samo czesto jak w Polandzie, i juz kilka lat gnebi mnie gdzie by tu podyplomowo studiowac.


O, to ciekawe bo ja tez rozgladam sie za podyplomowymi. Naturalnie w USA :D. Bede do Ciebie pisal na PW, bo sie watek rozjedzie :)


Wracajac do tematu: to chyba dla mnie nieistotne co tak jest i jak wyglada, ladnych kilka lat temu bylem zamieszany w przygotowywanie dokumentacji pod przetarg i mam to miejsce (Stary Browar) dokladnie obfotografowane. Moze i zabytek ale jakos nie wygladal zbyt ladnie , szczegolnie w takim miejscu. Ktokolwiek wiec zrobil z tym cokolwiek to dobrze. Jeszcze lepiej, ze jest to uzyteczne publicznie i ludziom frajde przynosi.

Co do opini hwojtka: niestety, slysze tu i owdzie o takich praktykach. Hwojtek napisal o swiecie architektury, ja moge tylko nieco szepnac, ze w innych dziedzinach sztuki/biznesu tez sie to zdarza... Lepiej na nagrody nie patrzec tylko kierowac sie wlasnym gustem. I tyle. Zal, ze nagrody ciagna za soba marketing i taki "konkurs" moze pognebic cos wartosciowego a wypromowac bubel...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych