Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do zarządzania RAMem w Maczku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2006 - 22:41

Posiadam iMaca CD z 512 MB RAM (wiem, że to bardzo mało ale dopiero w grudniu zakupie dodatkowe 1 GB) czy znacie może jakiś program do optymalizacji RAMu czy cuś? bo teraz mam tylko ok. 6 MB wolnego, coś do zarządzania...

#2 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 listopada 2006 - 22:50

ale po co, zarządzanie zostaw OSX on sobie z tym poradzi najlepiej...

#3 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 10 listopada 2006 - 23:33

wolny RAM to zielone plus niebieskie pole, a nie samo zielone. Zielony to nigdy nieżywany, a niebieski to użyty ale gotowy do natychmiastowego zwolnienia

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 listopada 2006 - 23:48

Posiadam iMaca CD z 512 MB RAM (wiem, że to bardzo mało ale dopiero w grudniu zakupie dodatkowe 1 GB) czy znacie może jakiś program do optymalizacji RAMu czy cuś? bo teraz mam tylko ok. 6 MB wolnego, coś do zarządzania...

To zupełnie normalne zachowanie. Uruchom Activity Monitor i zobacz wykres pamięci.

To, co rzeczywiście jest zużywane przez system to pola Wired i Active. Pierwsze to ta część pamięci, która jest niezbędna na stałe i nie może zostać zrzucona na dysk. Drugie to część pamięci używana przez programy, która, w razie potrzeby, zostanie zrzucona na dysk celem zwolnienia pamięci dla innego programu.

Trzecie pole, Inactive, to pamięć używana w przeszłości, która nie została wyczyszczona, ale jest już do wykorzystania. Jeżeli pamięć nie jest natychmiast czyszczona po zwolnieniu, przyspiesza to, na przykład, ponowne uruchamianie programów.

Pole Free jest więc pamięcią, która jest nie tylko dostępna, jak Inactive, ale też nigdy nie była wykorzystywana.

Nie stosowałbym żadnych "dopalaczy" pamięci, poza samym Mac OS X. Możesz sobie tylko napsuć i zdestabilizować system.

#5 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 listopada 2006 - 10:49

Ok ;) Aha :) Wired mam 132 MB, Active 234 MB a Inactive 143 MB ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych