Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 Bootcamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 listopada 2009 - 10:20

Roberto, my się, widzę, dogadujemy. Trzeba kiedyś piwo zrobić ;-)

#27 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 09 listopada 2009 - 12:34

Śmiać mi się chce z Waszej wrażliwości i powiedziałbym "snobizmu językowego". Ale na tą przypadłość cierpi wielu użytkowników polskich forów.

#28 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 listopada 2009 - 14:40

Bo czasem ludzie zwracają za dużą uwagę na formę, a pomijają treść. Żeby nie było - razi mnie, gdy ktoś ciągle popełnia błędy, ale nigdy nie pomyślałem o tym, żeby zamiast skupić się na rozwiązaniu problemu przyczepić się tylko orta lub jakiegoś innego byka, bo to bardziej ośmiesza czepiającego się.

#29 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 listopada 2009 - 14:49

Mnie tylko razi jak ktoś 3 zdania napisze bez kropek i przecinków i wszystko z małej litery, wtedy jest trudno czasem zrozumieć o co chodzi, chociaż też można jak się chce. A jak ktoś pisze bez polskich znaków, robi jakieś literówki to mi to absolutnie nie przeszkadza. Tutaj na forum staram się pisać z polskimi znakami, ale na komunikatorach przeważnie piszę bez, bo jest szybiej i nikomu to nie przeszkadza.

#30 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 09 listopada 2009 - 21:37

ja tam proponuję rangę:
"Niestety nie mogę opanować się gdy tylko ktoś wytknie mi mój błąd. Przecież nikt mnie nie może poprawiać! Najbardziej chciałbym żeby wszystkie porządne fora internetowe wyglądały jak zeszyt dziewięcioletniego dyslektyka piszącego kawałkiem drewna."


hahahaha. dokładnie.

#31 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 18 listopada 2009 - 16:32

Witam podpinam się pod wątek bo to właściwie o tym samym. Mam Vistę na oddzielnej partycji utworzoną Bootcamp-em. Chciałbym zrobić upgrade do Windows 7 i właśnie to jest moje pytanie, jak to zrobić? Mój OS to Leopard i z tego to czytałem w SnowLeopard nie ma z tym problemu a na stronie Apple znów wyczytałem, że mój OS musi poczekać na aktualizację Bootcamp-a (sterowniki itd). No i jak to będzie wyglądało z programami i wszystkimi danymi, które mam obecnie na Vista ? Z góry dzięki z odpowiedzi i pozdrawiam

#32 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopada 2009 - 16:35

tak jak przy normalniej instalacji W7 na Viście oprócz tego, że teraz nie ma wszystkich sterowników nic się przecież nie zmieni

#33 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 18 listopada 2009 - 17:57

Dzięki Roberto
czyli jak już będą sterowniki do Bootcamp, normalnie odpalam Vistę, wkładam Win7, robię upgrade i to wszystko... Mac jest nie zastąpiony :)

#34 Julek

Julek
  • 86 postów
  • SkądEuropejski brzeg Wisły

Napisano 21 listopada 2009 - 15:21

Witam, Zainstalowałem Windows 7 prez bootcampa. I mam pierwszy problem. Nie mam dźwięku - rzuci ktoś linkiem do jakiś sterowników? Próbowałem realtecka, ale nie pomogło. Imac 24.

#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2009 - 15:25

Dwa posty wyżej masz napisane, że jeszcze ich _nie ma_.

#36 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 21 listopada 2009 - 15:30

będzie nowy BC to i będą sterowniki i skończą się problemy

#37 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 21 listopada 2009 - 16:02

i najlepiej poczekać do tego czasu z Win7, odłożyć płytkę na półkę i się nie męczyć i nie kombinować. A nowy BC to myślę kwestia czasu, co? z resztą, w SL jest już wsparcie dla 7, coś mi się*tak kojarzy. a ja mam dosyć nietypowe pytanie: otóż, aktualnie mam XPeka na 2 partycji, zainstalowanego tak, że nie mogę przerzucać plików między os x a windowsem. Czy jeśli w przyszłości nagrał bym Win 7 jako trzeci system, to czy była by możliwość przekopiowania plików z partycji WINXP do WIN7, a potem normalne usunięcie tej partycji XP'kowej? Wszystko się rozchodzi o to, że mam tam trochę danych, a mój pendrive ma miażdżącą pojemność 512 MB :D

#38 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2009 - 18:11

Nie prościej/szybciej zainstalować NTFS-3G i po prostu przegrać na osx?

#39 Julek

Julek
  • 86 postów
  • SkądEuropejski brzeg Wisły

Napisano 24 listopada 2009 - 11:20

OK - instalacja sterowników z płyty z systemem rozwiązała wszystkie moje problemy na Macbooku White Unibody. Chciałem sobie jednak też zainstalować Windę na iMacu i... Niespodzianka, gdzieś zasiałem iMacową płytkę systemową. Pytanie: jak ją odzyskać, lub chociaż sterowniki które zawiera?

#40 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2009 - 17:00

Z internetu wypożycz, wolno Ci (w sensie, będzie to legalne).

#41 shuliken

shuliken
  • 172 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 08:17

Nie ma żadnych problemów. Ja mam wersję 64bit i działa bez problemów z sterownikami boot camp 3.0 z płyty snow leopard'a.

Na początku miałem kilka blue screenów ale wystarczyło zainstalować riva tuner i ustawić, żeby karta graficzna była na stałe w trybie performance 3d. Opisałem to w tym wątku- ostatni post.


skąd żeś ty wziął 3.0?

#42 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 14 grudnia 2009 - 09:49

Mac OS X Snow Leopard ma BootCamp 3.0, a tak na marginesie to zainstalowałem 7-kę na oddzielnej partycji bez 3.0, pościągałem trochę sterowników i wszystko śmiga jak trzeba :)

#43 shuliken

shuliken
  • 172 postów

Napisano 15 grudnia 2009 - 07:54

bez 3.0?

#44 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 15 grudnia 2009 - 08:32

bez 3.0?


tak, bez 3.0, poczekam jak będzie trójka z apple to ją doinstaluję ;)

#45 adanek

adanek
  • 41 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudnia 2009 - 09:30

Witam. Ja używam SnowLeo , a mój syn Win XP ( Boot Camp oczywiście ). Moje pytanie brzmi , jak najłatwiej przechodzić z jednego do drugiego , aby bez przerwy Maca nie restartować? Ma to być ułatwieni dla mojego syna , pod moją nieobecność w domu ( w sumie to jeszcze dość małe dziecko i nie chcę żeby mi coś namieszał :-) ).

#46 btonga

btonga
  • 188 postów

Napisano 15 grudnia 2009 - 09:36

najlepiej to przez wirtuala, ja używam Parallels

#47 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 15 grudnia 2009 - 10:27

Syn pewnie w coś gra, więc bez restartu z Altem się nie obejdzie.

#48 adanek

adanek
  • 41 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudnia 2009 - 12:53

Owszem , gra. Niestety , wszystkie gry edukacyjne jakich używa , są na "windę" , z tąd instalacja XP. No , ale czego się nie robi dla własnych dzieci!? :-D. Dziekuję za info i pozdrawiam. Jak odpaliłem Parallel'a , to miałem aż trzy "windy" , gdzieś przy instalacji , wystąpił bład. Ale już jest ok.,Młody musi sobie poradzić z "Boot'em" , dzieki.

#49 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 15 grudnia 2009 - 12:58

Ja polecam instalacje najnowszych sterowników z strony producenta danego układu, nie jest to trudne do odnalezienia a w przypadku najnowszych maków opartych na nforce można bez problemu ściągnąć pliki z strony nvidi itd ... w razie problemów z instalacją wystarczy mała modyfikacja pliku sterownika i wszystko się grzecznie i bez problemu zainstaluje ale mimo wszystko radze zrobić kopie zapasową ważnych danych choćby na partycje z OSX aby uniknąć problemów w razie jak by coś poszło nie tak.

#50 adanek

adanek
  • 41 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudnia 2009 - 13:07

Niestety , jeśli chodzi o komputery , to mój syn jest lepszy ode mnie. seb235 , dzięki za poradę , ale jestem pewien , że sam sobie z tym nie poradzę , a nie mam "userów" wśród swoich znajomych. Wiem , są iSpot'y , ale byłem już kilka razy i chłopaki nie mają czasu , poprostu mają dużo ludzi ( potencjalni kupcy , oglądacze , i takie lewusy jak JA :-D ) , co nie zmienia faktu , iż Twojej rady nie odstawię na bok. Dzięki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych